ספר חדש המחבב את החורף על הילדים ומסייע להפחית את החשש מן הברקים והרעמים

ספר ייחודי חדש, מסייע להפחית את אימת הברקים והרעמים ומחבב על הילדים את עונת החורף הברוכה. החברים של הגשם, מאת רקפת עברי, בהוצאת הספרים אוריון, מאפשר להורים להסביר את תופעות החורף המפחידות ומלהיב את הילדים בסיפור מרגש. מיועד לפעוטות ולגילאי הגן.

 

הסופרת רקפת עברי, נשואה לרון ואמא לעידן (9), מתן (7) והתאומות נטע ועופרי (3).  רקפת מספרת, שכאשר היו התאומות בנות שנתיים הן חוו חורף ראשון; ובדיוק כמו בספר, עופרי הגיעה בריצה מבוהלת אליה למיטה , למשמע קול הרעמים. "כדי להרגיע אותה הסברתי לה שאלה רעמים ושהם חברים של הגשם שקוראים לו לבוא ולשחק איתם. הברקים - מאירים כדי להראות לגשם לאן להגיע והיכן לרדת. עופרי קיבלה את דברי ונרגעה. הייתי מאד מרוצה מעצמי וסיפרתי בגן לכל האימהות. ככל שסיפרתי, הייתי יותר מרוצה מההברקה והחלטתי להפוך את הסיפור לספר. למחרת, אחרי שכל ארבעת ילדי יצאו לגן ולבית ספר, ישבתי, ותוך זמן קצר כתבתי את הסיפור; ואז, החלה עבודה של שנה שלמה להפקת הספר".

 

החברים של הגשם מספר על כך שעופרי ונטע פוגשות ברעשי החורף בפעם הראשונה בחייהן ומאוד מפחדות. אמא שלהן, מרגיעה אותן ומקרבת את החורף אליהן בכך שהיא מאנישה את החורף והופכת את הרעמים והברקים לחברים של החורף.

 

בֹּקֶר אֶחָד נִשְׁמַע רַעַם גָּדוֹל, וְעוֹפְרִי הִגִּיעָה בְּרִיצָה לַחֲדַר הַהוֹרִים.

אַחֲרֶיהָ הִגִּיעָה נֶטַע, אֲחוֹתָהּ הַתְּאוֹמָה.

"אִמָּא, יֵשׁ בּוּם גָּדוֹל!" קָרְאוּ  שְׁתֵּיהֶן.                                                                                  

אִמָּא הִכְנִיסָה אוֹתָן לְמִטָּתָהּ, חִבְּקָה אוֹתָן חָזָק וְאָמְרָה:

"כָּכָה הַחֹרֶף מוֹדִיעַ שֶׁהוּא רוֹצֶה לָבוֹא."

זהו סיפור על מפגש ראשון של נטע ועופרי עם החורף

ברקים, רעמים וגשם- הכול חדש להן, מרגש ומפחיד.

אמא מסייעת להן להתיידד עם הפחד בדרך של משחק והאנשה

ולהפוך את המפגש עם החורף לחוויה משמחת.

 

רקפת עברי היא בעלת משרד פרסום, תושבת הישוב שמשית בעמק יזרעאל, שמשפחתה נמנתה על תושביו הראשונים. זהו ספרה הראשון של רקפת. בעלה, רון עברי, הוא נכדה של הסופרת מרים רות שבשנה זו מציינים 100 שנים להולדתה ושמו מונצח כרון הבלון הצהוב בסיפורה הידוע מעשה בחמישה בלונים. רקפת מסבירה, כי ה"אני מאמין" שלה בגידול ילדיה הוא "נוכחות הורית, קריאת ספרים רבים, משחקים, טיולים וטבע לצד גבולות ברורים וכבוד להורים בפרט ולמבוגרים בכלל".   עוד היא מציינת, כי אין זו הפעם הראשונה שהיא  מיידדת את ילדיה עם הפחדים שלהם, אך זו הפעם הראשונה ש"בער לה לכתוב" ומאוחר יותר, גם לעבוד קשה ולא לוותר עד לשלב הפקת הספר.

 

החברים של הגשם, 24 עמודים, בהוצאת הספרים אוריון, איורים: יונת קציר, מחיר 45 ש"ח .