חברת מדיקיין קיבלה רישיון IMC-GMP ממשרד הבריאות למפעל הייצור בישראל

 

 

חברת מדיקיין קיבלה רישיון IMC-GMP  ממשרד הבריאות למפעל הייצור בישראל

 

כפר סבא, 3 בפברואר 2022, (BUSINESS WIRE):

 

חברת מדיקיין (MediCane Health Inc) מודיעה היום על קבלת רישיון IMC – GMP ממשרד הבריאות הישראלי, שיאפשר לה ייצור מוצרי קנאביס רפואי, במפעל הייצור של החברה בכפר סבא. האישור הניתן לחברה יאפשר למדיקיין לייצר מוצרי קנאביס רפואי, ביניהם תפרחות ושמנים מבוססי קנאביס, וגם לייצר פורמולציות ייחודיות עבור המחקרים בהם עוסקת החברה בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס.

אישור הIMC GMP, הוא אישור הניתן על ידי משרד הבריאות הישראלי, המעיד על עמידה בתנאי ייצור נאותים למוצרי קנאביס רפואי.

יחד עם רשת שותפי מחקר, מדיקיין מבצעת ניסויים קליניים על מנת לפתח תרופות מבוססות קנאביס בשני תחומים תרפוייטים מרכזיים – תסמינים התנהגותיים ופיזיולוגיים של דמנציה (BPSD) והפרעות שינה.

מדקיין עושה שימוש באמצעי ייצור חדשניים, כגון מכונות אריזה אוטומטיות, ומכשיר מיצוי משוכלל עבור מוצרים מבוססי שמן קנאביס. כעת, עם קבלת האישור, מדיקיין עתידה לעבד את תוצרתה, תחילה עבור השוק הישראלי, ובעתיד גם עבור שווקים בינלאומיים, ותציע בנוסף שירותי ייצור לחברות קנאביס מקומיות אחרות.

מספרם של המטופלים המחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי עולה בהתמדה בישראל, ומונה כיום מעל ל-100 אלף מטופלים. בעזרת רישיון היצור, מתעתדת מדיקיין להגביר את תפוצת מוצריה בקרב ציבור המטופלים הגדל, ולחשוף אותם לקנאביס רפואי באיכות גבוהה, שמקורו בגידולים שהחברה מגדלת בעצמה וכן באמצעות שותפי גידול מקומיים וגלובליים נוספים.

"קבלת רישיון הIMC-GMP מהווה אבן דרך אסטרטגית משמעותית עבור החברה, שכעת תחזיק בכל שרשרת הערך – מחוות הריבוי – ועד ללקוח בישראל, שוק משמעותי מאוד עבורנו". מסר יואב ניר, מנכ"ל מדיקיין אגרו. "בכוונתנו להפיץ את תוצרי שמן הקנאביס הראשונים של החברה ברבעון השני של 2022, ומיד לאחר מכן, תפרחות קנאביס רפואי לשימוש המטופלים. בנוסף, החברה עתידה לייצר בקרוב אצוות ראשונות המיועדות לשימוש במחקרים הקליניים שעורכת מדיקיין".

מדיקיין היא חברת תרופות בינלאומית, העוסקת בגידול וייצור של מוצרי קנאביס רפואי, ובמחקר ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס. החברה חנכה מעבדות מחקר ייחודיות ומפעל ייצור מתקדם בכפר סבא ב2020. עם מתן האישור ממשרד הבריאות, נמנית כעת מדיקיין בין כ-10 חברות ישראליות המחזיקות ברישיון דומה.

ליצירת קשר

Michal Klein Halpern

+972508878561

michalkl@gitam.co.il

 

מקור: MediCane Health Inc

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire