תוכנית ההאצה SME שבסיסה באפריקה מעודדת הזדמנות למשקיעים בדובאי עם אירוע פיץ' שנתי שני

 

 

תוכנית ההאצה SME שבסיסה באפריקה מעודדת הזדמנות למשקיעים בדובאי עם אירוע פיץ‘ שנתי שני

 

אירוע האקסלרטור MultiChoice Africa, שיתקיים על ידי חברת הבידור האפריקאית קבוצת MultiChoice  בשותפות עם האקסלרטור C3 שבסיסו בדובאי, יראה 11 פיינליסטים מרחבי אפריקה מתמודדים למימון בינלאומי

 

 

דובאי, 9 במרץ 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

חברת הבידור האפריקאית המובילה MultiChoice Group תארח משקיעים מהמזרח התיכון ומשקיעים גלובליים אחרים באירוע פיץ‘ לפיינליסטים שנבחרו בתוכנית MultiChoice Africa Accelerator שלהם.

פרויקט ההאצה מתקיים בשיתוף פעולה עם השותף הטכני EOH, Galelo Africa וארגונים חברתיים מאיחוד האמירויות הערביות, Companies Creating Change (C3). התוכנית שואפת לתמוך בצמיחה ובפיתוח של חברות קטנות ובינוניות מרחבי יבשת אפריקה.

בעוד שאירוע הפתיחה, שנערך באקספו 2020 בינואר 2022, כלל רק סטארט-אפים מדרום אפריקה, האיטרציה השנה נפתחה לארגונים ממדינות אפריקאיות יותר, עם פיינליסטים מגאנה, סנגל, ניגריה, אנגולה, חוף השנהב, קניה, זמביה ואתיופיה, יחד עם דרום אפריקה. מתוך בסיס של 29 עסקים ב-9 מדינות באפריקה, שהוכשרו על ידי תוכנית ההאצה במיומנויות יזמות מרכזיות, 11 נבחרו כמועמדים הסופיים.  הם כוללים:

* Gradesmatch (דרום אפריקה) – סיוע לתלמידים ולמשפחותיהם לעבור מחינוך להזדמנות כלכלית

* Botlhale AI (דרום אפריקה) – בניית כלים לעיבוד שפה טבעית (NLP) עבור שפות אפריקאיות

*Zuri Health  (קניה) – מתן שירותי בריאות סבירים ונגישים למטופלים ברחבי אפריקה שמדרום לסהרה באמצעות אפליקציה לנייד, אתר אינטרנט, בוט וואטסאפ ושירותי SMS

* Dojah Inc (ניגריה) – אימות זהות מקצה לקצה ומסגרת תאימות לחיזוק האמון, האמינות והתאימות בעסקים דיגיטליים

* Crop2Cash (ניגריה) – שירות פיננסי דיגיטלי המאפשר לחקלאים קטנים בכל מקום בניגריה לפתוח חשבון בנק בטלפונים שלהם תוך פחות משתי דקות, ללא צורך באינטרנט

* Tendo (גאנה) – פלטפורמת מסחר חברתית המאפשרת לכל אחד למכור באינטרנט עם ללא הון עצמי

* StarNews Mobile (חוף השנהב) – חברת מדיה-טק פאן-אפריקאית שמטרתה לתת חופש פיננסי ליוצרים אפריקאים מהפצה ומונטיזציה של התוכן הדיגיטלי שלהם ברחבי העולם

* MaTontine (סנגל) – דיגיטציה של קבוצות חיסכון אפריקאיות מסורתיות על מנת לספק גישה לשירותים פיננסיים לנשים מודרות כלכלית באפריקה

* Taskmoby (אתיופיה) – השוק הדיגיטלי הראשון באתיופיה שמחבר לקוחות עם ספקי שירותים ביתיים מוסמכים (למשל אינסטלטורים, מנקים, חשמלאים), תוך מינוף אפליקציה סלולרית, פתרונות SMS/USSD  ומוקד טלפוני ייעודי

* Mighty Finance Solution Ltd (זמביה) – מספקת ל-MSMEs בשווקים מתעוררים פתרונות אשראי ופיננסים חלקיים באמצעות בינה מלאכותית

* Tupuca (אנגולה) – פלטפורמת מסחר מהיר לפי דרישה וצובר לוגיסטי של נהגים דמויי אובר המאפשר למשתמשים להזמין ממספר ספקים ונותני שירותים החל ממסעדות, חנויות מכולת, קמעונאים קטנים ושירותי שליחויות

לאחר ההכשרה הראשונית, 11 הסטארט-אפים שהגיעו לגמר השתתפו במחנה אימונים ייעודי בלוסקה, זמביה, כדי ללמוד עוד על איך לעצב את הסיפור שלהם עבור משקיעים בינלאומיים, וכדי לקבל "פיץ‘ מוכן" לפני המצגות הגדולות שלהם.

התוכנית מהווה חלק מקרן החדשנות MultiChoice, שמטרתה לחבר חברות עם משקיעים גלובליים כדי לפתוח הזדמנויות עסקיות שיעשירו את חייהן, את הקהילות שבהן הן פועלות ואת הכלכלה כולה.

בתקופה שבה אתגרי האבטלה וחוסר היציבות הכלכלית גבוהים, עסקים קטנים ובינוניים (SMEs) מוכיחים את עצמם כמנועים של צמיחה כלכלית ויצירת מקומות עבודה ברחבי יבשת אפריקה.

תוכנית ההאצה MultiChoice Africa  מתמקדת באופן ספציפי בסטארט-אפים ובעסקים קטנים במגזרי הטכנולוגיה של טכנולוגיות בריאות, אגריטק, פינטק, edutech, כלכלה מעגלית ותעשיות יצירתיות.

המשקיעים הגלובליים המשתתפים בפאנל מייצגים היום כמה מהמשקיעים המובילים באיחוד האמירויות וקרנות הון סיכון, כולל Middle East Venture Partners  ו- WAMDA Capital.

"שמחנו להיות מסוגלים לחבר את המועמדים הסופיים שלנו לשנת 2022 עם משקיעים בדובאי כדי לפתוח מימון בשווי 16 מיליון דולר באקספו 2020", אומר פולופלו בדוגלה, מנכ"ל MultiChoice Africa.

"החזון שלנו הוא לבנות על ההשפעה שיש לקבוצה החדשה הזו של עסקים קטנים ובינוניים בשוק הביתי שלהם ולהכפיל אותה מעבר למה שמייסדי הסטארט-אפים שלנו אי פעם האמינו שאפשרי. אין לי ספק שהעסקים הקטנים האלה יוכלו לקחת את כל מה שלמדו עד כה כדי להשיג מימון עסקי טרנספורמטיבי".

האירוע יונחה על ידי C3 – מיזם חברתי שבסיסו באיחוד האמירויות הערביות עם טביעת רגל ב-17 מדינות ברחבי המזרח התיכון ואפריקה.

מנכ"ל C3, קווין הולידיי, ציין כי "איחוד האמירויות מחזיקה זה זמן רב בקשרי מסחר ועסקים עם יבשת אפריקה, בתמיכת הנהגת המדינה. יש כל כך הרבה סטארט-אפים חדשניים ומעוררי השראה שיוצאים מאפריקה שבאמת תורמים גם לקהילות עממיות וגם לכלכלה כולה.  האקסלרטור Multichoice Africa  מכיר בכך וזה משהו שאנחנו ממש שמחים להיות מסוגלים לתמוך בו".

קובץ מצורף:

MultiChoice Africa Accelerator Top 11

למידע נוסף:

Elizabeth Ferreira

MultiChoice Group Ltd

0834825241

elizabeth.fourie@multichoice.co.za

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE