Preqin מפרסמת מדריך טריטוריה חדש: נדל"ן בערב הסעודית 2023

 

 

Preqin מפרסמת מדריך טריטוריה חדש: נדל"ן בערב הסעודית 2023

 

הכסף הנזיל מסתכם ב-537 מיליון דולר

 

לונדון, 13 בפברואר 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Preqin, המובילה העולמית בנתונים, כלים ותובנות אודות נכסים אלטרנטיביים, פרסמה את מדריך הטריטוריה של Preqin: נדל"ן בערב הסעודית 2023. מהדו"ח עולה כי בעוד שגיוס ההון עבור קרנות נדל"ן סגורות בערב הסעודית מואט בשנים האחרונות, ייתכן שתהיה עלייה בפעילות השנה כאשר מספר קרנות פתוחות כיום להשקעה.

 

סדרת מדריכי הטריטוריה שלPreqin  מעניקה למשקיעים תובנות מונעות נתונים אודות אלטרנטיבות והזדמנויות בשוק או באזור מסוים.

 

השקעות מונומנטליות בנדל"ן מתוכננות בסעודיה

 

הנדל"ן נמצא בלב ליבו של החזון העתידי של ערב הסעודית. הממלכה עשירה בהכנסות מנפט, אך גם מטפחת מימון פרטי ומומחיות ממקורות מקומיים ובינלאומיים כדי שתוכל לספק את השאיפות שלה בהתאם לתוכנית Vision 2030. ויותר מכך, יש תוכניות לפיתוח השקעות מונומנטליות בנדל"ן, כמו פרויקט עיר המדבר נאום בשווי של 500 מיליארד דולר. נכסים אמנם מהווים מזמן מרכיב ליבה בפורטפוליו של המשקיעים בערב הסעודית, אך עדיין מדובר בשוק שאינו ממוסד לחלוטין. למשקיעים יש שפע של אפשרויות לקבל חשיפה לאזור, עם מסלולי גישה הכוללים קרנות להשקעה בנדל"ן (REIT), חשבונות מנוהלים בנפרד (SMA), עסקאות עם מועדונים ועסקאות ישירות, וקרנות מנוהלות פרטיות קטנות אך שאפתניות.

 

Preqin מציעה תובנות משופרות לאזור, והיא עוקבת כעת אחר 35 קרנות נדל"ן מנוהלות בערב הסעודית. הנתונים מראים כי הנכסים תחת ניהול (AUM) בקרנות מנוהלות סגורות בערב הסעודית מוערכים ב-3.2 מיליארד דולר בסוף יוני 2022, עם כסף נזיל שעומד על 537 מיליון דולר, רובו באסטרטגיות ליבה.

 

קצב גיוס הכספים עשוי להאט, אך אפשר לראות עלייה באופק

 

שוק גיוס הכספים באזור הואט בשנים האחרונות, כאשר מספר קרנות הנדל"ן הפרטיות קטן מדי שנה, לאחר שהגיע לשיא של 11 קרנות ב-2017. עם זאת, עשויה להיות עלייה בפעילות השנה, עם 9 קרנות נדל"ן פתוחות להשקעה שממוקמות בערב הסעודית. קבוצות ניהול הגדולות ביותר באזור, כפי שנמדדו בכספים שגויסו במהלך העשור האחרון, הן Blominvest Saudi Arabia (1.0 מיליארד דולר), Investor for Securities Company (903 מיליון דולר), ו-Jadwa Investment (747 מיליון דולר), ואחר כך Alkhabeer Capital ( 375 מיליון דולר), Al Rajhi Capital  (336 מיליון דולר), Tharwat For Financial Securities (317 מיליון דולר), ו-Albilad Capital (304 מיליון דולר).

 

ויותר מכך, במונחים של סיכויים למשקיעים בינלאומיים, עם קרן ההשקעות הציבורית שלה (PIF), יש לערב הסעודית ישות שיכולה למשוך מומחיות והון למדינה. קרן ההון הריבונית AUM, בשווי 620 מיליארד דולר, היא כבר אחת המשקיעות הגדולות בעולם בנכסים אלטרנטיביים, עם מטרה אסטרטגית לספק גישה להון מהמגזר הפרטי ומשותפים אסטרטגיים אחרים, גם כדי לקבל חשיפה למומחיות בתחום הבינלאומי הקשור להון שכזה.

עם זאת, בעוד שאנליסטים של Preqin מאמינים שהיפוך במגמות הגיוס עשוי להיות אפשרות, יש לציין כי מדובר בפינה לא ברורה בשוק האלטרנטיבות, וקרנות רבות שנסגרו בשנים האחרונות לא חשפו את כמות ההון שהן גייסו.

 

דייוויד לורי, סמנכ"ל, ראש מחקר תובנות, אומר , "אנו רואים יסודות חזקים לנדל"ן בערב הסעודית. זה מומחש בידי התמ"ג של המדינה שעלה ב-8.6% בשנה ברבעון השלישי של 2022, כאשר האינפלציה היא בשיעור נמוך יחסית של 2.5%. בעוד שפעילות עסקאות הנדל"ן בכל המגזרים מוגבלת על ידי מחסור בהיצע, מגזר האירוח נהנה מפריחה לאחר קוביד-19, בבסיס ההתאוששות בתיירות הדתית וצמיחה מתמשכת בבידור ובכנסים".

 

עובדות מפתח של Preqin אודות הנדל"ן בערב הסעודית 2023:

 

למידע נוסף, ולקבלת עותק מלא של הדו"ח, צרו קשר עם דוון בולס, מנהל שיווק בכיר, שיווק אזורי, שווקי צמיחה, בכתובת   dawn.bowles@preqin.com

- נתוני Preqin Pro מכסים קרנות נדל"ן סגורות שאינן רשומות. הגרפים והטבלאות בדו"ח מיועדים לפלח שוק זה של שוק הנדל"ן בסעודיה בלבד

- כל ההתייחסות ל-‘$‘ היא דולר ארה"ב (USD)

אודות Preqin 

Preqin, Home of Alternatives™, מספקת לאנשי מקצוע פיננסיים, שמבצעים השקאות או הקצאות באלטרנטיבות, נתונים חיוניים ותובנות כדי שיוכלו לקבל החלטות בטוחות. היא תומכת בהם לאורך כל מחזור חיי ההשקעה עם מידע קריטי ופתרונות אנליטיקה מובילים. החברה הייתה חלוצה להציע שיטות קפדניות לאיסוף נתונים פרטיים במשך 20 שנה, ומאפשרת ליותר מ-200,000 אנשי מקצוע ברחבי העולם לייעל את האופן שבו הם מגייסים הון, לגלות מקורות לעסקאות והשקעות, ולהבין ביצועים ועדכונים.

למידע נוסף בקרו באתר www.preqin.com.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE