זנאס ביופארמה מקבלת אישור IND למחקר חדש שלב 1/2 לתרופה בסין עבור ZB001 לטיפול במחלת עיניים בשל ליקוי בבלוטת התריס

זנאס ביופארמה מקבלת אישור IND למחקר חדש שלב 1/2 לתרופה בסין עבור ZB001 לטיפול במחלת עיניים בשל ליקוי בבלוטת התריס

 

וולטהאם, מסצ‘וסטס ושאנגחאי, סין, 31 ביולי 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Zenas BioPharma, חברה ביופארמה גלובלית המחויבת להפוך למובילה בפיתוח ואספקה של טיפולים מבוססי מערכת החיסון עבור חולים נזקקים ברחבי העולם, הודיעה כי קיבלה אישור למחקר חדש לתרופה הניסיונית שלה (IND) ממנהל המוצרים הרפואיים הלאומי (NMPA) של סין לצורך התחלת מחקר קליני שלב 1/2 של ZB001 לטיפול במחלת שנגרמת בשל ליקוי בבלוטת התריס (TED). המטרה העיקרית של מחקר שלב 1/2 היא להעריך את הבטיחות, הסבילות, הפרמקוקינטיקה והיעילות הראשונית של ZB001.

 

TED היא מחלה אוטואימונית מתישה המאיימת על הוויזונים וגורמת לדלקת ופיברוזיס בתוך מסלול העין. ללא טיפולים מאושרים לחולי TED בסין, אפשרויות הטיפול מוגבלות ולעתים קרובות כרוכות במינונים גבוהים של סטרואידים הקשורים לתופעות לוואי חמורות או להתערבות כירורגית. ZB001 הוא נוגדן חד-שבטי אנושי מובחן המכוון לקולטן גורם גדילה 1 דמוי אינסולין (IGF-1R) המיועד לטיפול ב-TED.

 

"אנו גאים בכך שבקשת IND עבור ZB001 אושרה על ידי NMPA כחודשיים לאחר הגשתה, מה שמדגיש את היכולת הייחודית של הצוות שלנו לבצע ביעילות את תוכניות הפיתוח שלנו", אמר הואה מו, MD, PhD, מנכ"ל Zenas. "אנו נרגשים לעבוד עם מומחים קליניים מובילים בסין כדי להאיץ את הפיתוח של ZB001 כדי לתת מענה לצורך הקליני המשמעותי שטרם קיבל מענה במחלות עיניים בבלוטת התריס".

 

Zenas BioPharma העניקה רישיון לזכויות הבלעדיות לפתח, לייצר ולמסחר את ZB001 (Viridian VRDN-001) ותרכובות אחרות המכוונות ל-IGF-1R בהתוויות שאינן אונקולוגיות באזור סין רבתי מ- Viridian Therapeutics, Inc. (Viridian) באוקטובר 2020. לאחר שהגישה IND עבור VRDN-001 למנהל המזון והתרופות האמריקני באוקטובר 2021, Viridian יזמה ניסוי קליני שלב 1/2 בדצמבר 2021 כדי להעריך הוכחת היתכנות בחולי TED בצפון אמריקה ושחררה נתוני מתנדבים בריאים מעודדים,  המצביעים על פעילות חזקה עם בטיחות וסבילות מעולות של המוצר.

 

אודות Zenas BioPharma

 

Zenas BioPharma היא חברת ביופארמה חוצת גבולות (הבסיס שלה סיני-אמריקני) שמחויבת להפוך למובילה גלובלית בפיתוח והאספקה של ריפויים מבוססי חיסונים לחולים בארה"ב, בסין ובכל העולם. זינאס מקדמת במהירות תחום פיתוח עמוק של תרופות חדשניות שממשיכים לגדול באמצעות אסטרטגיית הפיתוח העסקי המוצלחת שלנו. צוות ההנהלה המנוסה ורשת השותפים העסקיים שלנו מניעים מצוינות תפעולית כדי לספק טיפולים פוטנציאלית משני מצב כדי לשפר את החיים של אנשים שמתמודדים עם מחלות אוטואימוניות ונדירות. למידע נוסף על Zenas BioPharma, בקרו בבקשה באתר www.zenasbio.com ותעקבו אחרינו בטוויטר ב- @ZenasBioPharma  ובלינקדאין.

 

ליצירת קשר - משקיעים וקשרי מדיה:

 

Joe Farmer
Zenas BioPharma
IR@zenasbio.com  

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE