מכון החיסונים סאבין מקבל 35 מיליון דולר מ-BARDA עם פוטנציאל של עד 214 מיליון דולר לפיתוח חיסונים נגד אבולה סודאן ומרבורג

מכון החיסונים סאבין מקבל 35 מיליון דולר מ-BARDA עם פוטנציאל של עד 214 מיליון דולר לפיתוח חיסונים נגד אבולה סודאן ומרבורג

מכון החיסונים של סאבין יפיק עד 100,000 מנות של חיסון אבולה סודן של סאבין כחלק מחוזה חדש ורב שנתי עם BARDA

 

וושינגטון, 12 בינואר 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

מכון החיסונים של סאבין (Sabin Vaccine Institute ) הודיע היום כי הרשות למחקר ופיתוח מתקדם ביו-רפואי (BARDA) העניקה לסאבין חוזה רב-שנתי עם פוטנציאל מימון של עד 214 מיליון דולר לקידום הפיתוח והייצור של מועמדים לחיסון חד-פעמי לאבולה סודן ולמחלות נגיף מרבורג.

אין כיום חיסונים מורשים נגד אבולה סודן ונגיפי מרבורג, הגורמים לקדחת דימומית וקוטלים כמחצית מהאנשים שנדבקו.

BARDA, חלק מהמנהל למוכנות ותגובה אסטרטגית (ASPR) של מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב, תשקיע בתחילה כ-35 מיליון דולר כדי לייצר עד 100,000 מנות של חיסון נגד נגיף האבולה סודן של סאבין (ChAd3-SUDV). חיסונים אלה עשויים לשמש כחלק ממאמצי המוכנות המתמשכים של ארה"ב ובתגובה להתפרצויות עולמיות עתידיות.

החיסון של סאבין היה הראשון שהגיע לאוגנדה במהלך התפרצות נגיף האבולה בסודן שגרמה ל-55 מקרי מוות לאחר שארגון הבריאות העולמי כלל אותו כאחד משלושה חיסונים לשימוש אפשרי בניסוי התפרצות באוגנדה. המדינה הכריזה כי התפרצות האבולה בסודאן הסתיימה ב-11 בינואר, ארבעה חודשים לאחר המקרה המאומת הראשון.

"סאבין העבירה בהצלחה מנות חיסון נגד אבולה סודן לאוגנדה תוך 79 יום מתחילת ההתפרצות - הישג מרשים למדי", אומרת מנכ"לית סאבין, איימי פינאן. "החוזה החדש הזה מאפשר לסאבין לייצר עד 100,000 מנות כדי שהעולם יהיה מוכן מראש להתפרצויות עתידיות".

בנוסף להשתתפות בפעילויות ההתפרצות האחרונות, סאבין ממשיכה בתוכנית הפיתוח שלה בסודאן ויזמה את תכנון הניסויים הקליניים שלב 2 באוגנדה ובקניה. בהתבסס על ניסויים קליניים קודמים, החיסון של סאבין לאבולה סודן הוא בטוח ואימונוגני, ובמחקרי פרימטים לא אנושיים הוכיח הגנה מהירה, עמידות עד 12 חודשים ויעילות.

בנוסף לחיסון ChAd3-SUDV של סאבין, החוזה כולל גם תמיכה בייצור החיסון של סאבין נגד נגיף מרבורג (ChAd3-MARV), אשר יפיק מנות שיכולות לשמש גם בניסויים ובתגובה להתפרצות אפשרית של נגיף מרבורג. כבר ביולי האחרון מתו שני בני אדם בגאנה לאחר שנדבקו בנגיף מרבורג, מה שמחזק את הצורך הדחוף בחיסון.

החוזה החדש ממנף שותפות עם BARDA שהחלה ב-2019, כאשר הסוכנות העניקה לסאבין חוזה רב-שנתי נוסף בשווי 128 מיליון דולר לקידום פיתוח חיסונים נגד נגיפי מרבורג ואבולה סודן.

"BARDA הייתה שותפה תומכת כאשר אנו נוקטים בצעדים חיוניים אלה במוכנות למגפה", אמרה איימי פינאן. "התפרצות אבולה סודאן באוגנדה הדגישה את הצורך הקריטי בפתרונות זמינים. כעת יהיה לנו מספיק חומר להגיב במהירות להתפרצות כזו בעתיד".

פרויקט זה ימומן במלואו במימון פדרלי ממחלקת הבריאות ושירותי האנוש; המינהל למוכנות ותגובה אסטרטגית; הרשות למחקר ופיתוח מתקדם ביו-רפואי, על פי חוזה מספר 75A50123C00010.

אודות Sabin Vaccine Institute

מכון החיסונים סאבין (Sabin Vaccine Institute) הוא תומך מוביל בהרחבת הגישה והקליטה לחיסונים ברחבי העולם, קידום מחקר ופיתוח חיסונים והגברת הידע והחדשנות בחיסונים. תוך ניצול הפוטנציאל של חיסונים באמצעות שותפות, Sabin בנתה מערכת אקולוגית איתנה של מממנים, חדשנים, מיישמים, מתרגלים, קובעי מדיניות ובעלי עניין ציבוריים כדי לקדם את החזון שלה לעתיד נקי ממחלות הניתנות למניעה. כעמותה ללא מטרות רווח עם יותר משני עשורים של ניסיון, סאבין מחויבת למצוא פתרונות שיחזיקו מעמד ולהרחיב את מלוא היתרונות של חיסונים לכל האנשים, ללא קשר למי הם או היכן הם גרים. ב-Sabin אנו מאמינים בכוחם של חיסונים לשנות את העולם. לקבלת מידע נוסף, בקרו בכתובת www.sabin.org ועקבו אחרינו בטוויטר, @SabinVaccine.

אודות אבולה סודן ומרבורג

אבולה סודן ומרבורג הם בני משפחת הפילו-וירוסים. שניהם יכולים לגרום לקדחת דימומית קשה בבני אדם ובפרימטים לא אנושיים. עד כה לא אושר טיפול טיפולי בקדחת הדימומית הנגרמת על ידי פילו-וירוסים. נגיפי מרבורג ואבולה מועברים לבני אדם על ידי בעלי חיים נגועים, במיוחד עטלפי פירות. ברגע שאדם נדבק, הנגיף יכול להתפשט לאחרים באמצעות מגע אישי קרוב או מגע עם נוזלי גוף. בידוד של אנשים נגועים הוא כיום גולת הכותרת של שליטה פילווירוס.

מרבורג היה נגיף הפילווירוס הראשון שהוכר בשנת 1967 כאשר דווח על התפרצויות של קדחת דימומית בכמה מעבדות באירופה, כולל בעיירה מרבורג שבגרמניה. אבולה זוהתה בשנת 1976 כאשר שתי התפרצויות בו זמנית התרחשו בצפון זאיר (כיום ה-DRC) בכפר ליד נהר האבולה ובדרום סודאן. ההתפרצויות כללו מה שהתגלה בסופו של דבר כשני מינים שונים של נגיף האבולה; שניהם נקראו על שם העמים שבהם התגלו.

לפניות תקשורתיות:

press@sabin.org

Media Contact:
Monika Guttman
Media Relations Specialist
Sabin Vaccine Institute
+1 (202) 662-1841
press@sabin.org

תמונת יח"צ המצורפת להודעה לעיתונות זו זמינה בכתובת :

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/539c9127-e5d6-4b32-9e89-780f7461314b

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE