Genetika+ זוכה במימון אירופי יוקרתי להבאת פלטפורמת התאמת תרופות נוגדות דיכאון לשוק

 

Genetika+ זוכה במימון אירופי יוקרתי להבאת פלטפורמת התאמת תרופות נוגדות דיכאון לשוק

 

תל אביב, 26 ביולי 2022, (BUSINESS WIRE):

 

Genetika+, חברה המפתחת פתרונות לרפואה מותאמת אישית כדי לייעל את הטיפול במחלות פסיכיאטריות ונוירולוגיות, הודיעה היום על פרס של עד 17.5 מיליון אירו של מימון מענקים בשילוב עם השקעה הונית כדי להביא את NeuroKaire לשוק. הנתון מייצג את המענק המרבי האפשרי מהנציבות האירופית וישמש לכלי הרפואה המדויקת של החברה לאופטימיזציה של בחירת התרופה לטיפול בהפרעת דיכאון מז‘ורי (MDD). הפרס הוענק באמצעות מאיץ מועצת החדשנות האירופית (EIC) של הנציבות האירופית לסטארט-אפים בעלי פוטנציאל גבוה באירופה. ההצעה של Genetika+  נבחרה מתוך למעלה מ-1,000 סטארט-אפים וחברות קטנות ובינוניות.

"אנחנו נרגשים מהצבעת האמון החשובה הזו של מועצת החדשנות של הנציבות האירופית", אמרה טליה כהן סולל, מייסדת שותפה ומנכ"לית Genetika+. "מימון זה הוא אימות של העבודה שלנו עד כה ויאיץ את הבאת הכלי הנחוץ הזה לשוק, ויאפשר לספקים להתאים ביעילות את הטיפול הנכון לצרכים הייחודיים של המטופל שלהם".

MDD משפיע על 300 מיליון אנשים ברחבי העולם ויכול להפחית את תוחלת החיים של הפרט בשיעור של עד 14 שנים. רופא חייב לבחור מתוך למעלה מ-70 תרופות ושילובים שונים בעת בחירת תרופה לחולה עם MDD. כל טיפול בתרופה אורך 4 - 6 שבועות לבדיקה, נתון שגורם למטופלים לאבד חודשים עד שנים מחייהם, לנכות ולסבל, כולל סיכון להתאבדות בתהליך החיפוש אחר הטיפול הנכון. עד 63% מהאנשים הסובלים מדיכאון אינם מקבלים טיפול הולם בשל ההטרוגניות של המחלה, המשפיעה באופן ייחודי על כל אדם. התגובה לטיפול משתנה באופן משמעותי. תהליך זה של ניסוי וטעייה משפיע על חיי המטופלים, על זמן הרופאים ועל תקציבי המשלמים ועל תקציבי הממשלות. יש צורך דחוף בטיפול רפואי נפשי מדויק.

המימון של EIC ילך לקראת אימות קליני נוסף של הפלטפורמה, עם מספר מחקרים קליניים שמתבצעים ומתוכננים מחקרים נוספים. הוא גם יתמוך בהרחבת הפלטפורמה כדי לאפשר שימוש קליני בקנה מידה גדול.

אודות Genetika+

 

Genetika+ (ג‘נטיקה+), שנוסדה בשנת 2018 על ידי ד"ר טליה כהן-סולל, Ph.D, וד"ר דפנה לייפנפלד, Ph.D, מפתחת פתרונות רפואה מותאמים אישית כדי לייעל את הטיפול במחלות פסיכיאטריות ונוירולוגיות. טכנולוגיית Brain-in-a-Dish של החברה מסייעת לרופאים למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבור המטופלים שלהם. בהתוויה הראשונה שלה, דיכאון, Genetika+ משתמשת בטכנולוגיה המוגנת בפטנט כדי לבחון במהירות יותר מ-70 תרופות נוגדות דיכאון מאושרות ושילובי תרופות מול סמנים ביולוגיים נוירולוגיים ייחודיים של מטופל בודד. בשילוב עם ההיסטוריה הגנטית והרפואית של המטופלים, Genetika+ יכולה לחזות את התרופה או הטיפול המשולב האופטימלי עבור כל מטופל. נתון זה פותח את הדלת לטיפול מהיר יותר, פחות תופעות לוואי ומינון נמוך יותר, וחיסול פרוטוקולי טיפול מפרכים של ניסוי וטעייה ואובדן חיים מיותר. למידע נוסף, עקבו אחרינו בלינקדאין או בטוויטר @Genetikaplus

 

קשרי מדיה

 

Michael Falcone
MacDougall Advisors
781-235-3060
mfalcone@macdougall.bio

 

מקור:  Genetika.

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE