זנאס ביופארמה רוכשת זכויות בלעדיות ברחבי העולם לאובקסלמימאב מקסנקור

 

זנאס ביופארמה רוכשת זכויות בלעדיות ברחבי העולם לאובקסלמימאב מקסנקור

 

קסנקור מקבלת זכויות להון עצמי נוסף בזנאס כתשלום מראש וזכאית לתשלומים פוטנציאליים של עד 480 מיליון דולר על מכירות נטו של מוצרים ממוסחרים

 

Obexelimab הוא נוגדן בייפונקציוני חדשני עם פוטנציאל ראשון מסוגו לטיפול במחלות אוטואימוניות

 

מונרוביה, קליפורניה, הונג קונג ובוסטון, 21 בנובמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Xencor, Inc (נאסד"ק: XNCR), חברה ביו-פרמה בשלב קליני המפתחת נוגדנים חד שבטיים מהונדסים וציטוקינים לטיפול בסרטן ובמחלות אוטואימוניות, ו- Zenas BioPharma ("Zenas"), חברת ביופארמה הפועלת מסין ומארה"ב, המחויבת לפיתוח והבאה לשוק של פתרונות רפואה התומכים במערכת החיסון (Immune-based therapies), הודיעה היום כי זנאס רכשה מקסנקור זכויות עולמיות בלעדיות לפיתוח, לייצר ולמסחר את הנוגדן המחקרי obexelimab.

 

Obexelimab הוא נוגדן דו-פונקציונלי פוטנציאלי ראשון מסוגו המכוון ל- CD19 עם התחום המשתנה שלו ומשתמש ב- XmAb® Immune Inhibitor Fc Domain של קסנקור כדי למקד FcγRIIb, קולטן המעכב את תפקוד תאי B, שהם מרכיבים חשובים במערכת החיסון. קסנקור הדגימה באמצעות מחקרים קליניים בשלב מוקדם שאובקסלימאב מעכב ביעילות את תפקוד תאי B מבלי לרוקן את התאים ומייצר אפקט טיפול מעודד בחולים עם מחלות אוטואימוניות מרובות.

 

"זנאס מקדמת תחום רחב של מועמדים לתרופות מובחנות שנועדו להביא את החדשנות הטובה מסוגה לחולים עם צרכים רפואיים לא מטופלים", אמר הואה מו, Ph.D., MD, נשיא ומנכ"ל בזנאס. "כיום, אנו שמחים להוסיף אובקסלימאב לפורטפוליו שלנו, ובהתבסס על הפרופיל הקליני שלה, אנו מאמינים שהיא ממוקמת כמועמדת ראשונה מסוגה עם פוטנציאל לטיפול במחלות אוטואימוניות רבות".

 

"הסגר החזק והרחב ביותר של אובקסלימאב על הפעלת תאי B - מבלי לדלל תאי B - מבדיל אותו מטיפולים אחרים להתמקדות בתאי B  והוא הוכיח פעילות לשינוי מחלות בהגדרות שבהן עיכוב תאי B הוא אסטרטגיה מוכחת", אמר באסיל דאהיית, Ph.D., נשיא ומנכ"ל ב-Xencor. "בזנאס ביופארמה, מצאנו שותף המחויב לפיתוח רחב ואגרסיבי של טיפולים כמו אובקסלימאב עבור חולים עם מחלות אוטואימוניות, מה שמאפשר את ההתמקדות המתמשכת של קסנקור בהזדמנויות ההולכות וגדלות שמספקים נוגדנים ואת הציטוקינים שלנו ב-XmAb."

 

על פי תנאי ההסכם החדש, זנאס תנפיק לקסנקור חוזה שיעניק לקסנקור את הזכות לרכוש הון עצמי נוסף של Zenas, כך שההון העצמי הכולל של קסנקור בזנאס יהיה 15% מההון המדולל המלא שלה לאחר סגירת סבב הגיוס הבא של זנאס, בכפוף לדרישות מסויימת. קסנקור קיבלה בעבר הון עצמי בזנאס במסגרת הסכם רישיון נפרד. קסנקור זכאית גם לקבל עד 480 מיליון דולר בהתבסס על הישגים של אבני דרך מסוימות לפיתוח קליני, רגולציה ומסחור והיא זכאית לקבל תמלוגים מדורגים, חד ספרתיים עד אמצע העשרה אחוזים עם מסחור של אובקסלימאב, התלוי בגיאוגרפיה. לזנאס תהיה אחריות בלעדית לקידום הפעילות המחקרית, הפיתוחית, הרגולטורית והמסחרית של אובקסלימאב ברחבי העולם.

 

אודות Xencor, Inc.

 

Xencor היא חברה ביו-פרמה בשלב קליני המפתחת נוגדנים חד שבטיים וציטוקינים מהונדסים לטיפול בסרטן ובמחלות אוטואימוניות. נכון לעכשיו, 22 מועמדים מהונדסים עם טכנולוגיית XmAb®  של Xencor נמצאים בפיתוח קליני פנימי ועם שותפים. טכנולוגיית הנדסת הנוגדנים XmAb של XmAb מאפשרת שינויים קטנים במבנה החלבונים וכתוצאה מכך מנגנונים חדשים של פעולה טיפולית. לקבלת מידע נוסף, אנא בקרו www.xencor.com.

 

אודות Zenas BioPharma

 

Zenas BioPharma היא חברת ביופארמה חוצת גבולות (הבסיס שלה סיני-אמריקני) שמחויבת להפוך למובילה גלובלית בפיתוח והאספקה של ריפויים מבוססי חיסונים לחולים בארה"ב, בסין ובכל העולם. זינאס מקדמת במהירות תחום פיתוח עמוק של תרופות חדשניות שממשיכים לגדול באמצעות אסטרטגיית הפיתוח העסקי המוצלחת שלנו. צוות ההנהלה המנוסה ורשת השותפים העסקיים שלנו מניעים מצוינות תפעולית כדי לספק טיפולים פוטנציאלית משני מצב כדי לשפר את החיים של אנשים שמתמודדים עם מחלות אוטואימוניות ונדירות. למידע נוסף על Zenas BioPharma, בקרו בבקשה באתר www.zenasbio.com ותעקבו אחרינו בטוויטר ב- @ZenasBioPharma  וב-LinkedIn.

 

הצהרות צופות פני עתיד של Xencor

Certain statements contained in this press release may constitute forward-looking statements within the meaning of applicable securities laws. Forward-looking statements include statements that are not purely statements of historical fact, and can generally be identified by our use of words such as “potential,” “can,” “will,” “plan,” “may,” “could,” “would,” “expect,” “anticipate,” “seek,” “look forward,” “believe,” “committed,” “investigational,” and similar terms, or by express or implied discussions relating to the development of obexelimab as a potential treatment for patients with autoimmune diseases; the commercial potential of obexelimab; the safety, tolerability, efficacy and pharmacokinetics of obexelimab; the quotations from Xencor’s president and chief executive officer; and other statements that are not purely statements of historical fact. Such statements are made on the basis of the current beliefs, expectations, and assumptions of the management of Xencor and are subject to significant known and unknown risks, uncertainties and other factors that may cause actual results, performance or achievements and the timing of events to be materially different from those implied by such statements, and therefore these statements should not be read as guarantees of future performance or results. Such risks include, without limitation, the risks associated with the process of discovering, developing, manufacturing and commercializing drugs that are safe and effective for use as human therapeutics and other risks described in Xencor‘s public securities filings. For a discussion of these and other factors, please refer to Xencor‘s annual report on Form 10-K for the year ended December 31, 2020 as well as Xencor‘s subsequent filings with the Securities and Exchange Commission. You are cautioned not to place undue reliance on these forward-looking statements, which speak only as of the date hereof. This caution is made under the safe harbor provisions of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995, as amended to date. All forward-looking statements are qualified in their entirety by this cautionary statement and Xencor undertakes no obligation to revise or update this press release to reflect events or circumstances after the date hereof, except as required by law.

 

ליצירת קשר:

Xencor Investor Contact:
Charles Liles
cliles@xencor.com

Xencor Media Contact:
Jason I. Spark
Canale Communications
619-849-6005
jason@canalecomm.com

Zenas Investor Contact:
IR@zenasbio.com

Zenas Media Contact:
Lauren Bartlett
lauren.bartlett@zenasbio.com*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE