פתרון בינה מלאכותית ראשון עבור ריבוד סיכון פרוגנוסטי של חולי סרטן שד שזכה לסימון CE-IVD

פתרון בינה מלאכותית ראשון עבור ריבוד סיכון פרוגנוסטי של חולי סרטן שד שזכה לסימון CE-IVD

 

Stratipath, מובילה עולמית בפתרונות אבחון מדויקים מבוססי בינה מלאכותית, הודיעה כי תוכנת הבינה המלאכותית שלה לריבוד סיכון פרוגנוסטי של סרטן שד, Stratipath Breast, תסומן מעתה כ-CE-IVD

 

שטוקהולם, שבדיה, 1 ביוני 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Stratipath, מובילה עולמית בפתרונות אבחון מדויקים מבוססי בינה מלאכותית, הודיעה כי תוכנת הבינה המלאכותית שלה לריבוד סיכון פרוגנוסטי של סרטן שד, Stratipath Breast, מאושרת לסימון כ-CE-IVD. זה סולל את הדרך ליישום קליני במרחבי האיחוד האירופי. בהתבסס על ניתוח היסטופתלוגי דיגיטלי של מצגת תמונות שלה, מוכתם בהמטוקסילין ובאאוזין (H&E), התוכנה מספקת תמיכת חדשנית בקבלת החלטות לרופאים ומאפשרת רפואה מדויקת ליותר מטופלים.

 

Stratipath Breast הוא הפתרון הראשון התואם לתקנות האיחוד האירופי לריבוד סיכונים בסרטן השד באמצעות אבחון מדויק מבוסס בינה מלאכותית לניתוח רקמת סרטן, ומאפשר זיהוי של חולים עם סיכון מוגבר להתקדמות המחלה.

 

בניגוד לבדיקות מולקולריות מסורתיות, ריבוד סיכונים מבוסס בינה מלאכותית מאפשר לקבל תוצאות מהר יותר, מספק מידע חדש בנקודת האבחון ומפחית את הצורך בבדיקות מולקולריות יקרות, מה שמאפשר שימוש רחב יותר ותועלת רבה ליותר מטופלים.

 

"Stratipath Breast מציעה חלופה מהירה וזולה יותר למבחנים מולקולריים, ומאפשרת ליותר חולים לקבל גישה לאבחון מדויק. רופאים, באמצעות שימוש ב-Stratipath Breast, יכולים לאבחן עם תמיכה של נתונים פרוגנוסטיים, תוך קיצור הזמן והפחתת עלויות מעבדה", אומר יוהאן הרטמן, פרופסור בפתולוגיה במכון קרולינסקה, שטוקהולם, ומייסד שותף של Stratipath.

 

דרגת הגידול ההיסטולוגי היא מחוון פרוגנוסטי חזק לסרטן השד. הדירוג של סרטן שד פולשני מבוצע על כל סוגי סרטן השד הפולשניים בהתאם להערכה מורפולוגית, על פי ה-Nottingham Histologic Grade (NHG), מה שמוביל לקטגוריות הסיכון הנמוך עד גבוה NHG 1, 2 או 3. אך כיום, יותר מ-50% מכלל חולי סרטן השד מסווגים כבעלי סיכון בינוני (כלומר NHG 2), וזה מספק תועלת קלינית מועטה בלבד לצורך לקבלת החלטות בטיפול. כתוצאה מכך, טיפול-יתר או תת-טיפול בחולי סרטן שד בשלב מוקדם הפך לאחד האתגרים העיקריים של הרופאים המטפלים, וההחלטות הקליניות תלויות לרוב במבחנים מולקולריים יקרים שאינם נגישים לרוב החולים.

 

באמצעות לימוד מעמיק, Stratipath Breast מאפשר זיהוי סרטן וסיווג של גידולים בסיכון בינוני לקבוצות בסיכון נמוך וגבוה, בהתבסס על מורפולוגיה של גידולים הקשורים לדרגה. הריבוד מגיע מתהליך פיתוח מדעי קפדני ומתהליכי אימות באמצעות מערכי נתונים מרובים בעולם האמיתי, הכוללים תמונות היסטופתולוגיה ונתוני תוצאות קליניות נלווים.

 

המערכת מודדת בתמונה דפוסים מורפולוגיים באופן מקומי הקשורים לסיכון, ומאגדת מידע זה על פני אזור הרקמה המנותחת כדי לקבוע אם הגידול שייך לקבוצת הסיכון הגבוה או הנמוך. התוצאות מ-Stratipath Breast מספקות מידע פרוגנוסטי ונועדו לשמש ככלי תומך החלטות, יחד עם מידע קליני ופתולוגי אחר.

 

Stratipath Breast מספק תזרים עבודה מיטבי באמצעות שילוב עם פתרונות פתולוגיה דיגיטליים מובילים. ניתן להשתמש בו גם בפני עצמו, דרך פורטל האינטרנט של לקוחות Stratipath. הגישה ל-Stratipath Breast תינתן כפתרון תוכנה כשירות, באמצעות מנוי או מודל תשלום לפי שימוש. לא משווק בארצות הברית.

 

אודות Stratipath

 

Stratipath הוא חברה שנולדה ממכון קרולינסקה בשטוקהולם, שוודיה, שהוא בית למחקר קליני חלוצי בבינה מלאכותית ורפואה מדויקת. החברה נוסדה ב-2019 בידי יוהאן הרטמן, MD, PhD, מאטיאס ראנטלייננן, PhD, ופרדריק ווטרהול כשהמשימה שלה היא לשפר באופן קיצוני את החלטות הטיפול בסרטן ואת התוצאות בקרב המטופלים. Stratipath מציעה פתרון אבחון מדויק מבוסס בינה מלאכותית עבור שירותי הרפואה ויכולה להציע נתיב מואץ לחברות פארמה וביוטכנולוגיה לזהות מטופלים שהסבירות גבוהה שהם ייהנו מטיפולים חדשניים.

 

קבצים מצורפים

למידע נוסף:

Lars Lengquist
Stratipath
+46 709574782
lars.lengquist.press@stratipath.com
 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE