המרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה ו-ANANDA Scientific מכריזים על מטופל ראשון שנרשם לניסוי קליני המאושר על ידי מינהל המזון והתרופות עבור הפרעת דחק פוסט

 

המרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה ו-ANANDA Scientific מכריזים על מטופל ראשון שנרשם לניסוי קליני המאושר על ידי מינהל המזון והתרופות עבור הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD)

 

אומהה, נברסקה וגרינווד וילאג‘, קולורדו, 14 במרץ 2023, (BUSINESS WIRE):

 

המרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה (UNMC) ו-ANANDA Scientific Inc. הודיעו היום כי מטופל ראשון נרשם לניסוי קליני שאושר על ידי ה-FDA באמצעות Nantheia™ ATL5, תרופה ניסיונית המשתמשת בקנאבידיול במבנה הנוזלי הקנייני של ANANDA עבור הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) (Clinical Trials.gov Identifier NCT05269459)

 

את הניסוי מוביל החוקר הראשי ד"ר מתיו ריזו, שהוא גם  הפרופסור של ריינולדס ויו"ר המחלקה למדעי הנוירולוגיה של UNMC, הרופא הראשי לשירותים נוירולוגיים ב- Nebraska Medicine, והרופא הראשי לתוכניות קליניות של מדעי המוח ב- Nebraska Medicine.

"אנחנו מאוד נרגשים שהניסוי החשוב הזה יצא לדרך", אמר ד"ר מתיו ריזו, "שיתוף הפעולה שלנו עם ANANDA Scientific מאפשר לנו לקדם מחקר מבוסס ראיות, לגבי תרופות חדשות לשימוש אוכלוסיית  גדולות של חולי PTSD".

צוות המחקר של ד"ר ריזו כולל את ד"ר ג‘ניפר מריקל, PhD, חוקרת מוח קוגניטיבית ופרופסור משנה במחלקה למדעי הנוירולוגיה של UNMC, ובריג‘ט סולטיס-ווהן, אחות מוסמכת, קלינאית וחוקרת במחלקה לפסיכיאטריה של UNMC ומדריכה במחלקה למדעי הנוירולוגיה של UNMC.

"רישום המטופל הראשון לניסוי הקליני השני שלנו ב-PTSD הוא אבן דרך חשובה לתוכנית הפיתוח הקליני של ANANDA", אמר סוהיל ר‘ זיידי, המנכ"ל של ANANDA. "אנו שמחים מאוד להיות שותפים לצוות המחקר של UNMC בהערכת התרופה המבטיחה שלנו על המצב המאוד מורכב הזה".

מחקר קליני אקראי שלב II כפול סמיות מבוקר פלצבו, מתכנן לרשום 180 משתתפים כדי לספק הערכה קפדנית של היעילות והבטיחות של Nantheia™ ATL5.

אודות NANTHEIA™ ATL5

Nantheia™ ATL5 היא תרופה ניסיונית המשתמשת בקנאבידיול בטכנולוגיית אספקת המבנה הנוזלי הקניינית של ANANDA. מחקרים פרה-קליניים וקליניים ראשוניים מראים כי טכנולוגיית Liquid Structure™  של אננדה (ברישיון Lyotropic Delivery Systems (LDS) Ltdבירושלים,) משפרת את היעילות והיציבות של הקנאבידיול. Nantheia™ ATL5   הוא מוצר אוראלי עם 100 מ"ג קנאבידיול לכמוסת ג‘ל.

אודות המרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה

כמרכז מדעי הבריאות האקדמי הציבורי היחיד של נברסקה, UNMC מחויבת לחינוך של כוח אדם בתחום הבריאות של המאה ה-21, למציאת תרופות וטיפולים למחלות הרסניות, לספק את הטיפול הטוב ביותר לחולים ולשרת את המדינה והקהילות שלה, באמצעות הסברה מנצחת זוכת פרסים. UNMC היא בעלת שש מכללות, שני מכונים ותוכנית לימודים לתארים מתקדמים, המשרתת יותר מ-4,400 סטודנטים בכ-90 תכניות. חוקרים ב-UNMC מבצעים מחקר חדשני במדעי הנוירולוגיה, אונקולוגיה, מחלות זיהומיות ותחומי מפתח אחרים.

אודות ANANDA SCIENTIFIC

ANANDA SCIENTIFIC היא חברת ביוטכנולוגיה, חלוצה בתחום המחקרים הקליניים להערכת פוטנציאל הטיפול באמצעות קנבינואידים למחלות שונות כגון PTSD, כאב רדיקולופתי, חרדה והפרעה משימוש באופיאטים.

 

החברה משתמשת בטכנולוגיות מתן תרופות מוגנות על מנת להפוך קנבינואידים ותרכובות צמחיות אחרות, לזמינות ביולוגית, מסיסות במים ויציבות לאורך זמן, תוך ייצורן באיכות הגבוהה ביותר. על בסיס הטכנולוגיה והניסיון המחקרי שצברה, החברה מפתחת בנוסף מגוון רחב של תוספי תזונה ומוצרים ללא מרשם. ANANDA מרחיבה את בסיס המחקר שלה באמצעות הסכמי מחקר רבים במימון צד שלישי עם אוניברסיטאות, על מנת לגוון את היצע הטכנולוגיה שלה. https://www.anandascientific.com/

 

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53361193/en

 

ליצירת קשר:

 

קשרי מדיה מדעיים של אננדה | כריסטופר מור | 813 326 4265 | media@anandascientific.com

מקור: ANANDA Scientific Inc.

תוכן הודעה זו בשפת המקור, היא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire