FeelBetter משיקה מחקר להערכת השפעת הטכנולוגיה על חיזוי חולים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות לא מיטבי

 

 

FeelBetter משיקה מחקר להערכת השפעת הטכנולוגיה על חיזוי חולים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות לא מיטבי

 

ניתוח רטרוספקטיבי להערכת ריבוד הסיכונים של FeelBetter והיכולות לספק הדרכה לטיפול ותמיכה בניהול של מטופלים קשישים שנוטלים מספר תרופות

 

תל אביב, 29  ביוני 2022, (BUSINESS WIRE):

 

FeelBetter, המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני לייעול טיפול מבוסס ערך, הודיעה על שיתוף פעולה עם Brigham and Women‘s Hospital בבוסטון במחקר רטרוספקטיבי. הפיילוט יעריך את היכולת של פתרון התוכנה כשירות של FeelBetter לחזות אילו מטופלים קשישים, עם מצבים כרוניים מרובים ומשטרי תרופות מורכבים, נמצאים בסיכון להידרדרות ואשפוז. בנוסף, הפיילוט יעריך את יעילות היכולות של FeelBetter לתמוך בהחלטות ולספק המלצות לניהול תרופות מוביל פעולה לחולים מעל גיל 65.

 

שימוש בו-זמני במספר תרופות לטיפול במחלות ומצבים בריאותיים אחרים, נפוץ בקרב מבוגרים. מדובר באחת הדאגות הצומחות בהיבט של בריאות הציבור בקרב חולים קשישים: רבים מהם סובלים ממצבים כרוניים מרובים, ולכן נטילת תרופות רבות סוללת את הדרך לאי-הקפדה על לקיחתן, תגובות בין תרופות, תופעות לוואי ותוצאות בריאותיות לקויות, כמו גם שימוש מוגבר בשירותי הבריאות ועלייה בעלויות.

 

"מבוגרים בני 65 ומעלה צפויים לסבול ממצבים כרוניים מרובים, ולכן, נוטלים יותר תרופות מאשר בקבוצות גיל אחרות. יש הזדמנות לזהות אילו מטופלים נמצאים בסיכון לתופעות לוואי הקשורים למשטרי התרופות שלהם, ולפתח פתרונות המסייעים לצוותים קליניים לפעול מראש", אמרה ליסה רוטנשטיין, ד"ר, מנהלת רפואית לבריאות האוכלוסיה ב-Brigham and Women‘s Hospital והמנהלת הראשית של המחקר. "חשוב לחקור כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לשפר את התוצאות הקליניות".

 

על פי דו"ח משנת 2019 של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, 83% מהאמריקאים בשנות ה-60 וה-70 לחייהם נטלו לפחות תרופת מרשם אחת ב-30 הימים הקודמים למחקר, וכשליש השתמשו בחמש או יותר תרופות מרשם, לרוב לטיפול בכולסטרול, לחץ דם גבוה וסוכרת. מדי שנה, ניהול נטילת תרופות שאינו מיטבי מביא ל-275,000 מקרי מוות ולעלויות הניתנות להימנעות של יותר מ-528 מיליארד דולר בארצות הברית בלבד1.

 

Brigham and Women‘s Hospital הוא ארגון הבריאות הראשון בארצות הברית שמבצע הערכה לפתרון של FeelBetter כדי לעזור להתגבר על אתגרי נטילת ריבוי תרופות שכאלה. צוות המחקר ישתמש בטכנולוגיה של FeelBetter כדי לנתח את תרופות המרשם והנתונים הקליניים של חולים קשישים עם מצבים כרוניים מרובים שטופלו בבית החולים Brigham and Women‘s בשלוש תרופות מרשם או יותר באופן פעיל מיולי 2016 עד דצמבר 2019. החוקרים בבית החולים יבחנו בנוסף כיצד ניתן להשתמש בפתרון של FeelBetter כדי לזהות מטופלים להם הסיכון הגבוה ביותר להידרדרות, אשפוז והוצאות כספיות עקב פערים בטיפול, כמו גם כיצד ניתן למנף את הטכנולוגיה כדי לאפשר זיהוי של שילובים של מרשמים ותרופות שעלולים להוביל לתוצאות שליליות.

 

תוצאות המחקר יכללו הערכות לגבי ההפחתה השנתית הפוטנציאלית בסך ההוצאה הרפואית המונעת בידי הטכנולוגיה של FeelBetter, במיוחד הוצאות הקשורות לביקורים במחלקות חירום ואשפוזים שניתן להימנע מהם. ההערכות הן שהבדיקה תושלם עד סוף 2022 וממצאיה יפורסמו ב-2023.

 

פיילוט רטרוספקטיבי שנערך לאחרונה עם 153,000 מטופלים מנוהלים בלאומית שירותי בריאות, אחת מספקיות שירותי הבריאות הגדולות בישראל, הראה כי השימוש בפתרון של FeelBetter יכול לעזור לארגונים לסנתז ולנתח נתוני בריאות ממספר מקורות כדי לדווח במדויק אילו מטופלים מושפעים יותר מכל מנטילת ריבוי תרופות שאינה מיטבית, וצפויים לאשפוז שניתן למנוע נמנע תוך 30-90 יום. בנוסף, תובנות מהפיילוט של לאומית שירותי בריאות מראות שהטכנולוגיה של FeelBetter יכולה לסייע בשיפור הניהול הפיננסי של מערכות בתי החולים על ידי זיהוי החולים הקשישים שנמצאים בסיכון לפני האשפוז.

 

"ב-FeelBetter, המטרה שלנו היא לאפשר ניהול תרופות פרואקטיבי ולהעצים ספקי בריאות עם הידיעה שהתרופות שהם רושמים בטוחות ויעילות", אמרה ד"ר אדווה צוק און, מנהלת הרפואה הראשית של FeelBetter, ורופאה עם יותר מ-15 שנות ניסיון ברפואה משפחת ורפואה גריאטרית. "המחקר עם Brigham and Women‘s Hospital יאפשר לנו לאמת עוד יותר את היכולת של הפתרון שלנו להתאים משטרי נטילת תרופות ולשפר את המסע של המטופלים, תוך תמיכה במאמצים למעבר לטיפול מבוסס ערך".

 

למידע נוסף על FeelBetter, בקרו בכתובת www.FeelBetter.Healthcare

אודות FeelBetter

FeelBetter היא המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני המניעה טיפול מבוסס ערך, ומספקת את היכולות לייעל את ניהול התרופות לאורך רצף הטיפול. FeelBetter נוסדה בידי צוות בינתחומי של קלינאים, טכנולוגים וותיקי תעשיית הבריאות, והיא מעצימה ספקים עם תובנות מעשיות כדי לעזור להבטיח שהתרופות שהם רושמים בטוחות ויעילות. פתרון התוכנה כשירות של החברה מסנתז ומנתח נתוני בריאות ממקורות מרובים כדי לחזות אילו מטופלים מעל גיל 65 - עם ריבוי מצבים כרוניים ועם משטר תרופתי מורכב - הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להידרדרות, לאשפוז ולגרימת עלויות כספיות בגין טיפול בריבוי תרופות שאינו מיטבי. הטכנולוגיה של FeelBetter, המופעלת בידי בינה מלאכותית ויכולות לימוד מכונה, ניתנת למינוף גם כדי לזהות את הצורך בהתערבויות קליניות פוטנציאליות ולהתאמה אישית משטרי תרופות.

 עם המטה הראשי בתל אביב, המשקיעים של FeelBetter כוללים את FirstTime Ventures, GoodCompany Ventures,  Random Forest VC ו-Triventures.

1 Watanabe, J. H., Mclnnis, T., & Hirsch, J. D. (2018). Cost of Prescription Drug-Related Morbidity and Mortality. The Annals of pharmacotherapy, 52(9), 829-837. https://doi.org/10.1177/1060028018765159

ראו את ההודעה במקור באתר businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220629005358/en/

לפרטים נוספים וליצירת קשר

מדיה

Nicole Pariser
FeelBetter
E: nicole@i-feelbetter.com

Jacob Gnieski
Red Havas Health
E: jacob.gnieski@redhavas.com

 

מקור:  FeelBetter

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire