יעילות מתמשכת של Cabotegravir ארוך טווח עבור PrEP בקרב נשים סיסג'נדריות - ממצאים ממחקר HPTN 084

 

יעילות מתמשכת של Cabotegravir ארוך טווח עבור PrEP בקרב נשים סיסג‘נדריות - ממצאים ממחקר HPTN 084

 

דורהאם, צפון קרוליינה, 28 ביולי 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

חוקרים מרשת הניסויים למניעת HIV (HPTN) הציגו תוצאות מעודכנות ממחקר הקאבוטגרביר ארוך הטווח HPTN 084 (CAB) למחקר מניעת חשיפה מוקדמת (PrEP) בכנס איידס 2022 במונטריאול. ממצאים חדשים מראים כי הפחתה בשכיחות האיידס נמשכה ב-12 החודשים שלאחר חשיפת הניסוי (5 בנובמבר 2020, עד 5 בנובמבר 2021). 

"תוצאות אלה מעודדות מכיוון שיעילות CAB נשמרה במהלך 12 החודשים שלאחר הניסוי, ואישרה רמה גבוהה של הגנה מפני הדבקה  בHIV בקרב משתתפי המחקר", אמרה ד"ר סינאד דלאני-מורטווה, ראש פרוטוקול HPTN 084, מנהלת מחקר ב- Wits RHI, ופרופסור מחקר באוניברסיטת Witwatersrand ביוהנסבורג, דרום אפריקה.

HPTN 084 הוא ניסוי אקראי ומבוקר שלב 3 מתמשך שהדגים בעבר את עליונותו של הקאבוטגרביר ארוך הטווח שלViiV Healthcare  בהשוואה לטנופוביר/אמטריסיטבין פומי יומי (TDF/FTC) למניעת HIV בהדבקה בלידה. החלק הסמוי של הניסוי הופסק בסקירת ביניים מתוכננת בנובמבר 2020 בשל ראיות ליעילות מעולה בהשוואה ל-TDF/FTC פומי יומי. לאחר מכן, המשתתפים לא נסוגו והמשיכו במשטר המחקר האקראי המקורי שלהם עד לתיקון פרוטוקול שיציע CAB עם תווית פתוחה. 

"הידבקות ב-HIV ממשיכה לאיים על בריאותן של נשים ברחבי העולם", אמר ד"ר מירון כהן, חוקר ראשי שותף ב-HPTN ומנהל המכון לבריאות גלובלית באוניברסיטת צפון קרוליינה בצ‘אפל היל. "העצמת נשים עם אפשרויות PrEP בטוחות ויעילות היא קריטית להפחתת HIV כאיום בריאותי עולמי".

HPTN 084 גייסה 3,223 נשים סיסג‘נדריות באתרי מחקר בבוטסואנה, אסווטיני, קניה, מלאווי, דרום אפריקה, אוגנדה וזימבבואה. 23 מקרי הידבקות בתקריות (3 CAB, TDF/FTC) זוהו בתקופה של 12 חודשים ללא הפרעה. מתוכם, נקבע כי שניים (1 CAB, 1 TDF/FTC) התרחשו במהלך שלבהניסוי הסמוי. רק אחד ממקרי CAB (מקרה פאזה סמוי ) קיבל אי פעם זריקה. 83 הריונות מאושרים נוספים (43 CAB, 40 TDF/FTC) התרחשו בתקופה הלא מרוסנת. לא דווח על חריגות מולדות. 

"נתוני ההיארעות הנוספים של הריון מדגישים את החשיבות של ביסוס הבטיחות והפרמקולוגיה של CAB בקרב נשים בהריון", אמרה ד"ר וופאא אל-סאדר, חוקרת ראשית שותפה ב-HPTN, מנהלת ICAP ופרופסור לאפידמיולוגיה ורפואה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. 

HPTN 084 מומן במשותף על ידי NIAID, קרן ביל ומלינדה גייטס, ו- ViiV Healthcare. מוצר המחקר סופק על ידי ViiV Healthcare ו- Gilead Sciences, Inc Inc. שלושה מכונים אחרים של NIH שיתפו פעולה גם הם ב- HPTN 084: המכון הלאומי לבריאות הנפש, המכון הלאומי לשימוש בסמים והמכון הלאומי לבריאות הילד והתפתחות האדם ע"ש יוניס קנדי שרייבר.   

אודות the HPTN

רשת הניסויים למניעת HIV (HPTN) היא רשת מחקרים קליניים שיתופיים ברחבי העולם המפגישה חוקרים, אנשי אתיקה, חברי קהילה ושותפים אחרים כדי לפתח ולבדוק את הבטיחות והיעילות של התערבויות שנועדו למנוע רכישה והעברה של HIV. המכון הלאומי של ארצות הברית לאלרגיה ומחלות זיהומיות, המכון הלאומי לבריאות הנפש בארצות הברית, משרד מנהל המכון הלאומי של ארצות הברית לשימוש בסמים, והמכון הלאומי לבריאות הילד והתפתחות האדם Eunice Kennedy Shriver, כולם חלק מרשת המכונים הלאומיים לרפואה בארצות הברית, שותפים למימון HPTN. ה-HPTN שיתף פעולה עם יותר מ-85 אתרי מחקר קליני ב-19 מדינות כדי להעריך התערבויות ואסטרטגיות חדשות למניעת HIV באוכלוסיות עם נטל HIV לא פרופורציונלי. סדר היום המחקרי של HPTN - יותר מ-50 ניסויים שעדיין נמשכים או הושלמו עם למעלה מ-161,000 משתתפים שנרשמו ונבדקו - מתמקד בעיקר בגילוי כלים חדשים למניעת HIV והערכת אסטרטגיות משולבות, כולל התערבויות ביו-רפואיות בשילוב עם התערבויות להפחתת סיכון התנהגותי והתערבויות מבניות.

למידע נוסף, בקרו בכתובת hptn.org.

ליצירת קשר:

 

Eric Miller

HIV Prevention Trials Network (HPTN)

9193846465

emiller@fhi360.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE