בומברדייה מובילה מאמצי קיימות כלל-תעשייתיים עם הצהרות מוצר סביבתיות פורצות דרך עבור מטוסי Global 5500ו- Global 6500

בומברדייה מובילה מאמצי קיימות כלל-תעשייתיים עם הצהרות מוצר סביבתיות פורצות דרך עבור מטוסי  Global 5500ו- Global 6500

הצהרות מוצר סביבתי (EPD) של בומברדייה

 

בומברדייה מובילה מאמצי קיימות כלל-תעשייתיים עם הצהרות מוצר סביבתיות פורצות דרך עבור מטוסי Global 5500  ו- Global 6500

 

 

*הצהרות מוצר סביבתיות (EPD) מספקות מידע מפורט על טביעת הרגל הסביבתית של כל מטוס לאורך מחזור החיים שלו

 

*צוות קיימות המוצר והאסטרטגיה הייחודי של בומברדייה ניתח שכיחות סביבתית של מעל 140,000 חלקי מטוסים בכל תוכנית כדי ליצור דוחות ציבוריים הוליסטיים ושקופים

 

*מטוסי Global 5500  ו- Global 6500 ארוכי הטווח מצטרפים ל- Global 7500 ו- Challenger 3500  כמטוסי המנהלים היחידים בעולם הנושאים EPD

 

*מערכות Global 5500  ו-Global 6500 EPD תורמות לראייה ארוכת הטווח של פלטפורמת המחקר EcoJet של בומברדייה

 

מונטריאול, 2 במאי 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

Bombardier בומברדייה הודיעה היום כי השלימה ניתוח מעמיק של ה- Global 5500 וה- Global 6500 במטרה לפרסם הצהרות מוצר סביבתיות (EPD) עבור שניים מהמטוסים הגדולים שלה. הם מצטרפים למטוסי Global 7500  ול- Challenger 3500 כמטוסי ה-EPD היחידים של תעופה עסקית.

במשך למעלה מעשור, בומברדייה העסיקה צוות מומחים פנימי במשרה מלאה לפיתוח מדדי מפתח סטנדרטיים, איסוף נתונים, אימות וניתוח. בומברדייה  ערכה בדיקות ל 200,000 חלקי מטוסים במהלך הפיתוח של תוכנית מטוסי Global 7500 , השיגה תובנות חשובות על ההשפעה הסביבתית של מטוס מנהלים זה והובילה לדו"ח ציבורי מאומת של צד שלישי.

מטוס Global 7500  המוביל בתעשייה ובעל הביצועים הגבוהים הפך למטוס המנהלים הראשון שקיבל אישור EPD לדו"ח זה בשנת 2020 ואחריו ה- Challenger 3500 EPD בשנת 2022. המתודולוגיה ההוליסטית שוכפלה בניתוח תוכניות Global 5500  ו- Global 6500 , שם נבדקו 280 אלף חלקים.

"הפרסום של מטוסי ה-EPD Global 5500  ו- Global 6500 הוא תוצאה של שנים של מאמץ מדעי", אמר מישל אולט, סגן נשיא בכיר, הנדסה ופיתוח מוצרים, בומברדייה. "הצהרות אלה הן יותר מברושורים: הן כלים עבור תעשיית התעופה להניע חידושים בני קיימא בכל קשת הפעילויות שלה. הם גם תוצאה של יסודיות, תשומת לב וכושר המצאה של צוות מומחים פנימי מיומן באופן ייחודי. כחברה, אנו גאים לאין שיעור שהמוניטין של המוצרים שלנו וההזדמנויות המרגשות מושכים את המוחות הטובים ביותר בעולם".

הודות לתשתית העצומה שנעשתה על ידי הצוות המסור של בומברדייה בקביעת דרישות סביבתיות בשלב התכנון של תוכניות עתידיות, מטוסי המנהלים Global 5500  ו- Global 6500  הם בעלי אלמנטים חזקים של קיימות. מנקודת מבט עיצובית, הם מציעים יעילות דלק טובה יותר בשיעור של עד 13% מקודמיהם עם כנפיים שעוצבו מחדש ומנועי רולס-רויס פנינה חדשים שנבנו במיוחד. הכנף הטרנסונית המהירה במטוסים אלה גם מצמצמת את הגרר, מפחיתה את שריפת הדלק ומפחיתה את פליטת המזהמים, ומציעה נסיעה חלקה, ביצועים מצוינים בשדה קצר ובמהירות גבוהה. בומברדייה מציעה כיום גם אפשרויות חומרים בנות קיימא לתא הנוסעים עבור פנים כל המטוסים.

"לבומברדייה יש את ההשפעה והמומחיות לשנות את עתיד התעופה", אמר מישל אולט, "קיבלנו את ההחלטה לפני יותר מ-10 שנים להתמודד עם האתגר הדחוף ביותר של התעשייה בטווח הארוך עם פלטפורמת המחקר EcoJet שלנו; בטווח הקצר על ידי עידוד השימוש המוגבר בדלקים בני קיימא לתעופה (SAF); ובטווח הבינוני על ידי אימוץ חשיבה של קיימות בעת תכנון כל המטוסים שלנו; לפני חתיכת מתכת הראשון הוא חתך. עם מטוסי ה-EPD של מטוסי המנהלים שלנו, הצטיידנו במתודולוגיה מקיפה וניתנת לשכפול כדי להבטיח שסיכונים והשפעות סביבתיים לאורך שרשרת הערך שלנו מזוהים כעת, ומנוהלים ביעילות באמצעות גישת החדשנות והשיפור המתמשכת שלנו".

הנתונים הנרחבים שנאספו בפיתוח ניתוח מחזור חיי המוצר של בומברדייה, הזמין לתעשייה ולציבור להיוועץ, מסייעים לשחקני מפתח להעריך מחדש את האופן שבו מטוסים נוכחיים מתוכננים ונבנים. היצע החומרים בני  הקיימא של בומברדייה לעיצוב פנים תא הנוסעים הוא דוגמה אחת לאופן שבו ניתוח מחזור חיים זה הוביל לשיפור מוחשי במוצר. בינתיים, בעבודה לקראת המצאת העתיד של תעופה בת קיימא עם פלטפורמת המחקר EcoJet ארוכת הטווח שלה, EPD אלה כבר משפיעים על החלטות ברמת שרשרת האספקה, על ידי מיפוי אסטרטגיה ברורה עבור מיקור בר קיימא ותהליכי פיתוח מוצרים.

התוכנית הכוללת של בומברדייה בתחומי הסביבה, החברה והממשל (ESG) תומכת גם בשאיפה הכלל תעשייתית להגיע לאפס פליטות נטו עד 2050, על ידי תמיכה פעילה באימוץ דלקי תעופה בני קיימא, שיפור יכולת ההתאוששות של מטוסים ומיקור בר קיימא, שיפור יעילות האנרגיה בפעילותה, אופטימיזציה של קיזוז פחמן ועוד.

אודות בומברדייה

בומברדייה (BBD-B.TO) היא מובילה גלובלית בתעופה, המתמקדת בעיצוב, ייצור ושירות של מטוסי העסקים יוצאי הדופן ביותר בעולם. משפחות המטוסים צ‘לנג‘ר וגלובל של בומברדייה ידועות בחדשנות המתקדמת שלהן, בעיצוב תא הנוסעים, בביצועים ובאמינות שלהן. לבומברדייה יש צי עולמי של כ-5,000 מטוסים שבשירות אצל מגוון רחב של חברות רב לאומיות, ספקי טיסות שכר ובעלות חלקית, ממשלות ואנשים פרטיים. מטוסי בומברדייה מהימנים גם ברחבי העולם גם בשימוש בשירותים ממשלתיים וצבאיים בתפקידי משימות מיוחדות, תוך מינוף המומחיות המוכחת של בומברדייה דיפנס (Bombardier Defense).  

חברת בומברדייה, שבסיסה במונטריאול, קוויבק, מפעילה מתקני תעופה, הרכבה ויצור בקנדה, בארצות הברית ובמקסיקו. רשת תמיכת הלקוחות החזקה של החברה משרתת את משפחות המטוסים Learjet, Challenger ו-Global, וכוללת מתקנים במיקומים אסטרטגיים בארצות הברית וקנדה, כמו גם בבריטניה, גרמניה, צרפת, שוויץ, איטליה, אוסטריה, איחוד האמירויות הערביות, סינגפור, סין ואוסטרליה.

לחדשות ומידע ארגוניים, כולל דו"ח הסביבה, החברה והמשילות של בומברדייה, כמו גם תוכניות החברה להעביר את כל פעילות הטיסה שלה עם דלק תעופה בר קיימא (SAF) תוך שימוש במערכת Book and Claim בקרו בכתובת bombardier.com. קבלו מידע נוסף על המוצרים ושירות הלקוחות המובילים בתעשייה של בומברדייה businessaircraft.bombardier.com או תעקבו אחרינו בטוויטר @Bombardier.

Bombardier, Global, Challenger, Challenger 3500, Global, Global 5500, Global 6500  ו- Global 7500 , הם סימנים מסחריים רשומים או לא רשומים של בומברדייה בע"מ או של חברות הבת שלה.

תמונת יח"צ המצורפת להודעה זו זמינה בכתובת https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/6f8246dc-ff6c-4ed2-99bf-e5e429d82aa8

לפרטים נוספים:

Marie-Andrée Charron
Bombardier
+1 514-441-2598
marie-andree.charron@aero.bombardier.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire