ספר ילדים חדש וצוהל: "תחפושות בגן חיות" – קומדיה של טעויות

"תחפושות בגן חיות" מאת אתי שחר, הינו ספר ילדים חדש, שמח וצוהל באווירה פורימית וססגונית. הספר, בהוצאת הספרים אוריון, עוסק בקומדיה של טעויות בה נוכחים זוהר ושחר בביקורם בגן חיות - בחג פורים.

 

ביקור בגן חיות בחג פורים שונה מביקור בו בשאר ימות השנה. גן החיות גדוש בבעלי חיים בכלובים  ובפורים בגלל התחפושות נראים בעלי החיים גם מחוץ לכלובים. הילדים המחופשים מצליחים לבלבל את הליצנים שאינם מבינים מדוע מסתובבות חיות מחוץ לכלובים.

 

הקוף, קופיפו מבולבל אף הוא כשהוא בוהה בקוף המסתובב חופשי וילדים מכבדים אותו בממתקים, ואילו אותו לא מכבדים, למרות שהוא מתנהג יפה ולא יוצא מהכלוב. זוהר מתנצלת ומזכירה לקופיפו שיש שלט המורה לא להאכיל את החיות.

 

הספר מצחיק ושופע הומור ומהווה חוויה מבדרת לילדים. הטקסט קולח ומתחרז והאיורים משעשעים. הספר מעודד ילדים לבקר ולחוות את גן החיות בפורים ולהשוות בין התחפושות לבין בעלי החיים. במקביל, מזכיר לילדים שלא להאכיל את החיות .

 

אתי שחר, תושבת יבנה, עוסקת בגישור, מתנדבת בשירות הומניטארי, בעלת תואר ראשון במדעי החברה. בעבר הוציאה שני ספר ילדים: "הספסל של סבא בני"  ו"בום טראח תזמורת המטבח", ספרים העוסקים במשחקים, צעצועים שהילדים בוחרים ולאו דווקא את הצעצועים הצבעוניים עם הגרויים השונים שההורים רוכשים עבורם. כמו כן הוציאה ספר למבוגרים, סיפורת: "פסיעות בשביל החלב", רומן העוסק בירושלים של שלהי שנות החמישים, פוסע ומתפרס על פני כארבעים שנה.

 

תחפושות בגן חיות, מאת  אתי שחר, איורים צבי פדלמן, 24 עמודים, מחיר 45 ₪ , הוצאת "אוריון".

הספר מיועד במיוחד לילדים מגיל 3 עד 7 אך כל המשפחה תשמח להשתתף בצהלה.