יום NASH הבינלאומי מדגיש מחלת כבד נפוצה – אך לא מוכרת

 

יום NASH הבינלאומי מדגיש מחלת כבד נפוצה – אך לא מוכרת

 

המכון העולמי לכבד מכנס היום קהילות ברחבי העולם כדי להפוך את המגמה הגוברת של מחלת הכבד השומני

 

 

וושינגטון, 8 ביוני 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

המכון העולמי לכבד - Global Liver Institute (GLI) מפנה את תשומת הלב ל-NASH על ידי הובלת יום ה-NASH הבינלאומי השנתי החמישי ב-9 ביוני. מספר האנשים עם מחלת כבד מתקדמת זו צפוי להכפיל את עצמו עד 2030, אך #NASHday  שואפת למנוע גידול זה. הצטרפו לתנועה  ל- #StopNASHNow  על ידי האזנה ל- 24 חברי פאנל מומחים מרחבי העולם שמשתפים את העדכונים האחרונים על המחלה או מוסיפים לשיחה ברשתות החברתיות (#NASHday). התנועה מחלחלת לעולם באמצעות אירועים רבים המאורגנים באופן מקומי כדי לחנך על NASH, לסנן אותו ולמנוע אותו.

 

NASH (סטאטוהפטיטיס לא אלכוהולית) הוא מצב חמור ומתקדם שבו יותר מדי שומן מצטבר על הכבד, נתון שמוביל לדלקת ולפציעה שלו. זוהי הצורה החמורה של NAFLD (מחלת כבד שומני לא אלכוהולית). אורח החיים ודפוסי התזונה המודרניים תרמו להגברת השכיחות של NASH ו-NAFLD ברחבי העולם, והיא הופכת לגורם השכיח ביותר למחלות כבד. בהתחשב בהשפעתה הנרחבת ובאפשרות המניעה ברוב המקרים של מחלה זו, NASH מתגלה כעדיפות בריאותית עולמית.

 

"עם יותר ממאה מיליון אנשים ברחבי העולם שכבר יש להם NASH וכמה פעמים יותר בשלבים המוקדמים יותר, לאנשים יש סיבה לדעת על המצב הפרוגרסיבי הזה ומה הם יכולים לעשות היום כדי להילחם בו", שיתפה דונה ר. קרייר, נשיאה ומנכ"לית GLI. "פעולה קולקטיבית היא הכרחית כדי להיות בטוחים שאנשים בכל קהילה, ללא קשר לרקע או לסביבה שלהם, הם מושכלים ומצוידים כדי למנוע מחלת כבד שומני. המומנטום שאנחנו בונים יחד היום חייב לקדם ולקיים את המאבק העולמי נגד NASH".

 

אם לא ידעתם, אז עכשיו אתם יודעים! למרות ש-NASH נפוץ, הוא עדיין לא ידוע יחסית, ומשאיר עבודה רבה לעשות כדי להגביר את המודעות הציבורית. השנה, GLI ושותפיה מצטרפים לנושא #StopNASHNow : גם כאשר מפתחים טיפולים ל-NASH, ישנם צעדים רבים שאנשים ורופאיהם יכולים לנקוט כיום כדי למנוע, להפוך או להאט את התקדמות מחלת הכבד השומני. עבור 25% מהמבוגרים שכבר מושפעים ברחבי העולם, הגיע הזמן לידע משנה חיים זה.

 

*על פי הערכות, ל-1 מכל 4 מבוגרים ברחבי העולם כבר יש NAFLD

*ל-1 מכל 20 אנשים יש NASH.

*השכיחות של NAFLD עולה בקרב כל האזורים הגלובליים ובין כל הקבוצות האתניות במקביל לסוכרת והשמנת יתר.

* NASH יכול להתקדם לשחמת הכבד או לסרטן הכבד – מה שעלול לחייב השתלת כבד.

 

"יום ה-NASH הבינלאומי מדגים את הפוטנציאל שמתממש כאשר כל בעלי העניין ב-NASH מתכנסים ברחבי העולם", אמר ג‘ף מקינטייר, מנהל תוכניות NASH ב-GLI. "החל מהקרנות אישיות בקהילות בסיכון, דרך חומרים חינוכיים ב-16 שפות וכלה בשיחות מאתגרות עם חוקרים, ספקים ומטופלים - היום העולם מצטרף כדי ליצור פתרונות משמעותיים למטופלים בכל שלב של NAFLD ו-NASH".

 

יום ה-NASH הבינלאומי זכה לתמיכתם של ארגונים בולטים מרחבי העולם: האגודה האמריקנית לחקר מחלות כבד (AASLD); איגוד הגסטרואנטרולוגים וההפטולוגים (ABGH); האגודה הלטינו-אמריקנית לחקר הכבד (AISF); האגודה המקסיקנית להפטולוגיה (AMH); האגודה האסייתית הפסיפית לחקר הכבד (APASL); האגודה הקנדית לחקר הכבד (CASL); כנס על מחלות כבד באפריקה (COLDA); רשת תומכי הטיפול האירופי באפריקה (EATAN); הוועידה האירופית לכבד שומני (EFLC); האגודה האירופית לגסטרואנטרולוגיה, הפטולוגיה ותזונה של ילדים (ESPGHAN); פלטפורמות ניסויים קליניים ממוקדות מטופלים באיחוד האירופי (EU-PEARL); קרן אפטוסנטרו טיצ‘ינו; אגודת הפטולוגיה, דאקה, בנגלדש; אגודת ההפטולוגיה של הפיליפינים (HSP); האגודה הלאומית ההודית לחקר הכבד (INASL); האגודה הצפון אמריקנית לגסטרואנטרולוגיה, הפטולוגיה ותזונה ילדים (NASPGHAN); החברה הארגנטינאית להפטולוגיה (SAHE); האגודה הטורקית לחקר הכבד (TASL); גסטרואנטרולוגיה אירופית מאוחדת (UEG); הארגון העולמי לגסטרואנטרולוגיה (WGO); וברית המטופלים העולמית (WPA).

 

היו מעורבים

 

לצפייה בפאנלים של מומחים לאורך כל היום, בקרו בכתובת  https://hopin.com/events/5th-annual-international-nash-day/registration. הפאנלים זמינים באנגלית, צרפתית, הינדית, מנדרינית וספרדית לאורך כל היום.

 

למידע נוסף על יום ה-NASH הבינלאומי, בקרו באתר www.international-nash-day.com.

 

תמכו בקמפיין המדיה החברתית של NASH Day  באמצעות האשטאגים #NASHday #StopNASHNow. אנא הפנו כל שאלה נוספת אל NASHDay@globalliver.org.

 

יום NASH הבינלאומי והלוגו שלו הם סימנים מסחריים רשומים של המכון העולמי לכבד - Global Liver Institute.

 

אודות Global Liver Institute

 

המכון העולמי לכבד (GLI) הוא ארגון ללא מטרות רווח 501(c)3  שנוסד מתוך אמונה שבריאות הכבד חייבת לתפוס את מקומה באג‘נדה העולמית של בריאות הציבור בהתאם לשכיחות ולהשפעה של מחלות כבד. GLI מקדמת חדשנות, מעודדת שיתוף פעולה ותומכת בהרחבת הגישות האופטימליות כדי לסייע במיגור מחלות כבד. GLI, הפועלת ברחבי העולם, מחויבת לפתור את הבעיות החשובות לחולי כבד ולצייד תומכים לשיפור חייהם של יחידים ומשפחות שנפגעו ממחלות כבד. עקבו אחרי GLI בטוויטר, בפייסבוק, באינסטגרם, בלינקדאין וביוטיוב. GLI היא המארחת העולמית של יום NASH הבינלאומי.

 

למידע נוסף

 

Global Liver Institute

nashday@globalliver.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE