שוק התשלומים בזמן אמת במזרח התיכון גדל במהירות הגדולה ביותר בעולם, כך עולה מתוך הדו"ח העולמי של ACI

 

שוק התשלומים בזמן אמת במזרח התיכון גדל במהירות הגדולה ביותר בעולם, כך עולה מתוך הדו"ח העולמי של ACI

 

* על פי דו"ח הפריים טיים לזמן אמת של ACI לשנת 2023, העסקאות באזור צפויות לגדול מ-675 מיליון דולר ב-2022 ל-2.6 מיליארד דולר ב-2027, המייצגים CAGR של 30.6%

* אימוץ צרכני מהיר ומקרי שימוש חדשים ומתוחכמים מניעים את נפח העסקאות ואת הצמיחה באזור וברחבי העולם

*ברחבי העולם, בוצעו 195.0 מיליארד עסקאות תשלומים בזמן אמת בשנת 2022, המייצגים צמיחה שנתית של 63.2%

 

דובאי, איחוד האמירויות הערביות, 3 במאי 2023, (BUSINESS WIRE):

המזרח התיכון הופך במהירות לנקודה החמה בעולם כולו למהפכת התשלומים בזמן אמת הסוחפת את הגלובוס. שוק התשלומים בזמן אמת באזור גדל במהירות הגדולה ביותר בעולם כולו, והיקף העסקאות באזור צפוי לגדול מ-675 מיליון דולר בשנת 2022 ל-2.6 מיליארד דולר בשנת 2027, מה שמייצג שיעור צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 30.6%, על פי דו"ח Prime Time for Real-Time לשנת 2023, שפרסמה ACI Worldwide (נאסד"ק: ACIW), מובילה בעולם בתחום תוכנה לתשלומים בזמן אמת קריטיים למשימה, בשותפות עם GlobalData, חברה מובילה בתחום הדאטה והאנליטיקה.

 

לפי הדו"ח, ממלכת ערב הסעודית (KSA) ובחריין הם השווקים המובילים בתשלומים בזמן אמת. ערב הסעודית היא השוק הגדול ביותר במונחי נפחי עסקאות בזמן אמת, ובחריין מובילה במונחי אימוץ צרכני הודות למקרי שימוש ושירותי תשלום דיגיטליים חדשים ומתוחכמים. על רקע מנדטים חדשים לאימוץ שנקבעו על ידי ממשלות ורגולטורים במזרח התיכון, צפויות מספר מדינות באזור, וביניהן איחוד האמירויות הערביות (UAE), קטאר, כווית ועומאן להשיק בקרוב תוכניות זמן אמת מקומיות, עם מאפיינים חדשניים ושירותי ריבוד במיקום גבוה בסדר היום.

 

"אימוץ תשלומים בזמן אמת והגידול בשימוש בהם במזרח התיכון ראויים לציון. הודות לממשלות בעלות חזון ולתמיכה של בנקים מרכזיים, ישנה כרגע הזדמנות גדולה באזור להנעת גידול כלכלי ולהכללה פיננסית באמצעות תשלומים בזמן אמת," כך אמר סנטוש ראו, סגן נשיא בכיר של MEASA, ACI Worldwide. "ACI עבדה בכל העולם כדי לתמוך בממשלות ובנקים בפריסת תשלומים בזמן אמת, ואנחנו מחויבים לסייע למדינות במזרח התיכון לקצור את מלוא הרווחים מתשלומים בזמן אמת".

 

"ישנה התחממות באימוץ מקרי שימוש חדשים ופופולריים על ידי עסקים וצרכנים, עם צרכנים ועסקים הדורשים דרכי תשלום זולות יותר, מהירות יותר ויעילות יותר, לצד עלייה במספר הסוחרים המקבלים תשלומים בזמן אמת. דו"ח Prime Time for Real-Time לשנה זו מנתח את עסקאות התשלום בזמן אמת לאדם בחודש בפעם הראשונה, ומדגיש את האתרים בהם השימוש בעסקאות כאלה על ידי צרכנים ועסקים הוא הפעיל ביותר".

 

זרקור על מדינות

 

בחריין היא המדינה המובילה בעולם ובאזור באימוץ צרכני של תשלומים בזמן אמת

 

לפי הדו"ח, בחריין צפויה להפוך למובילה בעולם באימוץ צרכני של תשלומים בזמן אמת. עד שנת 2027, כל אזרח בבחריין עתיד לבצע 83.3 עסקאות בזמן אמת לחודש. צפי זה הופך את בחריין למובילה בעולם, לפני ברזיל ותאילנד, ולפני מתחריה הקרובים באזור, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות.

 

הדו"ח מדגיש שתשלומים בזמן אמת משובצים בחוזקה בחיי היום-יום של צרכנים ועסקים בבחריין. בשנת 2015, הבנק המרכזי השיק את Fawri+, מערכת תשלומים בזמן אמת, הקובעת את הסטנדרט לתשלומים מיידיים באזור. כיום, כמעט 60% מהתשלומים האלקטרוניים במדינה מעובדים בזמן אמת - ושיעור זה חזוי לעלות ל-78.6% עד שנת 2027. תשלומים בזמן אמת מסייעים, בתמיכת הבנק המרכזי המאפשרת שימוש קל יותר באמצעות יישומונים דיגיטליים כגון BenefitPay, לקדם הכללה פיננסית ועליה ביציבות הפיננסית לרוחב הכלכלה כולה, ומובילים לגידול כלכלי חזק יותר.

 

גידול בעסקאות בזמן אמת במדינה צפוי לגדול מ-276 מיליון בשנת 2022 ל-1.3 מיליארד בשנת 2027, גידול המייצג CAGR של 35.5%, שהוא קצב גידול גבוה יותר מזה של כל שוק אחר במדינות המפרץ.

 

ערב הסעודית: שוק התשלומים בזמן אמת הגדול ביותר באזור

 

ערב הסעודית היא שוק התשלומים בזמן אמת הגדול ביותר באזור, והיא מובילה את המהפכה בתחום התשלומים בזמן אמת במזרח התיכון. בשנת 2022 נרשמו 352 מיליון עסקאות בזמן אמת, והתחזית היא לגידול עד ל-1.2 מיליארד בשנת 2027, קרי CAGR של 26.1%.

 

לאור התמיכה הממשלתית בקידום מודרניזציה בתשתית התשלומים הלאומית לתשלומים בזמן אמת, ערב הסעודית חוותה בשנים האחרונות מעבר מואץ לתשלומים שאינם נעשים במזומן. בשנת 2027, רוב התשלומים בממלכה צפויים להתבצע אלקטרונית, ומתוכם 7.4% יבוצעו כתשלומים בזמן אמת, ו-48.6% בצורות אחרות של תשלום אלקטרוני.

 

הדוח מגלה גם שערב הסעודית פרצה לעשירייה הפותחת של אימוץ ארנקים אלקטרוניים ניידים - למקום התשיעי - כאשר 80% מהצרכנים בערב הסעודית מצהירים שהם משתמשים מושבעים בארנק האלקטרוני. ניתן לייחס זאת חלקית לתגובת הממלכה למגפת הקורונה, שכן הממשלה דרבנה את המשתמשים לאמץ צורות תשלום חדשות ללא מזומן.

 

ניתן לייחס חלק ניכר מהצלחת התשלומים בזמן אמת בערב הסעודית לתוכנית חזון הממלכה לשנת 2030, המקדמת מודרניזציה של תשלומים דיגיטליים כדי לאמץ גידול כלכלי והכללה פיננסית.

 

איחוד האמירויות הערביות: השקת פלטפורמה לאומית לתשלומים מיידיים צפויה להזניק את גידול התשלומים בזמן אמת

 

לפי דו"ח ACI, בוצעו 37.2 מיליון עסקאות בזמן אמת באיחוד האמירויות הערביות בשנת 2022. מספר זה צפוי לעלות ל-146 מיליון עד שנת 2027, ומייצג CAGR חומש של 31.5%. זאת ועוד, תשלומים בזמן אמת הוו רק 1.1% מסך העסקאות ללא נייר בשנת 2022; מספר זה של תשלומים אלקטרוניים צפוי לעלות ל-12% עד שנת 2027.

 

מאז השנה שעברה, ACI Worldwide עובדת בצמוד לכל המשתתפים בשוק לבניית תכנית מקומית לתשלומים בזמן אמת. הפריסה המדורגת של פלטפורמת התשלומים המיידיים הלאומית צפויה מאוחר יותר השנה, ובאמצעותה ניתן יהיה לעבד תשלומים והעברות כספים באיחוד האמירויות 24/7 ובזמן אמת. תכנית זו, שתדרוש השתתפות של כל המוסדות הפיננסיים במדינה, צפויה להציע תשלומי ליבה המבוססים על פסי תשלום מיידי ושירותי ריבוד חדשים כגון Request to Pay.

 

ACI Worldwide מניעה 25 תוכניות תשלום בזמן אמת, מקומיות וחוצות אזורים כאחד, לרוחב שש יבשות - הכוללות תשע תשתיות מרכזיות - ומספקות פתרונות לבנקים מרכזיים, בנקים משתתפים וספקי שירותי תשלום אחרים. המזרח התיכון הוא אחד השווקים האזוריים המובילים של החברה - ACI תומכת כרגע בשלוש מדינות באזור לבניית תשתית מקומית לתשלומים בזמן אמת. זה מוסיף להיסטוריה הארוכה של הצלחות באסיה, שם ACI מניעה את התשתית המרכזית של אינדונזיה, מלזיה ותאילנד ותומכת בתוכניות רבות לתשלום בזמן אמת לרוחב אזור APAC, לרבות בסינגפור, הפיליפינים ואוסטרליה.

 

למידע נוסף על הדו"ח של ACI Worldwide, לחצו על הלינק הזה.

 

אודות ACI Worldwide


ACI Worldwide היא מובילה גלובלית בתוכנות תשלומים בזמן אמת קריטיות למשימה. פתרונות התוכנה המוכחים, המאובטחים והמדרגיים שלנו מאפשרים לתאגידים מובילים, פינטק ומשבשים פיננסיים לעבד ולנהל תשלומים דיגיטליים, להניע תשלומים רב - מסחריים, להציג ולעבד תשלומי חשבונות, וניהול הונאה וסיכון. אנו משלבים את טביעת הרגל הגלובלית שלנו והנוכחות המקומית שלנו כדי להניע התמרה דיגיטלית בזמן אמת של תשלומים וסחר.

 

© Copyright ACI Worldwide, Inc. 2023

ACI, ACI Worldwide, ACI Payments, Inc., ACI Pay, Speedpay  וכן כל שמות של מוצר/פתרון של ACI הם שמות מסחר או שמות מסחר רשומים של ACI Worldwide, Inc. או חברה בת שלה בארצות הברית או במדינה אחרת או בשתיהן. סימני מסחר של צדדים אחרים המאוזכרים הם רכוש בעליהם בהתאמה.

 

למידע נוסף:

 

ניק קרוגלו: nick.karoglou@aciworldwide.com
קתרין בוטגר: katrin.boettger@aciworldwide.com

+44 (0)7776 147910

 

מקור: ACI Worldwide

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire