זנאס ביופארמה מגישה בקשה למחקר חדש לתרופה בסין עבור ZB001 לטיפול במחלת עיניים בשל ליקוי בבלוטת התריס

זנאס ביופארמה מגישה בקשה למחקר חדש לתרופה בסין עבור ZB001 לטיפול במחלת עיניים בשל ליקוי בבלוטת התריס

 

וולטהאם, מסצ‘וסטס ושאנגחאי, סין, 15 במאי 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Zenas BioPharma, חברה ביופארמה גלובלית המחויבת להפוך למובילה בפיתוח ואספקה של טיפולים מבוססי מערכת החיסון עבור חולים נזקקים ברחבי העולם, הודיעה היום על הגשת בקשה למחקר חדש לתרופה (IND) למינהל המוצרים הרפואיים הלאומי של סין (NMPA) לצורך התחלת מחקר קליני שלב 1/2 של ZB001 לטיפול במחלה שנגרמת בשל ליקוי בבלוטת התריס (TED). מחקר זה נועד להעריך את הבטיחות, הסבילות, הפרמקוקינטיקה והיעילות הראשונית של ZB001.

 

"הגשת ZB001 IND ל- NMPA מסמנת אבן דרך משמעותית עבור Zenas", אמר ד"ר הואה מו, MD, PhD, מנכ"ל Zenas. "אין כיום טיפולים מאושרים לחולי TED בסין. אפשרויות הטיפול מוגבלות ולעתים קרובות כרוכות במינונים גבוהים של סטרואידים הקשורים לתופעות לוואי חמורות או התערבות כירורגית. ל-ZB001 יש פוטנציאל לשנות את פרדיגמת הטיפול בחולי TED בסין".

ZB001 הוא נוגדן חד שבטי מובחן המכוון לקולטן דמוי אינסולין לגורם גדילה 1 (IGF-1R) לטיפול ב- TED. TED היא מחלה אוטואימונית מתישה הגורמת לדלקת ופיברוזיס בתוך מסלול העין, אשר יכול לגרום לראייה כפולה, לכאב, ולעיוורון פוטנציאלי/אפשרי. חולים עם מחלה קשה דורשים לעתים קרובות ניתוחים מתקנים מרובים למסלול, לשרירי העיניים ולעפעפיים.

Zenas BioPharma העניקה רישיון לזכויות הבלעדיות לפיתוח, לייצור ולמסחור ZB001 (Viridian VRDN-001) ותרכובות אחרות המכוונות ל- IGF-1R בהתוויות שאינן אונקולוגיות באזור גדול יותר של סין מ- Viridian Therapeutics, Inc. (Viridian) באוקטובר 2020. באוקטובר 2021, Viridian הגישה IND עבור VRDN-001 למינהל המזון והתרופות האמריקני ובדצמבר 2021 יזמה ניסוי קליני שלב 1/2 כדי להעריך הוכחת רעיון בחולי TED בצפון אמריקה.

אודות Zenas BioPharma

 

Zenas BioPharma היא חברת ביופארמה חוצת גבולות (הבסיס שלה סיני-אמריקני) שמחויבת להפוך למובילה גלובלית בפיתוח והאספקה של ריפויים מבוססי חיסונים לחולים בארה"ב, בסין ובכל העולם. זינאס מקדמת במהירות תחום פיתוח עמוק של תרופות חדשניות שממשיכים לגדול באמצעות אסטרטגיית הפיתוח העסקי המוצלחת שלנו. צוות ההנהלה המנוסה ורשת השותפים העסקיים שלנו מניעים מצוינות תפעולית כדי לספק טיפולים פוטנציאלית משני מצב כדי לשפר את החיים של אנשים שמתמודדים עם מחלות אוטואימוניות ונדירות. למידע נוסף על Zenas BioPharma, בקרו בבקשה באתר www.zenasbio.com ותעקבו אחרינו בטוויטר ב- @ZenasBioPharma  ובלינקדאין.

 

ליצירת קשר - משקיעים וקשרי מדיה:

Joe Farmer
Zenas BioPharma
IR@zenasbio.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE