למה SNOMED CT? פלטפורמה חדשה מציגה סיבה מרעננת להשקעה בטרמינולוגיה הקלינית המקיפה

 

למה SNOMED CT? פלטפורמה חדשה מציגה סיבה מרעננת להשקעה בטרמינולוגיה הקלינית המקיפה

 

SNOMED International פרסמה את הדו"ח SNOMED CT Case for Investment בגרסה מרועננת

 

לונדון, בריטניה, 16 בדצמבר 2021 (GLOBE NEWSWIRE)

 

SNOMED International פרסמה את הדו"ח ה-SNOMED CT Case for Investment בגרסה מרועננת. הדו"ח זמין בפלטפורמה אינטראקטיבית חדשה, והוא מציג ראיות לכך ש-SNOMED CT מוסיפה ערך ניתן למדידה למגוון רחב של תהליכים הרפואיים ראשוניים ומשניים הממנפים נתונים מקודדים מ-SNOMED CT כדי לאפשר תוצאות משופרות עבור המטופל. באמצעות תהליך סיפורי, הדו"ח מספק תשובות נגישות וברורות לשאלות כמו, "מהי SNOMED CT?", "מה מייחד את SNOMED CT?", "איך והיכן היא בשימוש גלובלי?" ו"למה להשקיע ב-SNOMED CT?".

 

SNOMED CT, הטרמינולוגיה הרב-לשונית המקיפה ביותר של שירותי רפואה קליניים בעולם, מציע מאפיינים ייחודיים המבדילים אותו מסיווגים ומטרמינולוגיות אחרות. בין המאפיינים הללו ניתן למנות את מעמדה של SNOMED CT כטרמינולוגיית ייחוס מרכזית, יותר מ-350,000 מושגים מקיפים מבחינה קלינית הנתמכים על ידי רשת סמנטית הניתנת לקריאה במכונה, שימוש נרחב ומנדט במדינות נבחרות.

 

הצגת שימושים ותוצאות מציאותיים ב-SNOMED CT היא הדרך הטובה ביותר להדגים את ערכה, ולהבין מדוע SNOMED CT חייבת להיות מוטמעת במערכת מידע קלינית, פלטפורמת נתוני בריאות ואנליטיקה או פתרון יכולת פעולה הדדית כדי שהיא תפעל. לאורך Case for Investment, מוצגות עשר דוגמאות לשימוש ב-SNOMED CT בהזנת נתונים ואינטגרציה, שיתוף מידע קליני, אנליטיקה בנקודת טיפול, ניתוח אוכלוסייה ומנהל ותחומי מחקר. הדוגמאות מגיעות ממדינות שונות כמו אוסטרליה, קנדה, סין, בריטניה, ארצות הברית, והמשך האיסוף של תרחישים נוספים של שימוש ב-SNOMED CT נותר בעדיפות מתמשכת.

 

דון סוויטי, מנכ"ל SNOMED International, התייחס להתפתחות ולתוצאות של Case for Investment. "חלה התפתחות אדירה ב-SNOMED CT במהלך עשר השנים האחרונות והדו"ח הזה מדגים את הערך שהיא מציעה למערכות בריאות ולבעלי עניין ברחבי העולם", הוא אמר. "עם ההשלמה של 41 חברים המייצגים מערכות בריאות ברחבי העולם, אי אפשר להתייחס בהפרזה לריענון הידע והאנליטיקה אודות האופי, התועלת והערך של תקנים כמו SNOMED CT. מקבלי החלטות במערכת הבריאות צריכים להיות מצוידים בידע ברור כיצד ההשקעות שלהם ב-SNOMED CT מתורגמות לתוצאות חיוביות לטובת בריאות אזרחי המדינה שלהם".

 

בהיבט של מסקנות, הדו"ח מציג את SNOMED CT כטרמינולוגיה קלינית ניתנת להרחבה ו-‘מותאמת למטרה‘, תוך הקפדה על קריטריונים בינלאומיים, איכות נתונים ודרישות התאמה. כחלק מהתמונה הרחבה יותר, SNOMED CT היא מהגורמים רבים התורמים לשיפור תוצאות עבור המטופל, ומחקרים מראים כי השימוש במערכות בהן SNOMED CT משובצת יכול לספק יתרונות משמעותיים לתוצאות איכותיות וכמותיות.

 

במבט קדימה, SNOMED CT חייבת לשקול בנוסף כיצד היא מאפשרת את צרכי הרפואה והמחקר העתידיים. בתעשיית בריאות שמתפתחת כל הזמן, ההזדמנויות העתידיות עבור SNOMED CT יונעו בידי מקורות נתונים חדשים בתחום הרפואה וטכנולוגיות חדשות כמו קבוצות לאומיות, ביג דאטה ובינה מלאכותית, גנומיקה קלינית, פנומיות וסביבה וכו‘.

 

חוו בעצמכם את המרחב של SNOMED CT Case for Investment דרך פלטפורמת הערך האינטראקטיבית של הארגון ב-value.snomed.org.

אודות SNOMED International:

SNOMED International הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוא הבעלים והמפתח של SNOMED CT, מוצר טרמינולוגיית הבריאות הכי מקיף בעולם. אנחנו ממלאים תפקיד חיוני בשיפור הבריאות של האנושות על ידי קביעת תקנים לשפת קודים שמייצגת קבוצות של מונחים קליניים. זה מאפשר החלפה גלובלית של מידע בריאות לטובת החולים ובעלי עניין אחרים. אנחנו מחויבים לפיתוח הקפדני של המוצרים והשירותים שלנו, לספק חדשנות מתמשכת לקהילת הבריאות הגלובלית. SNOMED International הוא שם המסחר של הארגון הבינ"ל לפיתוח תקני טרמינולוגיות בריאות.

www.snomed.org

קובץ מצורף:

למידע נוסף:

Kelly Kuru

SNOMED International

comms@snomed.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire