עלבון לא בא בחשבון: כל מה שרציתם לדעת על תחושת העלבון וכיצד לנהל את הרגשות שלנו

"עלבון לא בא בחשבון" מאת תיקי וידס, הוא ספר ילדים חדש ומיוחד שנועד לילדים וגם להוריהם ומעביר בסיפור קולח מתובל בהומור, כל מה שצריך לדעת על תחושת העלבון וכיצד לנהל את הרגשות שלנו. 

 

הספר, בהוצאת הספרים אוריון/וידס הפקות  כולל גם דיסק להאזנה עם שיר וסיפור.

 

נועם נעלבה ממיה.  עלבון מאוד כואב, עלבון כל כך צורב. ומתוך העלבון שלה מבלי להתכוון היא העליבה את רום.

 

ילדים נעלבים בקלות והספר מציג להם ולהורים, גישה אחרת כיצד להתמודד עם תחושת העלבון. האם אפשר לבחור אם להיעלב או לא? ו...כשמעליבים מישהו – איך מתקנים? איך אפשר לנהל את הרגשות שלנו שלא יזיקו לנו ולא יקלקלו לנו? לתעל אותן נכון כדי לא לפגוע ולא להיפגע. "לא מעליבים ולא נעלבים". 

הספר שופע איורים והוא מיועד לילדים וגם לנו המבוגרים.

 

הסופרת תיקי וידס, ילידת ירושלים, בוגרת החוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, נשואה +3 . תיקי היא בימאית ותסריטאית במקצועה וזהו ספרה השלישי.  ספרה הראשון היה "קולות שתמיד איתי". בספר זה תיעדה וידס את ימיה כקשרית בסיני, במלחמת יום הכיפורים.

 

"עלבון לא בא בחשבון" הוא הספר השני בסדרת הילדים "טנתא". הספר הראשון הוא: "לשים את הכעס בקופסה" העוסק אף הוא בהתמודדות עם רגשות.

 

"עלבון לא בא בחשבון", הוצאת הספרים אוריון/וידס הפקות, איורים: צבי פדלמן, 32 עמודים.  מוזיקה מקורית: אורי וידס' ביצוע השיר והקראת הסיפור: רותי הולצמן. להשיג בחנויות הספרים, מחיר קטלוגי 59 ₪.