העלייה החדה בסוכרת פוגעת בכל המדינות

בריסל, בלגיה, 14 בנובמבר 2013 (Marketwired)

לאדם אחד מעשרה באוכלוסיית העולם תהיה סוכרת עד 2035, לדברי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF). במהדורה האחרונה של אטלס הסוכרת של הפדרציה, שפורסמה היום לרגל יום הסוכרת העולמי, מעריכים שמספר האנשים שחיים עם סוכרת יזנק מ-382 מיליון ל-592 מיליון אנשים עד 2035, רבים מהם במדינות עם הכנסה נמוכה ובינונית והרוב מתחת לגיל 60. העלייה החדה תהיה הרקע של קונגרס הסוכרת העולמי (#WDC2013) במלבורן, אוסטרליה, בדצמבר.

בכמה מדינות איים באוקיינוס השקט יש זינוק מדאיג בתפוצת הסוכרת. לאחד משלושה מבוגרים יש את המחלה באיי הפסיפיק טוקלו, המהווה מיקרו-קוסמוס לאופן שבו הסוכרת יכולה להתפתח במדינות יותר מאוכלסות בעשורים הקרובים. באפריקה שמדרום לסהרה יוכפל מספר האנשים עם סוכרת עד 2035, הזינוק הגדול ביותר מבין כל האזורים בעולם. ההערכות הקודמות מאטלס הסוכרת של הפדרציה ב-2012 היו 371 מיליון אנשים עם סוכרת ו-4.8 מיליון מקרי המוות ב-2012. הנתונים החדשים מראים שמגמת העלייה תימשך. עד סוף 2013, 5.1 מיליון אנשים ימותו מסיבוכים הקשורים לסוכרת. עם 175 מיליון מקרים שלא אובחנו, אנשים רבים לא מודעים לכך שיש להם מחלה שמתקדמת לסיבוכים.

המדינות בהן המספרים הגדולים ביותר של אנשים עם סוכרת הן סין עם 98 מיליון, הודו עם 65 מיליון וארה"ב עם 24 מיליון. לפי אזורים, באוקיינוס השקט המערבי, שכולל מדינות כמו אוסטרליה, סין ויפן, יש 138 מיליון  אנשים עם סוכרת, המספר הגדול ביותר של אנשים עם המחלה בעולם.

"סוכרת היא מחלה של פיתוח. המחשבה המוטעית שסוכרת היא 'מחלה של עשירים' עדיין קיימת, ופוגעת בכספים שנחוצים באופן נואש כדי להילחם במגפה", אמר סר מייקל הירסט, נשיא הפדרציה הבינלאומית לסוכרת שדיבר בפורום המנהיגים הבינלאומי על סוכרת באיסטנבול, טורקיה. "ביום הסוכרת הבינלאומי, אנחנו חייבים להמשיך להגביר את המודעות לחשיבות של תזונה בריאה ופעילות גופנית. חיוני ליצור סביבות שמניחות את היסוד לחיים בריאים".

בין הממצאים אחרים האחרים מהמדורה השישית של אטלס הסוכרת:

* ההוצאה על סוכרת ב-2013 הייתה 548 מיליארד דולר.

* ההוצאה הכספית על טיפול בסוכרת בצפון אמריקה היא הכי גבוהה.

* בדרום מזרח אסיה כמעט מחצית מהאנשים עם סוכרת לא מאובחנים.

* מספר האנשים עם סוכרת באוקיינוס השקט המערבי הוא הגדול ביותר בעולם.

* באפריקה שלושה רבעים ממקרי המוות מסוכרת הם אנשים מתחת לגיל 60.

* במזרח התיכון וצפון אפריקה לאדם אחד מעשרה יש סוכרת.

* בדרום ומרכז אמריקה יהיה גידול של 60% במספר האנשים עם סוכרת תוך דור אחד.

 

פרסום הנתונים האלה מגביר את הדחיפות במחויבות של הפדרציה לדאוג לכך שסוכרת ומחלות לא מדבקות אחרות יכללו  ביעד בריאות כולל במסגרת הפיתוח שאחרי 2015. זה יבטיח גישה כלל חברתית במניעה, בטיפול ובתמיכה בסוכרת ומחלות לא מדבקות. התקווה היא שקמפיינים כמו יום הסוכרת העולמי שמצוין היום ימשיכו להשמיע את קולם של האנשים עם סוכרת ולעודד את כל בעלי העניין לעבור מתמיכה לפעולה בקנה מידה עולמי.

מידע נוסף על נתונים ספציפיים של מדינות ואזורים אפשר למצוא באתר האטלס של פדרציה הבינלאומית לסוכרת: http://www.idf.org/diabetesatlas/.

אודות יום הסוכרת העולמי

יום הסוכרת העולמי מצוין בכל שנה ב-14 בנובמבר. את קמפיין יום הסוכרת העולמי מובילה הפדרציה הבינלאומית לסוכרת  (IDF) והארגונים החברים בה. מיליוני אנשים ברחבי העולם משתתפים בו בתמיכה בסוכרת ומודעות לה. יום הסוכרת העולמי נוצר ב-1991 על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי כמענה לחששות הגוברים לגבי הסכנה הבריאותית המחריפה שהסוכרת מהווה כיום. יום הסוכרת העולמי הפך ליום רשמי של האו"ם ב-2007 עם קבלתה של החלטת האו"ם 61/225. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לסוגיות בעלות חשיבות רבה לעולם הסוכרת ושם את הסוכרת באופן בולט במוקד ההתעניינות הציבורית. השנה הזאת היא הרביעית בקמפיין חמש שנתי שיעסוק בצורך ההולך וגדל בתוכניות להספקת מידע על סוכרת ולמניעתה.

 www.worlddiabetesday.org

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) היא ארגון גג של יותר מ-200 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-160 מדינות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. משימתה של הפדרציה היא לקדם את נושא הטיפול, המניעה והריפוי של הסוכרת בכל רחבי העולם. www.idf.org.

עקבו אחרינו בטוויטר, @IntDiabetesFed @WDD: www.twitter.com/wdd

הפכו למעריצים בפייסבוק: https://www.facebook.com/internationaldiabetesfederation

בדקו את הסרטים שלנו ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/WorldDiabetesDay

מידע נוסף על קונגרס הסוכרת העולמי, #WDC2013: http://www.idf.org/worlddiabetescongress

מידע ליצירת קשר

אנשי קשר:

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
שרה וובר

מתאמת יחסי ציבור
+32 25431639/+3249612 9470
Sara.webber@idf.org
www.idf.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Marketwired