חברת התרופות הבינלאומית ד"ר רדי'ס ומדיקיין מכריזות על השקת מוצרי קנאביס רפואי בגרמניה

 

חברת התרופות הבינלאומית ד"ר רדי‘ס ומדיקיין מכריזות על השקת מוצרי קנאביס רפואי בגרמניה

·        השקת מוצרי קנאביס רפואי נבעה מהסכם בין שתי החברות שנחתמו ב-2021.

·        ד"ר רדי‘ס תהיה המפיץ הבלעדי של כמה ממוצרי הקנאביס הרפואי של מדיקיין בגרמניה.

·        בנוסף, ד"ר רדי‘ס ומדיקיין התקשרו בהסדר שיתוף פעולה ומימון משותף המתייחס לניסוי קליני שלב שני למוצר קנאביס רפואי שמטרתו להקל על סימפטומים של התנהגות ותסמינים פסיכולוגיים של דמנציה (BPSD). עם ההשקה, ד"ק רדי‘ס תחזיק בזכויות מכירה ושיווק בלעדיות של המוצר באירופה (למעט רוסיה ומדינות חבר העמים).

אוגסבורג, גרמניה וונקובר, קולומביה הבריטית והידראבאד, הודו, 1  באפריל 2022, (BUSINESS WIRE):

מעבדות ד"ר רדי‘ס בע"מ יחד עם החברות הבנות שלה (המכונה ביחד "ד"ר רדי‘ס") ומדיקיין הלת יחד עם חברות הבת שלה (המכונה ביחד "מדיקיין") הכריזו היום על השקת מוצרי הקנאביס הרפואי שלהם בגרמניה.

כחלק משיתוף פעולה בין ד"ר רדי‘ס ומדיקיין  שהחל ב-2021, מדיקיין תספק את מוצרי קנאביס הרפואי ל ד"ר רדי‘ס מהמתקן שלה בפורטוגל הפועל בסטדנדט תקינה של EU-GMP ביחד עם תמיכה לוגיסטית ורגולטורית. כמפיץ בלעדי של המוצרים בגרמניה, ד"ר רדי‘ס תספק גישה למוצרי הקנאביס הרפואי של מדיקיין תחת מותג משלה הנתמך על ידי צוות תעמולה רפואי מיוחד שיספק לצוות הרפואי מידע על השימוש במוצרים והדרכה על תהליך השתתפות מבטחי הבריאות במימון התרופות.

ההשקה מסמנת את כניסתה של מדיקיין לשוק הגדל של תרופות מבוססות הקנאביס באירופה.  עבור ד"ר רדי‘ס, ההשקה מחזקת את נוכחותה בשוק הקנאביס הרפואי הצומח של גרמניה, בהתבסס על הרכישה האחרונה שלה של Nimbus Health GmbH המתמחה בהפצה, רישום, מכירה ושיווק של קנאביס רפואי.

עם למעלה מ-83 מיליון תושבים שנהנים מגישה רחבה לשירותי בריאות, גרמניה כבר מייצגת יותר ממחצית משוק הקנאביס הרפואי הנוכחי באיחוד האירופי, הודות לתקנות מפותחות והחזר מקופות חולים לקנאביס רפואי בנסיבות מסוימות1. הדרישה לתרופות מבוססות קנאביס גדלה במהלך השנים האחרונות, מונעת על ידי הלגליזציה של הפרלמנט הגרמני (בונדסטאג) לקנאביס רפואי בשנת 2017. שוק הקנאביס הרפואי בגרמניה מוערך בכ-122 מיליון יורו עם צמיחה של כ-25% בשנת  2021 בהשוואה לשנת 2020 ושיעור גידול שנתי מורכב של כ-55% מאז 2017. כ-150,000 חולים גרמנים נהנים מקנאביס רפואי לצרכים הבריאותיים שאינם מסופקים בעזרת תרופות קונבנציונאליות2, על פי הדיווחים3 במיוחד בתחום ניהול כאבים, ספסטיות, אנורקסיה, הקאות, דיכאון.

ד"ר רדי‘ס ומדיקיין חתמו גם על הסכם למימון משותף של ניסוי קליני שלב שני עבור מוצר קנאביס שמטרתו להקל על סימפטומים של תסמינים התנהגותיים ופסיכולוגיים של דמנציה  (BPSD). עם סיום המחקר, ד"ר רדי‘ס תחזיק בזכויות מכירה ושיווק בלעדיות עבור מוצר כזה באירופה (למעט רוסיה ומדינות חבר העמים). הצדדים מצפים להתחיל בניסוי הקליני של המוצר במהלך המחצית השנייה שנת 2022. BPSD מתייחס לספקטרום של תסמינים לא-קוגניטיביים ולא-נוירולוגיים הנצפים בדרך כלל של דמנציה, כגון סערת נפש, תוקפנות, פסיכוזה, דיכאון ואדישות.

פטריק אגניאן, ראש מחלקת התרופות הגנריות של  ד"ר רדי‘ס באירופה אמר: "שיתוף הפעולה הזה עם מדיקיין מדגים את ההתחייבות של ד"ר רדי‘ס לתפוס עמדת מנהיגות בשוק הקנאביס הרפואי הצומח במהירות באירופה. עם מדיקיין, אנו מאחדים כוחות עם שותף מוטה מחקר ומובחן בתחום הקנאביס הרפואי. אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה האסטרטגי והרב מימדי עם מדיקיין, אשר משלים עוד יותר את המשימה שלנו להאיץ את הגישה לקנאביס רפואי כדי לענות על צורכי מטופלים שלא נענו ולשפר את איכות החיים של החולים".

יוסי בן עמרם, מייסד משותף ומנכ"ל קבוצת מדיקיין אמר: "שיתוף הפעולה הזה מבטא את האסטרטגיה של מדיקיין לפיתוח מוצרים רפואיים מבוססי מחקר ושיתוף פעולה עם חברות תרופות מובילות על מנת למכסם את הפוטנציאל של תרופות אלו עבור החולים. שיתוף הפעולה הזה הוא צעד חשוב מאוד עבור מדיקיין, לטווח קצר, הבינוני וארוך ולא יכולנו להיות נרגשים יותר לשתף פעולה עם חברה בעלת מוניטין, משאבים וידע כמו של ד"ר רדי‘ס. משאבי המחקר והפיתוח והידע האגרוטכני והביולוגי של מדיקיין הספציפיים לקנאביס, בשילוב עם יכולות המכירה, השיווק וההפצה המוכחות של ד"ר רדי‘ס , הנוכחות הגיאוגרפית הרחבה שלהם, ויכולותיהם החזקות בתחומי הרגולציה ופיתוח תרופות גנריות, יוצרות שותפות סינרגטית שיכולה לעמוד בחזית יצרניות שוק הקנאביס הרפואי באירופה בעתיד הנראה לעין."

אודות המעבדות של ד"ר רדי‘ס:

המעבדות של ד"ר רדי‘ס  היא חברת תרופות משולבת המחויבת לספק תרופות זולות וחדשניות לחיים בריאים יותר. ד"ר רדי‘ס מציעה פורטפוליו של מוצרים ושירותים כולל חומרי גלם, שירותים פרמצבטיים מותאמים אישית, תרופות גנריות, תרופות ביו-סימלריות ופורמולציות מבודלות. תחומי המיקוד הטיפוליים העיקריים שלנו הם מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, סוכרת, אונקולוגיה, טיפול בכאב ודרמטולוגיה. ד"ר רדי‘ס פועלת בשווקים ברחבי העולם. השווקים העיקריים שלנו כוללים - ארה"ב, הודו, רוסיה ומדינות חבר העמים ואירופה. למידע נוסף, היכנס לכתובת:  www.drreddys.com

אודות מדיקיין:

המודל העסקי של מדיקיין, שנוסד ב-2019, מאפשר ניטור ובקרה מקיפים של תהליך גידול הצמח, בשילוב עם מו"פ רפואי ופרמצבטי משלים. מודל זה כולל פיתוח גנטיקה, ריבוי צמחים וגידול, ייצור, פיתוח תרופתי, מחקר רפואי, והפצת המוצרים הסופיים למשתמשי הקצה. הבנק הגנטי שלנו מכיל מגוון של זנים המטופחים בחממות חדישות ולאחר מכן מעובדים במתקני ייצור שלאחר הקציר הפועלים תחת תקני איכות של GACP  ו-GMP. הפצת המוצרים הסופיים למשתמשי הקצה מתבצעת באמצעות רשת שותפי הפצה. השווקים העיקריים של מדיקיין כוללים את ישראל, אירופה ואוסטרליה. מדיקיין מתפעלת פעילות מחקר פיתוח גלובאלית ורב אתרית המורכב מניסויים פרה-קליניים וקליניים בתחומים טיפוליים שונים. פעילויות המו"פ של מדיקיין מבוצעות בשילוב יכולת אורגניות ובאמצעות שיתוף פעולה עם מדענים בעלי שם עולמי ומוסדות מחקר מובילים, המספקים את מומחיות ויכולות בתחומי האנליטיקה, הביולוגיה והרפואה. באמצעות גישה ממוקדת במטופל לתכנון וביצוע של ניסויים קליניים, שואפת מדיקיין לספק תרופות יעילות מבוססות קנאביס לטיפול במחלות דלקתיות ונוירולוגיות.

1 Source: Federal Office of Statistics Germany (Statistisches Bundesamt)

2 INSIGHT Health - Green Line NPI (Sell in/Pharmacy purchase)

3 Bfarm Companion Survey

 

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת –  https://www.businesswire.com/news/home/52635374/en

 

אנשי קשר:

 

פרטי התקשרות של ד"ר רדי‘ס:

Silke Oeschger-Delautre
silkeo@drreddys.com

 

מידע ליצירת קשר עבור מדיקיין:

Michal Klein Halpern
+972508878561
michalkl@gitam.co.il

 

מקור: MediCane Health Inc.

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire