דנטה לאבס משתפת פעולה עם קרן רנאטו דולבקו לקידום תרופות מותאמות אישית לסרטן, קוביד-19 ומחלות נדירות

דנטה לאבס משתפת פעולה עם קרן רנאטו דולבקו לקידום תרופות מותאמות אישית לסרטן, קוביד-19 ומחלות נדירות

 

ניו יורק, 18 בפברואר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

חברת Dante Labs, מובילה עולמית בגנומיקה וברפואה מדויקת, הודיעה היום כי שיתפה פעולה עם קרן רנאטו דולבקו (Renato Dulbecco) כדי לספק טיפולים מותאמים אישית יותר במחלות נדירות, אונקולוגיה וקוביד-19. פרוטליקה, חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית פורצת הדרך, העניקה רישיון לספרייה שלה של מיליארדי ננו-נוגדנים ותיק של 12 פטנטים לקרן רנאטו דולבקו. כחלק משותפות גילוי התרופה, קרן רנאטו דולבקו תמנף את פלטפורמת דנטה לזיהוי ננו-נוגדנים ויעילותם למגוון רחב של יישומים, כולל לטיפול ניסיוני בקוביד-19 וכל הווריאנטים העמידים לטיפולים מסורתיים ומחלות יתומות. פעילויות מו"פ נוספות יועברו למיקור חוץ ל- Twist Biosciences.

 

"רפואה מותאמת אישית זקוקה לנתונים מותאמים אישית, ובאמצעות שותפויות כמו שלנו עם קרן רנאטו דולבקו אנו יכולים לנצל את כוחו של מידע גנומי לטיפול במחלות ובסופו של דבר לספק תוצאות בריאותיות טובות יותר לחולים", אמרה אנדראה ריפוסאטי, מנכ"לית Dante Labs.

 

"אני מאמין מאוד כי שיתוף פעולה זה יוביל לגילוי של פרונקטינים חדשים שחייבים להיחשב כתרופה מהדור הבא ויפתח את הדרכים לטיפול במחלות שעדיין חשוכות מרפא", אמר פרופ‘ ג‘וזפה ניסטיקו, מנהל קרן Renato Dulbecco וחבר לשעבר של סוכנות הרפואה האירופית (EMA) CHMP (הוועדה למוצרים רפואיים אנושיים) ומועצת המנהלים של EMA.

 

השותפות זכתה לתמיכתו הנלהבת של ד"ר רוברטו קרייה, המנהל המדעי של קרן רנאטו דולבקו, המדען המפורסם, חלוץ הביוטכנולוגיה של ג‘ננטק.

 

קרן רנאטו דולבקו נבחרה לקבל מימון ממשלתי של כ-30 מיליון דולר (כ-27 מיליון יורו) ותשפיע על תעסוקה של לפחות 100 אנשים, כולל חוקרים, משתפי פעולה ועובדים. המכון נקרא על שמו של חתן פרס נובל רנאטו דולבקו, הביולוג המולקולרי האיטלקי-אמריקאי המפורסם והווירולוג שזכה בפרס נובל לפיזיולוגיה ורפואה לשנת 1975 על עבודתו על אונקווירוסים וסרטן. הוא נחשב לאבי פענוח הגנום האנושי.

 

אודות Dante Labs

Dante Labs הינה חברה עולמית לבניית נתונים גנומיים ולמסחור סוג חדש של יישומי בריאות ואריכות ימים הטומנים בחובם שינוי מן הקצה אל הקצה. זאת, על הבסיס של ריצוף גנומי שלם ובינה מלאכותית. נכסי החברה כוללים את בסיסי נתוני הגנום הפרטיים הגדולים ביותר, אשר קבלו הסכמה להיכלל במחקר, פלטפורמת תוכנה בבעלות החברה, אשר מתוכננת לממש באופן מלא את כוחם של הנתונים הגנומיים תוך תהליכי שכלול וקניין, המאפשרים גישה תעשייתית לריצוף גנומי.

 

למידע נוסף:

Laura D’Angelo
VP of Investor Relations
ir@dantelabs.com
+39 0862 191 0671
www.dantelabs.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE