בעקבות האיסור של EFSA על שימוש בתוספי מזון המכיל טיטניום דו חמצני (TiO2), בלו קליפורניה משיקה כחלופה חומרי הלבנה בעלי תווית נקייה כחלופות

 

בעקבות האיסור של EFSA על שימוש בתוספי מזון המכיל טיטניום דו חמצני (TiO2), בלו קליפורניה משיקה כחלופה חומרי הלבנה בעלי תווית נקייה כחלופות

 

ראנצ‘ו סנטה מרגריטה, קליפורניה, 11 בינואר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

בעקבות האיסור של רשות המזון EFSA על שימשו בתוספי מזון המכילים טיטניום דו חמצני (TiO2), בלו קליפורניה (Blue California), יצרנית מרכיבי מזון מבוססי מדעי הטבע, השיקה חומרי הלבנה חדישים בדרגת מזון כחלופה נקייה להחלפת חומר ההלבנה טיטניום דו חמצני לו סיכון בריאותי פוטנציאלי.

"מותגים המבקשים להחליף את חומר ההלבנה טיטניום דו-חמצני ימצאו יתרונות רבים בחומרי ההלבנה המתאימים לשימוש במזון של בלו קליפורניה המחכים לאישור כפטנטים", אמרה ד"ר קואי יאן,  סגנית נשיא לכימוס. "החלופה שלנו לטיטניום דו חמצני תשנה את התעשייה עם השפעות אטימות או הלבנה ויתרונות תחושתיים מצוינים עם תחושת פה קרמית/עשירה, והיא מכילה מרכיבים קנייניים שעשויים להיות להם יתרונות נוספים כמו תמיכה בבריאות קוגניטיבית".

אחד הפיגמנטים הנפוצים ביותר לשימוש בתעשיית המזון הוא טיטניום דו חמצני (E171), אבקה חסרת ריח המשפרת את הצבע הלבן או האטימות של המזון. מוצרי הטיטניום דו חמצני הנפוצים ביותר הם מסטיקים, סוכריות, מאפים, שוקולדים, קרם לקפה וקישוטי עוגות. טיטניום דו חמצני משמש גם כפיגמנט בצבעים ובתרופות.

בעשורים האחרונים, החששות לגבי הסיכונים בצריכת טיטניום דו חמצני גברו. מנהל המזון והתרופות (FDA) מסמל טיטניום דו חמצני כ-"מוכר באופן כללי כבטוח" (GRAS) במשקל מרבי של 1%, אך ארגונים אחרים פרסמו אזהרות.

חוקי ממשל חדשים באירופה קובעים של יצרנים לנסח מחדש את הרכבי המוצרים שלהם במהלך חלון של שישה חודשים בו יתבצע ביטול הדרגתי של השימוש בטיטניום דו חמצני (E171), וזאת בעקבות החלטת רשות המזון האירופית לבטיחות מזון (EFSA) שקבעה כי טיטניום דו חמצני (E171) הוא חומר "לא בטוח" במהלך 2021, וכעת, החל ב-2022, כבר חל איסור מוחלט בשימוש בו. צרפת השעתה את השימוש בטיטניום דו חמצני כבר בינואר 2020.

"חומרי ההלבנה היעילים שלנו, בעלי התווית הנקייה, היעילים והמאושרים לשימוש במזון, יציבים בחום וב-pH עבור מגוון יישומים התואמים לשימושים בטיטניום דו חמצני, אך ללא החשש הבריאותי ממנו", אמרה יאן. "חדשנו את הפתרונות האלה כחלופות בטוחות למותגים שצריכים לנסח מחדש מוצרים במהירות עקב החששות של הרשויות הממשלתיות, והאיסורים על המשך השימוש בטיטניום דו חמצני".

לאבקות ההלבנה בדרגת שימוש במזון של בלו קליפורניה, הממתינות לאישור כפטנט, יש קוטר דומה לקוטר הטיטניום דו חמצני המסורתי עם ערכי L גבוהים יותר (לבן יותר), כפי שמוצג בטבלה להלן:

טבלה 1. השוואת צבע וחלקיקים בין סוכני הלבנת מזון חדשניים של בלו קליפורניה לעומת אבקת הלבנת טיטניום דו חמצני.

 

מזהה לדוגמה

מדידת צבע

קוטר תיקון

 

L

a

b

nm

Titanium Dioxide (reference)

96.06

-0.26

1.54

310.5

Novel Food Grade Whitening 1

97.42

-0.09

1.45

266.4

Novel Food Grade Whitening 2

97.43

-0.09

1.95

278.2

Novel Food Grade Whitening 3

97.48

-0.11

1.43

305

 

הערה: הערכים ‘מדידת צבע‘ a ו-b הם סמני עומק צבע של אדום, ירוק, כחול וצהוב. ‘קוטר ההפצה מחדש‘ מודד את גודל החלקיקים.

חומרי ההלבנה המותרים לשימוש במזון נבדקו במסטיק בהשוואה לטיטניום דו חמצני. תוצאות השפעת ההלבנה של חומרי ההלבנה של בלו קליפורניה יוצאי דופן כמו טיטניום דו חמצני. הלובן עולה ככל שהמינון עולה.

"אנו מוכנים לשתף פעולה עם מפתחי מוצר כדי להחליף את הטיטניום דו חמצני בתווית נקייה, טעימה ובטוחה יותר בקווי המוצרים שלהם", אמרה יאן.

אודות Blue California

חברת Blue California הינה ספקית ויצרנית פתרונות יזמית, מבוססת מדע של מרכיבים נקיים, טבעיים ובר קיימא המשמשים במזון, משקאות, חומרי טעם, ריח, תוספי תזונה, הטיפול האישי ומוצרי קוסמטיקה. במשך יותר מ-25 שנה, Blue California בנתה מוניטין חזק ליצירת ערך במוצרים טבעיים מגוונים אלה ובתעשיות בהשראת הטבע.  www.bluecal-ingredients.com

קובץ מצורף:


ליצירת קשר:

 

Ana Arakelian

Blue California

+1-949-635-1991

ana@bluecal-ingredients.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE