AOP Health מתחילה במחקרה לטיפול בלוקמיה

 

AOP Health מתחילה במחקרה לטיפול בלוקמיה

AOP Health חתמה על הסכם עם Leukos Biotech לפיתוח נוסף של חומר כימי שהתגלה לאחרונה. עם הסכם זה AOP Health מרחיבה עוד יותר את תחום המחקר ההמטו-אונקולוגי ותספק בטווח הארוך יותר אפשרויות טיפול נוספות לחולי לוקמיה מוגדרים

אגנס קוהל, מנהלת עסקים ראשית, AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH, חברה בקבוצת AOP Health

קרדיט צילום: סטודיו Koekart: נטשה אונקארט ואיזבל קוהלר

 

לואיס רואיז-אווילה, מנכ"ל לוקוס ביוטק

 

קרדיט צילום: אלברט מולון

 

וינה, אוסטריה, 1 באוגוסט 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

AOP Health Group היא חלוצה אירופאית בטיפולים משולבים במחלות נדירות ובטיפול קריטי שבסיסה בווינה, אוסטריה. החברה מתמקדת במחקר, פיתוח ומכירות גלובליות של פתרונות טיפול חדשניים ומתמחה בטיפולים במחלות נדירות ובטיפול נמרץ. בתחילת יולי, AOP Health חתמה על הסכם עם Leukos Biotech, חברת ספין-אוף שהוקמה בידי מכון המחקר ללוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס, שבסיסה בברצלונה. ההסכם שנחתם על ידי AOP Health מכסה את האפשרות לפיתוח של החומר הכימי החדש שהתגלה בתוך כל אינדיקציה הניתנת לטיפול, והוא אינו מוגבל למחלות אונקולוגיות או מחלות נדירות.

ההסכם מגדיר בסיס לתחומי טיפול חדשים

תחילה, AOP Health תתמקד בפיתוח אפשרויות טיפול ללוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) ותסמונת מיאלודיספלסטית (MDS). מדובר בשני סוגי מחלות מיוחדות של לוקמיה שמתחילות לעתים קרובות במח העצם. אגנס קוהל, מנהלת עסקים ראשית של AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH, חברה בקבוצת AOP Health, מסבירה: "בהתבסס על נתונים חיוביים, התוכנית שלנו היא להרחיב את הפיתוח עבור אינדיקציות יתומות נוספות גם מחוץ ל-AML ו-MDS בשלב מאוחר יותר. עם הסכם זה, ייתכן שנוכל להרחיב את הפורטפוליו בתחומי הטיפול שלנו ולהציע עוד יותר אפשרויות טיפול למטופלים".

פיתוח בשיתוף Leukos

מכיוון ש-AOP Health מתמקדת בסוגים נדירים של סרטן המטו-אונקולוגי, ויש לה ניסיון רב שנים בפיתוח ומסחור של טיפולים המטו-אונקולוגיים, החברה תניע את המשך הפיתוח של החומר בשיתוף עם Leukos ותוך התבססות על מצב עבודה חדש. זה עשוי להפוך לציון דרך בטיפול בחולי סרטן דם רבים ובסוגי סרטן אחרים. לואיס רואיז-אבילה, מנכ"ל Leukos Biotech: "אנו מתמקדים בפיתוח טיפולים חדשים למגוון רחב של גידולים. נולדנו כדי להפוך את המדע המצוין ממכון המחקר ללוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס למוצרים בעלי ערך עבור חולי סרטן נזקקים, וההסכם הזה הוא צעד משמעותי מאוד בכיוון הזה. אנו משוכנעים כי AOP Health הוא השותף הנכון להפוך את מנגנון הפעולה המבטיח והחדש הזה למציאות קלינית לטובת מטופלים במגוון רחב של צרכים רפואיים שלא נענו".

אודות AOP Health

קבוצת AOP Health  משלבת מספר חברות כולל AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH  עם מושבה בווינה, אוסטריה ("AOP Health"). קבוצת AOP Health  היא החלוצה האירופית לטיפולים משולבים למחלות נדירות ובטיפול קריטי. במהלך 25 השנים האחרונות, הקבוצה הפכה לספקית מבוססת של פתרונות טיפול משולבים הפועלים מהמטה שלה בווינה, מחברות הבת והנציגויות שלה ברחבי אירופה והמזרח התיכון, כמו גם באמצעות שותפים ברחבי העולם. התפתחות זו התאפשרה הודות לרמה גבוהה מתמדת של השקעה במחקר ופיתוח מחד גיסא והתמצאות עקבית ופרגמטית ביותר כלפי הצרכים של כל בעלי העניין שלה מאידך גיסא – במיוחד המטופלים ובני משפחותיהם, כמו גם אנשי המקצוע בתחום הבריאות המטפלים בהם.

אודות Leukos

Leukos Biotech, SL (לוקוס) היא חברת ספין-אוף ממכון המחקר ללוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס שהתאגדה בברצלונה בשנת 2015. החברה מפתחת טיפולים חדשים וכלי אבחון למגוון רחב של גידולים המכוונים לקולטן הסרוטונין HTR1B, אשר פוטנציאל אנטי-סרטני תואר לראשונה ונרשם כפטנט על ידי מייסדת לוקוס, ד"ר רות ריסואניו, במעבדתה במכון המחקר ג‘וזף קאררס. התמיכה הכספית העיקרית של לוקוס היא ממשקיעים פרטיים ומוסדיים. בעלי המניות העיקריים הם Inveready, CDTI Innvierte  וקרן ג‘וזף קאררס. מלבד תמיכת המשקיעים, לוקוס קיבלה מענקים והלוואות מהממשלה הקטלאנית, ממשלת ספרד והאיחוד האירופי בתוכניות

אודות Josep Carreras Foundation

קרן הלוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס הוקמה בשנת 1988 מתוך כוונה לתרום למציאת תרופה סופית למחלה זו. מאמציה מתרכזים בארבעה תחומים בסיסיים: ניהול רישום תורמי מח העצם הספרדי (REDMO), מחקר מדעי, שבוצע על ידי מכון המחקר ללוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס, הדרכת מטופלים באמצעות ערוץ ייעוץ מקוון לחולים, ודירות קבלה לחולים שצריכים לעבור טיפול וצריכים לבלות זמן רב הרחק מהבית.

אודות Josep Carreras Leukaemia Research Institute

המכון לחקר הלוקמיה ע"ש ג‘וזף קאררס, מרכז ציבורי הנוגע לרשת CERCA של Generalitat de Catalunya, הוקם בשנת 2010 במטרה לקדם את המחקר הביו-רפואי ואת הרפואה המותאמת אישית בתחום הלוקמיה ומחלות אונקו-המטולוגיות אחרות. זהו מרכז המחקר הראשון באירופה המתמקד באופן בלעדי בלוקמיה ומחלות דם ממאירות, ואחד הבודדים בעולם. למכוני ג‘וזף קאררס יש שלושה קמפוסים מדעיים מתואמים אך עצמאיים: קמפוס קליניק של בית החולים של אוניברסיטת ברצלונה, המכון הקטלאני לאונקולוגיה / קמפוס Germans Trias i Pujol, וקמפוס סנט פאו - האוניברסיטה האוטונומית של ברצלונה (UAB)

אודות Inveready

Inveready היא מנהלת נכסים אלטרנטיביים מובילה בספרד - המשקיעה בהון סיכון בשלב מוקדם, הון סיכון צמיחה, חוב סיכון, הון אסטרטגי בחברות רשומות, תשתיות והון פרטי - ומספקת פתרונות מימון לחברות לאורך כל מחזור חייהן. Inveready, שנוסדה ב-2008, מסתמכת על 200 חברות פעילות, ויותר ממיליארד אירו של נכסים מנוהלים. Inveready משקיעה בחברות בתחום מדעי החיים מאז 2008. השקעות בולטות בתחום זה הן Atrys Health (הנסחרת בשוק הספרדי), EDESA Biotech  (הנסחרת בנאסד"ק), AVX Pharma  (שנמכרה ל-Aerie Biotech) ו-PaloBiofarma (הסכם רישוי עם נוברטיס). המטה של Inveready נמצא בסן סבסטיאן, ויש לה משרדים נוספים בברצלונה ובמדריד. היא הוכרה פעמים רבות על ידי ASCRI ו- Preqin עבור התשואה על הכספים והעסקאות שלה (לקבלת מידע נוסף, בקרו בכתובת www.inveready.com).

למידע נוסף:

Mag Nina Roth, MAS
nina.roth@aop-health.com

AOP Health
Needs. Science. Trust.

AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH
Member of the AOP Health Group

Leopold-Ungar-Platz 2, 1190 Vienna, Austria
aop-health.com

תמונות המלוות הודעה לעיתונות זו זמינות בכתובות:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/f096650f-dbfc-4165-854b-63345d24a713

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/9aa481fe-91da-4609-8570-2e9a1012c392

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE