עמותות בנייני מגורים משותפים ובעלי בתים מתעמתות עם עליות של פרמיות הביטוח, עמלות התחזוקה ועלויות התפעול

 

עמותות בנייני מגורים משותפים ובעלי בתים מתעמתות עם עליות של פרמיות הביטוח, עמלות התחזוקה ועלויות התפעול

 

פולס צ‘רץ‘, וירג‘יניה,  13 במרץ 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

תושבים המתגוררים בבנייני מגורים משותפים, אגודות בעלי בתים וקואופרטיבים לדיור עלולים להתמודד עם הערכות מוגברות לגידול בעלויות התפעול וההוצאות. על פי סקר חדש של  הקרן לחקר עמותות קהילתיות -  Foundation for Community Association Research, 91% ממנהלי אגודות קהילתיות, אנשי מקצוע ובעלי בתים שהשתתפו בסקר ענו שהם רואים עליות בלתי צפויות בהוצאות עקב עליית עלויות ואינפלציה.

 

הסקר "העלויות העולות בעמותות קהילתיות" של הקרן, שפורסם לאחרונה, מציג משוב ישיר מחברי מועצת המנהלים, המנהלים והשותפים העסקיים של הקהילה הבינלאומית - כולל רואי חשבון, אנשי מקצוע ונותני שירותים.

 

על פי המשיבים בסקר, דמי ניהול (92%), דמי ביטוח (91%), שירותי אחזקה (85%), כוח אדם (74%), שירותי נוף (72%) ומימון רזרבות (64%) הם התחומים עם העליות הגדולות ביותר בעלויות.

 

כשנשאלו כיצד הם מתכננים להתמודד עם העלויות הבלתי צפויות, 73% מהנשאלים מדווחים שהם מתכננים להעלות דמי שימוש, בעוד 41% אומרים שהם מתכננים לצמצם הוצאות, ו-15% יורידו מהכספים המיועדים למימון הרזרבה.

 

40% מהמשיבים בסקר מתכננים לדחות פרויקטי תחזוקה, ו-31% מצמצמים את תוכניות הגינון, בעוד 18% מתכננים להקטין את שכר הטרחה של השירותים השונים, ו-14% יצמצמו את השירותים הקהילתיים. משא ומתן מחודש על חוזים, תעדוף פרויקטים, השקעה ביעילות אנרגטית, גביה מיוחדת, ניצול כספי חירום ובדיקת הלוואות בנקאיות הם מאמצים נוספים שנבחנים.

 

מכיוון שהאינפלציה ממשיכה להעלות את עלויות החומר והאספקה, 87% מחברות הניהול של העמותות הקהילתיות טוענות שהן מתכננות להגדיל את העמלות שלהן השנה, ו-39% מהחברות הללו טוענות שההצעות שלהן לשירותי עמותות קהילתיות אינן פוקעות.

 

הדו"ח מתאר עוד שיטות עבודה ושיקולים מומלצים עבור קהילות בעת הניסיון לבנות תוכנית פיננסית, כולל תנאי אינפלציה נוכחיים המשפיעים ישירות על בתי מגורים משותפים ועל איגודי בעלי הבתים.

 

"כאשר אנו עדים להשפעה של האינפלציה על שוק הדיור, התוצאות נותנות לנו הבנה טובה יותר כיצד הגורמים הכלכליים הללו מאתגרים את התושבים ואת אנשי המקצוע המשרתים בתי מגורים משותפים ועמותות של בעלי בתים", אומר דואן מ. באומן, CAE, CAE, מנכ"ל Foundation for Community Association Research. "הסקר החדש יהווה משאב רב ערך עבור קהילות שצריכות לעמוד באחריות מבוססת האמון לבעלי בתים תוך קביעה אילו מוצרים, שירותים ותוכניות מתקדמים הלאה".

אנשי קשר לתקשורת:

 Amy Hawkes Repke
Vice President, Communications & Marketing
arepke@caionline.org | (703) 624-2179

Dawn M. Bauman, CAE
Senior Vice President, Government & Public Affairs | Executive Director, Foundation for Community Association Research
dbauman@caionline.org | (703) 867-5588

אודות הקרן לחקר עמותות קהילתיות (Foundation for Community Association Research)

המשימה שלנו - בתמיכתך - היא לספק מידע מבוסס מחקר לבעלי בתים, חברי ועד אגודה קהילתית, מנהלי קהילות, מפתחים ובעלי עניין אחרים. מאז הקמת הקרן בשנת 1975, בנינו מוניטין מוצק של הפקת מידע מדויק, מלא תובנות ובזמן, ואנו ממשיכים לבנות על מורשת זו. בקרו בכתובת foundation.caionline.org למידע נוסף.

אודות מכון האגודות הקהילתיות (Community Associations Institute )

מאז 1973, מכון האגודות הקהילתיות (CAI) הוא הספק המוביל של משאבים ומידע עבור בעלי בתים, מנהיגי מועצות מתנדבים, מנהלים מקצועיים ואנשי עסקים ביותר מ -358,000 אגודות בעלי בתים, בתים משותפים וקואופרטיבים לדיור בארצות הברית ומיליוני קהילות ברחבי העולם. עם יותר מ-44,000 חברים, CAI עובדת בשותפות עם 36 ועדות פעולה מחוקקות ו-64 סניפים מסונפים בתוך ארה"ב, קנדה, דרום אפריקה ואיחוד האמירויות הערביות, כמו גם עם מנהלי אגודות דיור במספר מדינות אחרות, כולל אוסטרליה, ספרד ובריטניה. כארגון גלובלי ללא מטרות רווח 501(c)(6), CAI הוא הסמכות העליונה בניהול איגודים קהילתיים, ממשל, חינוך והדרכה. המשימה שלנו היא לעורר מקצועיות, מנהיגות יעילה ואזרחות אחראית – אידיאלים הבאים לידי ביטוי בעמותות קהילתיות שהן מקומות מועדפים לקרוא להם בית. בקרו אותנו ב-www.caionline.org, ועקבו אחרינו בטוויטר ובפייסבוק @CAISocial.

קובץ מצורף:

Rising Costs for Community Associations

למידע נוסף:

Amy Repke

Community Associations Institute

703-624-2179

arepke@caionline.org

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire