מחקר חדש שפורסם ב-Clinical Cancer Research Journal מדגיש את השימוש בבדיקת אנדופרדיקט למתן מידע לטיפול בחולות סרטן שד לפני גיל המעבר

מחקר חדש שפורסם ב-Clinical Cancer Research Journal מדגיש את השימוש בבדיקת  אנדופרדיקט למתן מידע לטיפול בחולות סרטן שד לפני גיל המעבר

בדיקת אנדופרדיקט של Myriad Genetics זיהתה במדויק נשים לפני גיל המעבר עם סרטן שד ER+, -HER2 שיכלו להימנע בבטחה מכימותרפיה משלימה

סולט לייק סיטי, 31 באוגוסט 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

Myriad Genetics, Inc (נאסד"ק: MYGN), מובילה בתחום הבדיקות הגנטיות והרפואה המדויקת, הודיעה היום כי Clinical Cancer Research, כתב עת של האגודה האמריקנית לחקר הסרטן, פרסם מחקר1 שמראה כי הבדיקה הפרוגנוסטית לסרטן השד EndoPredict® חזתה הישנות מרוחקת בנשים לפני גיל המעבר עם סרטן שד ER+ -HER2 בשלב מוקדם. מחקר זה שפורסם לאחרונה מייצג את האימות הקליני הראשון של בדיקת אנדופרדיקט באוכלוסייה שכולה לפני גיל המעבר.

 

המחקר - שהוצג לראשונה בתקציר במפגש השנתי של ASCO ב-2021 בידי אנסטסיה קונסטנטינידו ואחרים2 - בדק דגימות גידולים מ-385 נשים לפני גיל המעבר עם סרטן שד ראשוני מסוג ER+, -HER2 שלא קיבלו כימותרפיה. התוצאות מראות כי בדיקת אנדופרדיקט זיהתה במדויק נשים לפני גיל המעבר עם וללא בלוטות לימפה מושפעות שיכולות להימנע בבטחה מכימותרפיה משלימה כחלק מתוכניות הטיפול שלהן בשל סיכון נמוך מאוד להישנות.

 

"פרסום חשוב זה על הנתונים החדשים של בדיקת אנדופרדיקט מדגים את המחויבות המתמשכת שלנו לקדם רפואה מדויקת עבור חולות עם סרטן השד", אמר ד"ר ראלף קרוננווט, מנהל ליחסי רפואה בינלאומיים, Myriad Genetics. "לאור ההמלצות הקליניות המתגברות להפחתת טיפול יתר בסרטן השד, התוצאות מעודדות במיוחד. כאשר כשליש מכל מקרי סרטן השד החדשים מתרחשים בחולות בגילאי 54 ומטה3, השימוש בבבדיקת אנדופרדיקט בקרב נשים לפני גיל המעבר מספק תובנות חשובות למתן מידע לטיפול מותאם, כולל האם יש יתרון בשימוש בכימותרפיה או לא".

 

המחקר מראה שבין מטופלות עם ציוני אנדופרדיקט בסיכון נמוך היו 97% הישרדות ללא הישנות מרוחקת (DRFS) לעומת 76% לחולות בסיכון גבוה. וחשוב לציין, ל-19% מהמטופלות לפני גיל המעבר שזוהו כחיוביות היו ציוני אנדופרדיקט בסיכון נמוך עם DRFS ברמה של 100%, והן הצליחו להימנע בבטחה מכימותרפיה ולהמשיך בטיפול אנדוקריני בלבד.

 

תוצאה מרכזית נוספת מניתוח תת-קבוצות במחקר מצאה שיעורי DRFS דומים בחולות בסיכון נמוך עם או בלי דיכוי התפקוד של השחלות (OFS), עם הישנות של פחות מ-5% לאחר 10 שנים בשתי הקבוצות.

 

"מחקר חשוב זה מראה שלמטופלות לפני גיל המעבר עם ציון אנדופרדיקט בסיכון נמוך יש תוצאה טובה לטווח ארוך ללא כימותרפיה, ויש לקחת בחשבון טיפול בטיפול אנדוקריני בלבד", אמרה ד"ר קונסטנטינידו, ממרכז האונקולוגי של בנק קפריסין ומכון המחקר לסרטן בקפריסין. "ממצאים אלו רלוונטיים למתן מידע טוב יותר על החלטות טיפול מותאמות באופן אישי עבור חלק גדול מהנשים לפני גיל המעבר עם סרטן שד ER+, -HER2 בשלב מוקדם".

 

לגבי המחקר

 

בדיקת אנדופרדיקט היא בדיקה פרוגנוסטית החוזה את הסיכון של המטופלת להישנות סרטן השד כדי לעזור לזהות מי יכולה לשקול לוותר בבטחה על כימותרפיה. הוא מנתח 12 גנים כדי ליצור ציון מולקולרי, המשולב עם תכונות הגידול, כגון גודל הגידול ומצב הלימפות, כדי לקבוע ציון סיכון למטופל (EPclin).

 

המחקר הקליני של בדיקת אנדופרדיקט בנשים לפני גיל המעבר בדק דגימות גידולים מ-385 נשים לפני גיל המעבר עם ER+, -HER2 סרטן שד ראשוני (pT1-3, pN0-1) שלא קיבלו כימותרפיה בנוסף לטיפול האנדוקריני. כל הדגימות נבדקו בדיעבד באופן שסייע לנתונים קליניים ולתוצאות עם אנדופרדיקט. התלכדות של ציוני סיכון EPclin עם DRFS בני 10 שנים הוערכו בידי מודלי Cox יחסיים לסיכונים ואנליזת קפלן-מאייר. התוצאה העיקרית הייתה DRFS ל-10 שנים.

 

בנוסף ל-EPclin, משתנים קליניים בעלי עניין כללו גיל באבחון, גודל הגידול, דרגת הגידול, מצב הלימפות, ביטוי Ki 67 וביטוי מתמשך של קולטן אסטרוגן (ER) וביטוי קולטן פרוגסטרון (PgR).

מידע נוסף על מחקר זה ניתן למצוא כאן.

Constantinidou et al. Clin Cancer Res 2022 (https://aacrjournals.org/clincancerres/article/doi/10.1158/1078-0432.CCR-22-0619/708058/Clinical-Validation-of-EndoPredict-in)
Constantinidou et al 2021 ASCO (https://ascopubs.org/doi/abs/10.1200/JCO.2021.39.15_suppl.537)
3 SEER Cancer Statistics Review, 1975-2016. Bethesda, MD: National Cancer Institute;2019.

אודות Myriad Genetics

Myriad Genetics היא חברה מובילה לבדיקות גנטיות ורפואה מדויקת המוקדשת לקידום הבריאות והרווחה לכולם. Myriad מפתחת ומציעה בדיקות גנטיות המסייעות להעריך את הסיכון לפתח התקדמות מחלות או מחלות ולהנחות החלטות טיפול בהתמחויות רפואיות שבהן תובנות גנטיות יכולות לשפר באופן משמעותי את הטיפול בחולים ולהפחית את עלויות הבריאות. חברת Fast Company הכתירה את Myriad בין החברות החדשניות ביותר בעולם לשנת 2022. לקבלת מידע נוסף, בקרו בכתובת www.myriad.com.  

Myriad, the Myriad logo, BRACAnalysis, BRACAnalysis CDx, Colaris, Colaris AP, MyRisk, Myriad MyRisk, MyRisk Hereditary Cancer, MyChoice CDx, Prequel, Prequel with Amplify, Amplify, Foresight, Precise, FirstGene, Health.Illuminated., RiskScore, Prolaris, GeneSight, and EndoPredict are trademarks or registered trademarks of Myriad Genetics, Inc. © 2022 Myriad Genetics, Inc. All rights reserved. 

הצהרת נמל מבטחים

הודעה לעיתונות זו מכילה "הצהרות צופות פני עתיד" כמשמעותן בחוק הרפורמה בליטיגציה פרטית בניירות ערך משנת 1995, כולל הצהרות הנוגעות לשימוש ב- EndoPredict בקרב נשים לפני גיל המעבר כדי לספק תובנות חשובות כדי ליידע טיפול מותאם אישית, כולל אם יש יתרון לשימוש בכימותרפיה או לא. "הצהרות צופות פני עתיד" אלה הן ציפיות ההנהלה לאירועים עתידיים נכון למועד זה והן כפופות למספר סיכונים ואי-ודאות ידועים ובלתי ידועים העלולים לגרום לתוצאות, לתנאים ולאירועים בפועל להיות שונים באופן מהותי ושלילי מאלו הצפויים. גורמים אלה כוללים את הסיכונים המתוארים בהגשת החברה לרשות ניירות הערך האמריקאית, לרבות הדוח השנתי של החברה בטופס 10-K  שהוגש ב-25 בפברואר 2022, וכן עדכונים לגורמי סיכון אלה המוגשים מעת לעת בדוחות הרבעוניים של החברה בטופס 10-Q  או בדוחות הנוכחיים בטופס 8-K.

קשרי מדיה

Megan Manzari
(385) 318-3718
Megan.Manzari@myriad.com

קשרי משקיעים

Foster Harris
(385) 350-8015
Foster.Harris@myriad.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire