מובילת מו"פ החיסונים קתרין יאנסן והאימונולוגית קיזמקיה קורבט קיבלו את מדליית הזהב של סבין ואת פרס הכוכב העולה בהתאמה

 

 

מובילת מו"פ החיסונים קתרין יאנסן והאימונולוגית קיזמקיה קורבט קיבלו את מדליית הזהב של סבין ואת פרס הכוכב העולה בהתאמה

 

מדליית הזהב ע"ש אלברט ב. סבין ופרס הכוכב העולה

 

מכון החיסונים של סבין העניק למנהיגת המו"פ ד"ר קתרין יאנסן את מדליית הזהב לשנת 2022 על תרומתה יוצאת הדופן לחיסונים. האימונולוגית ד"ר קיזמקיה קורבט קיבלה את פרס הכוכב העולה לשנת 2022 על עבודתה לקידום תחום החיסונים

 

וושינגטון, 8 בדצמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

מכון החיסונים של סבין כיבד היום שתי מדעניות יוצאות דופן על מחקר החיסונים פורץ הדרך שלהן ששינה את מהלך מגפת הקורונה, קידם את בריאות הציבור והציל אינספור חיים. מדליית הזהב ע"ש אלברט ב. סבין לשנת 2022 הוענקה למובילת מחקר החיסונים קתרין א. יאנסן, PhD, ופרס כוכב עולה לאימונולוגית קיזמקיה קורבט, PhD.


מדליית הזהב, הנמצאת כעת בשנתה ה-29, היא  אות הכבוד המדעי הגבוה ביותר של סבין, המוענק מדי שנה לחבר מכובד בקהילת הבריאות העולמית שתרם תרומה יוצאת דופן לחיסון או לתחום משלים. בין מקבלי הפרסים בעבר ניתן למנות אישים בתחום החיסונים ותמיכה בחיסונים כמו ד"ר ברני גרהאם, קרול בייקר, אן גרשון, ביל פוג‘ ומיירון לוין.

ד"ר יאנסן נבחרה בזכות כמעט שלושה עשורים של מחויבות לקידום מחקר ופיתוח חיסונים (מו"פ) למגוון מחלות מאתגרות, מקוביד-19 ועד HPV ודלקת ריאות, שכולן פוגעות במבוגרים ובילדים במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית עם מערכות בריאות שבריריות ממילא.

באוגוסט האחרון פרשה ד"ר יאנסן מתפקידה כסגנית נשיא בכירה וראש המחקר והפיתוח של חיסונים בחברת פייזר. שם, ד"ר יאנסן הובילה מו"פ חיסונים עולמי עם תחומי אחריות החל מגילוי ועד התחייבויות לאחר שיווק. בשיתוף פעולה עם BioNTech, ד"ר יאנסן הובילה את הפיתוח של חיסון קוביד-19 שיהפוך לחיסון קוביד-19 הראשון שאושר על ידי ה- FDA ו- WHO והוא החיסון הראשון שאושר אי פעם לשימוש בפלטפורמת mRNA.

מנהיגותה של ד"ר יאנסן בפייזר ייצרה גם גרסאות חדשות יותר של חיסון מצומד פנאומוקוקי הנמצא בשימוש נרחב ומועמדים לחיסון למניעת דלקת ריאות סטרפטוקוקוס, נגיף סינסיטיאלי נשימתי (RSV), זיהומים מנינגוקוקליים וסטרפטוקוקוס מקבוצה B. לפני כן, היא ניהלה את מאמצי המו"פ של החיסונים במעבדות המחקר של מרק והובילה את פיתוח החיסון הראשון בעולם לסרטן צוואר הרחם. היא גם תרמה לתוכניות עבור rotavirus, חזרת, חצבת ואדמת.

 

"אנו שמחים להכיר בד"ר יאנסן בפרס מדליית הזהב שלנו על מחויבותה לקידום חיסונים ולהתמודדות עם אתגרים מדעיים קשים לטובת האנושות והצלת חיים", אומרת איימי פינאן, מנכ"לית סבין. "לאורך הקריירה שלה, היא הפגינה תשוקה ייחודית לענות על שאלות מחקר מבלבלות ולקבל החלטות נועזות שהובילו לאבני דרך משפיעות על בריאות הציבור".

ד"ר יאנסן אמרה שהיא המומה מהכבוד. "כשאתה מסתכל על כל מקבלי מדליית הזהב הקודמים, הם עמיתים וחברים שאתה מכיר וקיים איתם אינטראקציה ועבד איתם במשך שנים - אנשים נלהבים, כולם מסורים ליצירת עולם בריא יותר".

הכוכב העולה של סבין, ד"ר קורבט, היא פרופסור לאימונולוגיה ומחלות זיהומיות בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הרווארד. ד"ר קורבט, אימונולוגית נגיפי בהכשרתה, פועלת לקידום פיתוח חיסונים למוכנות למגפה ולבניית אמון הציבור בחיסונים, במיוחד בקרב קהילות בעולם  המתמודדות עם פערים בריאותיים. בזמן שהותה במכון הלאומי לבריאות היא הייתה חברה בצוות שהמחקר שלו על נגיף הקורונה החדש הניח את היסודות לחיסון מודרנה קוביד-19– המועמד הראשון שנבדק בניסויים קליניים שלב 1 בארה"ב.

המחקר של ד"ר קורבט כלל גם חיסון אוניברסלי נגד שפעת, דנגי ונגיף סינסיטיאלי נשימתי. כיום היא מובילה מעבדה המתמקדת בנגיפי קורונה חדשים ובמחלות זיהומיות אחרות, שמטרתה ליידע את פיתוח החיסונים מפני מגפות עתידיות פוטנציאליות. היא גם תומכת מובילה בחינוך STEM, שוויון בשירותי בריאות והסברה מבוססת קהילה לבריאות הציבור.

"סבין שמחה למנות את ד"ר קורבט לכוכב העולה של השנה", אמרה פינאן. "תרומתה לפיתוח חיסונים משתווה רק למסירותה לערער את אמון החיסונים, במיוחד בקרב ספקנים. היא עשתה עבודה מדהימה בהסברת הקפדנות המדעית שמאחורי החיסונים והיא מעוררת השראה בדור הבא של חוקרים וגיבורי בריאות הציבור".

"זה כבוד גדול מאוד עבורי לזכות בפרס הזה", אמרה ד"ר קורבט. "לאחר שהתחלתי זה עתה את הקריירה שלי ואת המעבדה שלי, הזכייה בפרס הכוכב העולה הזה מצביעה על כך – מספר אחת – שיש לי דרך ארוכה לעבור אבל – מספר שתיים – שאני מסוגלת, וזה טוב במיוחד לשמוע מעמיתיי, מנטורים ומדענים מנוסים אחרים".

אודות Sabin Vaccine Institute

מכון החיסונים סבין (Sabin Vaccine Institute) הוא תומך מוביל בהרחבת הגישה והקליטה לחיסונים ברחבי העולם, קידום מחקר ופיתוח חיסונים והגברת הידע והחדשנות בחיסונים. תוך ניצול הפוטנציאל של חיסונים באמצעות שותפות, Sabin בנתה מערכת אקולוגית איתנה של מממנים, חדשנים, מיישמים, מתרגלים, קובעי מדיניות ובעלי עניין ציבוריים כדי לקדם את החזון שלה לעתיד נקי ממחלות הניתנות למניעה. כעמותה ללא מטרות רווח עם יותר משני עשורים של ניסיון, סאבין מחויבת למצוא פתרונות שיחזיקו מעמד ולהרחיב את מלוא היתרונות של חיסונים לכל האנשים, ללא קשר למי הם או היכן הם גרים. ב-Sabin אנו מאמינים בכוחם של חיסונים לשנות את העולם.

לקבלת מידע נוסף, בקרו בכתובת http://www.sabin.org ועקבו אחרינו בטוויטר, @SabinVaccine.

איש קשר לתקשורת:

Rajee Suri,

 rajee.suri@sabin.org

תמונת יח"צ המצורפת להודעה לעיתונות זו זמינה בכתובת https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/66127064-3ffb-4f40-9010-7d9da33b625b

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE