ארגוני חברה אזרחית משיקים אמנה גלובלית לשקיפות דיג בכנס האוקיינוס שלנו 2023

 

ארגוני חברה אזרחית משיקים אמנה גלובלית לשקיפות דיג בכנס האוקיינוס שלנו 2023

 

השקת האמנה על ידי הקואליציה לשקיפות הדיג מתווה מפת דרכים חדשה לקידום הממשל הימי ברחבי העולם.

 

 

פנמה סיטי, פנמה, 2 במרץ 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

 

הקואליציה לשקיפות הדיג (The Coalition for Fisheries Transparency ) – קהילה בינלאומית חדשה של ארגוני חברה אזרחית – השיקה היום את האמנה העולמית לשקיפות הדיג (Global Charter for Fisheries Transparency). האמנה מצביעה על סדרי העדיפויות החיוניים ביותר של המדיניות הדרושה כדי להילחם בניהול כושל של הדיג, בדיג בלתי חוקי ובהפרות של זכויות האדם בים. מומחים, שרים ונציגים מארגונים וחברות בינלאומיות ברחבי העולם דנו ביתרונות של האמנה העולמית לשקיפות דיג בוועידת האוקיינוס שלנו - Our Ocean conference בפנמה בימים חמישי ושישי הקרובים - מפגש שנתי למדינות, לחברה האזרחית ולתעשייה כדי להכריז על פעולות משמעותיות להגנה על האוקיינוסים בעולם.

 

"גאנה מכירה בתפקיד הקריטי ששקיפות ממלאת במאבק נגד דיג לא חוקי כדי להגן על מקורות מחיה ולספק ביטחון תזונתי לקהילות החוף שלנו", אמרה מאוויס האווה קומסון, שרת הדיג ופיתוח החקלאות הימית של גאנה. "עם ההתקדמות המשמעותית שעשתה גאנה בשנה האחרונה בסיום שיטות דיג מזיקות שעודדו דיג לא חוקי במים שלנו, אנו פועלים כעת לקראת מאמצים גדולים יותר לשמירה על שקיפות הדיג בגאנה".

 

פרופ‘ מקסין בורקט, סגנית עוזר המזכיר לענייני אוקיינוסים, דיג וקוטב במחלקת המדינה של ארה"ב, הדגישה כיצד ארה"ב ממלאת תפקיד מוביל בהגברת השקיפות בדיג העולמי.

 

"הנשיא ביידן פרסם אשתקד מזכר לביטחון לאומי שמכיר בחשיבות השקיפות למאבק בדיג לא חוקי, לא מדווח ולא מפוקח (IUU) ובהפרות הקשורות לעבודות כפייה", אמרה. "על ידי שיפור שיתוף המידע היצרני, האמנה העולמית לשקיפות דיג תשמש כהשלמה חשובה לפעילויות של ממשלת ארה"ב לסיום דיג לא חוקי באמצעות שיפור הדיג והממשל הימי, הגברת מאמצי האכיפה והעלאת השאיפה לסיים את הדיג הלא חוקי ברחבי העולם".

 

בנוסף, יוזמות שותפות גלובליות, כמו יוזמת שקיפות הדיג (FiTI), הדגישו את החשיבות של שיתוף פעולה שווה ורב-בעלי עניין כדי להגביר את השקיפות במדינות החוף להשגת דיג ימי מנוהל באופן בר-קיימא.

 

"בהתחשב במורכבות של ממשל הדיג, נדרשים מאמצי שקיפות מרובים כדי להתמודד עם האתגרים השונים של דיג ימי שאינו בר קיימא, כגון דיג יתר, דיג IUU, גישה לא שוויונית למשאבי דיג ושיתוף הטבות לא הוגן", אמרה ד"ר ולריה מרינו, יו"ר המועצה הבינלאומית של יוזמת שקיפות הדיג (FiTI). "10 העקרונות של האמנה העולמית לשקיפות דיג מכירים בצורך בגישה מקיפה ומתואמת לשקיפות הדיג, ויש להם פוטנציאל לתמוך במאמצים גלובליים קיימים, כגון FiTI, באמצעות גיוס נחוץ של ארגוני חברה אזרחית כדי להבטיח שפעילויות דיג ימיות יהיו חוקיות, אתיות ובנות קיימא".

 

 

לבסוף, תפקידה של החברה האזרחית למקסם את ההשפעה הקולקטיבית כדי לשפר את השקיפות הודגש על ידי מר וואקאו האנוקה, מנכ"ל מורשת מאכלי הים (יפן), וחבר בוועדת ההיגוי של הקואליציה לשקיפות דיג. "החברות שלנו בקואליציה לשקיפות דיג מייצגת קול של קהילה בינלאומית המאפשרת לנו לחזק ולהעצים את המאמצים שלנו בקרב תעשיית פירות הים והממשלה לקראת השגת היעד שלנו להפוך את יפן למובילה עולמית בקיימות סביבתית ואחריות חברתית", הסביר.

 

האמנה העולמית לשקיפות דיג מתווה מפת דרכים חדשה לקידום משילות ימית בינלאומית, על ידי מתן מערכת של עקרונות הסברה שהם גם יעילים וגם בני השגה על ידי כל בעלי העניין המעורבים בממשל ובניהול הדיג.

 

"מאמצי הסברה מתמשכים של ארגוני חברה אזרחית הם קריטיים לשיפור המשילות על הדיג בעולם, כמו גם להגנה על האוקיינוס ועל האנשים התלויים במשאביו", אמרה מייזי פיג‘ון, מנהלת הקואליציה לשקיפות הדיג. "המשימה של הקואליציה לספק מעבר דחוף לעבר שקיפות רבה יותר בדיג תושג באמצעות תמיכה בחברינו בפיתוח אסטרטגיות משותפות, הרמוניה וחיזוק המאמצים, ולבסוף – סגירת פערי מדיניות שקיפות בממשל הדיג", סיכמה.

 

באמצעות ארגוני חברה אזרחית מרחבי העולם, הקואליציה לשקיפות הדיג קוראת לממשלות ליישם את עקרונות האמנה בחקיקה ובפרקטיקה.

 

אשת קשר לעיתונות:

 

Agata Mrowiec agata@fisheriestransparency.net +34 608 517 552 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE