דובאי תארח את אירוע ההשקה של ליגת השחמט הגלובלית

 

דובאי תארח את אירוע ההשקה של ליגת השחמט הגלובלית

דובאי, איחוד האמירויות הערביות, 3 במאי 2023, (BUSINESS WIRE):

ליגת השחמט הגלובלית (Global Chess League או GCL), מיזם משותף בין FIDE ו-Tech Mahindra, הכריזה היום כי דובאי תארח את אירוע ההשקה של הליגה, במסיבת עיתונאים בנוכחות אישים כמו ד"ר אמן פורי, הקונסול הכללי של הודו בדובאי, ויסוואנתן אנאנד, אלוף העולם בשחמט חמש פעמים וסגן הנשיא של FIDE, CP גורני, דירקטור מנהל והמנכ"ל של Tech Mahindra, פאראג שאה, סגן נשיא בפועל וראש הפעילות של Mahindra Accelo וחבר מועצת המנהלים של ליגת השחמט הגלובלית, וג‘דגיש מיטרה, יו"ר מועצת המנהלים של ליגת השחמט הגלובלית, בגולף-סיטי.

ליגת השחמט הגדולה והראשונה בעולם כליגה מבוססת זיכיון, תתקיים בדובאי בשיתוף עם מועצת הספורט של דובאי, השותפה המארחת של הליגה.

סעיד חארב, מזכ"ל מועצת הספורט של דובאי, אמר על אירוח אירוע ההשקה של ליגת השחמט הגלובלית: "אירוח ליגת השחמט הגלובלית הוא אירוע משמעותי עבורנו. החזון של FIDE ושל Tech Mahindra לליגה יביא את ספורט השחמט לקהל חדש ויעזור לאוהדים הקיימים של הספורט, יותר מאי פעם. ליגת השחמט הגלובלית, ה-GCL, היא טורניר ראשון מסוגו, בפורמט של ‘קבוצה מול קבוצה‘, שבו יפגשו שחקני השחמט הטובים ביותר בכל העולם וייצגו את המדינות גדולות. זו תהיה חוויה ייחודית לאוהבי השחמט ברחבי העולם. אנו מחכים לקבל את פני האלופים מכל העולם לדובאי, בירת הספורט הצומחת".

טורניר ה-GCL ימשוך את תשומת הלב של העולם לפורמט חדש של משחקי שחמט ויצור מערכת אקולוגית לספורט ופלטפורמה לאלופי הספורט ברחבי העולם, שתציג את הפוטנציאל של השחמט.

ויסוואנתן אנאנד, אלוף העולם בשחמט חמש פעמים וסגן הנשיא של FIDE, אמר, "דובאי משכה אליה אירועי ספורט שונים. אליפות העולם בשחמט בדובאי שנערכה במהלך האקספו של דובאי בשנת 2021 הייתה הצלחה גדולה. בדומה לכך, אני מאמין שליגת השחמט הגלובלית תסמן התחלה חדשה בחוויית אוהבי השחמט. הפורמט הקבוצתי הייחודי יתרום לצמיחה ולהתפתחות של המשחק. הליגה שואפת לחולל מהפכה במשחק, בכך שכישרונות מוכרים וחדשים ישחקו יחד באותה קבוצה. כל השחקנים, כולל גברים, נשים וצעירים יתרמו במידה שווה להצלחת הקבוצה שלהם. אני מצפה לעונת פתיחה פנטסטית".

האירוע הראשון של טורניר ה-GCL, שיתקיים בין ה-21 ביוני ל-2 ביולי 2023, יכלול שש קבוצות עם שישה שחקנים בכל קבוצה, כולל לפחות שתי נשים ושחקן נודע אחד בכל קבוצה. שש הנבחרות יתחרו במתכונת סבב, שבו כל קבוצה תשחק 10 משחקים.

ארקדי דבורקוביץ‘, נשיא FIDE, אמר, "אנו שמחים להכריז על השותפות שלנו עם מועצת הספורט של דובאי באירוח אירוע ההשקה של ליגת השחמט הגלובלית בדובאי. העיר ביססה את עצמה כיעד לאירועים ברמה עולמית, ובין אירועי ספורט רבים אחרים, היא אירחה את משחק אליפות העולם של FIDE לשנת 2021, שזכה להצלחה גדולה. הודות לחוויה הזו, לא יכולנו לחשוב על שותף טוב יותר לאירוע השקה בלתי נשכחת של ליגת השחמט הגלובלית".

כל משחק יכלול שישה לוחות בו זמנית. שתי הנבחרות המובילות יעפילו לגמר ב-2 ביולי 2023, ויוכתרו כנבחרת הזיכיון של אלופת העולם.

ג‘דגיש מיטרה, יו"ר מועצת המנהלים של ליגת השחמט הגלובלית, אמר כי "בעשור האחרון דובאי עלתה כיעד עולמי מרכזי לספורט ולעסקים. יש לה תפקיד משמעותי וראוי לציון בחיזוק הכלכלה הדיגיטלית של איחוד האמירויות וחיזוק מעמדה כמרכז ידע גלובלי. בזכות אלה, דובאי היא המקום האידיאלי לאירוח אירוע ההשקה של טורניר כמו ליגת השחמט הגלובלית. אנו מאמינים שהשותפות שלנו עם מועצת הספורט של דובאי, הגוף המנהל הרשמי בממשלת דובאי לנושאי ספורט, היא צעד גדול קדימה בחיזוק נוסף של קשרינו עם המדינה. אנו מצפים לאירוח הליגה בדובאי ולהתחלה של עידן חדש לספורט זה".

אנשי קשר

למידע נוסף על ליגת השחמט הגלובלית של Tech Mahindra, צרו קשר עם:
אבילאשה גופטה, תקשורת ארגונית גלובלית ויחסי ציבור
דוא"ל:Abhilasha.Gupta@TechMahindra.com; media.relations@techmahindra.com

 

מקור: Tech Mahindra

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire