אדג'יו תרפיוטיקס מסכמת פעילות נטרול ADG20 נגד גרסאות SARS-CoV-2 ומתווה יוזמות לטיפול באומיקרון

 

אדג‘יו תרפיוטיקס מסכמת פעילות נטרול ADG20 נגד גרסאות SARS-CoV-2 ומתווה יוזמות לטיפול באומיקרון

 

פרסומים אחרונים של מספר מעבדות עצמאיות מראים כי ADG20 מנטרל פעילות עם עוצמה דומה לנוגדנים אחרים ששומרים על הפעילות נגד אומיקרון

 

מאמצים מרובים מתבצעים כדי לטפל באומיקרון וגרסאות SARS-CoV-2 עתידי פוטנציאל

 

 

 

וולטהאם, מסצ‘וסטס, 12 בינואר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Adagio Therapeutics, Inc, (נאסד"ק: (ADGI חברה ביו-פרמה בשלב קליני המתמקדת בגילוי, פיתוח ומסחור של פתרונות מבוססי נוגדנים למחלות זיהומיות עם פוטנציאל מגיפה, סיכמה היום את הממצאים האחרונים שדווחו בשלושה פרסומים נפרדים המראים כי ADG20, הנוגדן המונוקלונלי המוביל שלה (mAb), מפעילה נטרול נגד הגרסה של אומיקרון (B.1.1.529) של SARS-CoV-2, והתווה יוזמות לטיפול ב-SARS-CoV-2 הנוכחי והעתידי של גרסאות מדאיגות. אדג‘יו מעריכה ADG20 בניסויים הקליניים שלב 2/3 העולמי שלה הן למניעה והן לטיפול בקוביד-19. אדג‘יו מקיימת מגעים עם מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בנוגע לעדכוני פרוטוקול פוטנציאליים לניסויים הקליניים שלב 2/3 העולמי שלה, כולל מנה מוגברת של ADG20 למניעה וטיפול פוטנציאליים של COVID-19 הנובעים מגרסת אומיקרון.

 

ADG20 מנטרל פעילות נגד אומיקרון

 

לאחרונה פורסמו במעבדה מחקרים שבחנו את עוצמת הנטרול של לוחות גדולים של mAbs נגד וריאנט אומיקרון והן אותנטי פסאודווירוס. ממצאים על פני כל שלושת המחקרים מראים כי בקרב mAbs בהתפתחות קלינית בשלב מאוחר או עם אישור שימוש חירום (EUA), ADG20 הוא אחד מכמה mAbs שהפגינו נטרול פעילות נגד אומיקרון. על פני שתי התקפות נטרול אותנטיות מובהקות נגד אומיקרון, הנתונים מראים כי ADG20 היה IC50, מדידה של עוצמת נטרול, של כ 0.4 עד 1.1 מיקרוגרם / mL, אשר דומה עם שני mAbs הפעילים האחרים, sotrovimab ו- AZD7742.

 

"הערכת האפקטיביות הקלינית הפוטנציאלית של SARS-CoV-2 mAbs  היא עוצמת הנטרול על ידי mAb נגד גרסה ספציפית. בעוד הממצאים עשויים להראות כי ADG20 הפחית את העוצמה נגד אומיקרון בהשוואה לעוצמה הגבוהה שלה נגד כל גרסאות מדאיגות אחרות, כולל דלתא, הנתונים תומכים כי ADG20 הוא בין mAbs הבודדים שהפגין פעילות מנטרלת נגד גרסת אומיקרון ומצדיק את המשך הפיתוח שלה", אמרה ד"ר לורה ווקר, מייסדת שותפה והמנהלת המדעית הראשית בחברת Adagio.

נתונים אלה מוסיפים לנתונים חיצוניים שדווחו בעבר ממגוון מחקרים פרה-קליניים שהראו כי ADG20 שומר על הפעילות כנגד גרסאות אחרות כולל אלפא, ביתא, דלתא וגמא, וכי ADG20 שומר על פעילות מנטרלת מול פאנל מגוון של גרסאות SARS-CoV-2 במחזור, כולל גרסאות למבדה, מו ודלתא פלוס.

עדכון ניסוי קליני לטיפול באומיקרון

 

אדג‘יו ממשיכה בהערכה של ADG20 בניסויים הקליניים EVADE ו- STAMP שלה. Adagio פועלת עם ה-FDA בבדיקות על אסטרטגיית מינון, כולל מנה מוגברת של ADG20 ועדכוני פרוטוקול אחרים לאור התפשטות של וריאנט אומיקרון. Adagio פעיל בטיפול בחולים חדשים בזרוע מינון 300 מג בשני הניסויים הקליניים. כמו כן, החברה מעדכנת את הפרוטוקולים שלה. מעקב וניטור של חולים שניתנו בעבר ADG20 ממשיכים לפי הפרוטוקולים המקוריים.

מאמצים נוספים לטיפול באומיקרון ובווריאנטים עתידיים

בנוסף לעדכוני הניסויים הקליניים שלה, Adagio נוקטת באסטרטגיות מרובות כדי לטפל הן באומיקרון ובגרסאות עתידיות פוטנציאליות שעשויות להופיע. Adagio, הממנפת את השותפות הבלעדית שלה עם Adimab LLC, מובילה עולמית בהנדסת נוגדנים, בוחנת את הפוטנציאל להנדס את ADG20 כדי לשפר עוד יותר את ההצמדה לגרסה של אומיקרון כדי לשפר את עוצמת הנטרול שלה נגד אומיקרון תוך שמירה על נטרול רחב שלה נגד גרסאות אחרות של SARS-CoV-2. במקביל, אדג‘יו בוחנת כמה מאות mAbs מהספרייה הקניינית שלה של נוגדני SARS-CoV-2 מבודדים לבדיקת עוצמת הנטרול שלהם נגד אומיקרון. MAb מנטרל נוסף כזה יכול להיות מפותח כמוצר עצמאי או כחלק מגישה משולבת. מאמצים אלה בעיצומם, והחברה צופה ממצאים ראשוניים מהמחקר שלה ברבעון הראשון של 2022.

"SARS-CoV-2 הוא וירוס המתפתח במהירות, ובאדג‘יו, אנו מחויבים להסתגל באותה מהירות. ברור לחלוטין כי אף מוצר יחיד לא יטפל באופן מלא באופי המתפתח של מגפת קוביד-19, וכי יש צורך בפתרונות מונעים וטיפוליים מרובים. בהתבסס הן על נתונים פנימיים והן על ממצאי צד שלישי, אנו בטוחים כי ADG20 יכול להיות כלי חשוב במאבק נגד וירוס זה", הוסיף ד"ר טילמן גרנגרוס, מייסד שותף ומנכ"ל של אדג‘יו.

אודות ADG20

 

ADG20, נוגדן חד שבטי המתמקד בחלבון ספייק של SARS-CoV-2 ווירוסים קשורים, מפותח למניעה וטיפול בקוביד-19, המחלה הנגרמת על ידי SARS-CoV-2. ADG20 תוכנן להחזיק בעוצמה גבוהה ונטרול רחב נגד SARS-CoV-2 ו- clade 1 sarbecoviruses נוספים, על ידי מיקוד אפיטופ שמור מאוד בתחום איגוד הקולטן. ADG20 מציג פעילות נטרול חזקה נגד זן SARS-CoV-2 המקורי, כמו גם את כל גרסאות הבדיקה הידועות של ווירוסים נוספים דמויי סארס במחקרים פרה קליניים. ADG20 מורכב מזריקה תוך שרירית אחת, ותוכנן להיות בעל מחצית חיים ארוכה, במטרה לספק הגנה מהירה ועמידה כאחד. עד כה, ADG20 היה נסבל היטב בניסוי שלב 1 ללא בעיות בטיחות שזוהו באמצעות מעקב של לפחות שלושה חודשים על פני כל הקבוצות. ADG20 לא אושר לשימוש באף מדינה, ובטיחות ויעילות טרם נקבעו.

 

אודות Adagio Therapeutics

 

Adagio (נאסד"ק: (ADGI היא חברה ביו-פרמה בשלב קליני המתמקדת בגילוי, פיתוח ומסחור של פתרונות מבוססי נוגדנים למחלות זיהומיות עם פוטנציאל מגיפה, כולל קוביד-19 ושפעת. סל הנוגדנים של החברה עבר אופטימיזציה באמצעות יכולות הנדסת הנוגדנים המובילות בתעשייה של Adimab ונועד לספק למטופלים ולקלינאים שילוב מרבי של עוצמה, רוחב, הגנה עמידה (באמצעות הארכת מחצית חיים), יכולת ביצוע וזמינות. הפורטפוליו של נוגדני SARS-CoV-2 של אדג‘יו כולל נוגדנים מרובים, שאינם מתחרים, מנטרלים באופן נרחב עם אפיטופים מחייבים מובהקים, בהובלת ADG20. Adagio הבטיחה את יכולת הייצור של ADG20 עם יצרני צד שלישי באמצעות השלמת ניסויים קליניים, והשקה מסחרית ראשונית, נתון שמבטיח נגישות רחבה לאנשים ברחבי העולם. לקבלת מידע נוסף, אנא בקרו www.adagiotx.com.

הצהרות צופות פני עתיד

This press release contains forward-looking statements within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. Words such as “anticipates,” “believes,” “expects,” “intends,” “projects,” and “future” or similar expressions are intended to identify forward-looking statements. Forward-looking statements include statements concerning, among other things, the timing, progress and results of our preclinical studies and clinical trials of ADG20, including the initiation, modification and completion of studies or trials and related preparatory work, including our plans to evaluate dosing regimens and other protocol updates in our clinical trials, the period during which the results of our clinical trials and other studies and research activities will become available, and our research and development programs; our ability to obtain and maintain regulatory approvals for our product candidates; our pursuit of other strategies to address the Omicron variant, including modification of clinical trial protocols; and other statements that are not historical fact. We may not actually achieve the plans, intentions or expectations disclosed in our forward-looking statements and you should not place undue reliance on our forward-looking statements. These forward-looking statements involve risks and uncertainties that could cause our actual results to differ materially from the results described in or implied by the forward-looking statements, including, without limitation, the impacts of the COVID-19 pandemic on our business, clinical trials and financial position, unexpected safety or efficacy data observed during preclinical studies or clinical trials, the predictability of clinical success of ADG20 based on neutralizing activity in pre-clinical studies, variability of results in models used to predict activity against SARS-CoV-2 variants of concern, clinical trial site activation or enrollment rates that are lower than expected, changes in expected or existing competition, changes in the regulatory environment, and the uncertainties and timing of the regulatory approval process, including the outcome of our discussions with regulatory authorities concerning our Phase 2/3 clinical trials. Other factors that may cause our actual results to differ materially from those expressed or implied in the forward-looking statements in this press release are described under the heading “Risk Factors” in Adagio’s Quarterly Report on Form 10-Q for the quarter ended September 30, 2021 and in Adagio’s future reports to be filed with the SEC. Such risks may be amplified by the impacts of the COVID-19 pandemic.  Forward-looking statements contained in this press release are made as of this date, and Adagio undertakes no duty to update such information except as required under applicable law.


ליצירת קשר:

Media Contact:
Dan Budwick, 1AB
Dan@1abmedia.com

Investor Contact:
Monique Allaire, THRUST Strategic Communications
monique@thrustsc.com

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE