ג'טקס מציגה דלק מטוסים בר קיימא במודל רישום ותביעה

 

ג‘טקס מציגה דלק מטוסים בר קיימא במודל רישום ותביעה

 

Jetex חתמה על הסכם ציון דרך עם 360 Jet Fuel Ltd לפי תוכל להציע אפשרות לדלק מטוסים בר קיימא (SAF) במודל ‘רישום ותביעה‘ ללקוחותיה ברחבי העולם. באמצעות הפלטפורמה 360 Green Fuel במודל רישום ותביעה החדשנית שואפת Jetex להציע גמישות ונגישות רבה יותר ל-SAF

 

דובאי, איחוד האמירויות הערביות, 23 במאי 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

 

Jetex חתמה על הסכם התקשרות עם 360 Jet Fuel Ltd כדי להציע ללקוחותיה יותר גמישות וגישה רחבה יותר לדלק מטוסים בר-קיימא (SAF).

SAF הוא דלק נוזלי המשמש כיום בתעופה מסחרית אשר מפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני בשיעור של עד 80%. ניתן להפיק אותו ממספר מקורות כולל פסולת שמן ושומנים, פסולת ירוקה ועירונית וגידולים שאינם מזון. ניתן לייצר אותו גם באופן סינטטי באמצעות תהליך הלוכד פחמן ישירות מהאוויר.

חלק ממה שהופך את SAF לבר קיימא הוא הבטחת הקיימות בשרשרת האספקה ​​שלה. הובלת SAF לנמל תעופה או טיסה מוגדרים אינה תמיד אפשרית ועלולה להוביל לפליטת גזי חממה ברמות גבוהות יותר. מערכת ‘רישום ותביעה‘ מספקת מענה למצבים אלו.

המערכת 360 Green Fuel במודל ‘רישום ותביעה‘ מאפשרת ללקוחות Jetex לספק SAF בהתבסס על טביעת הרגל התעופתית הכוללת שלהם בעסקה אחת, במקום לבצע מיקור עבור כל מיקום בנפרד. המשמעות היא שניתן להשיג SAF עבור טיסות משדות תעופה שאין להם אספקת SAF זמינה.

מקור SAF על בסיס ‘רישום ותביעה‘ יאפשר רכישת כל נפח של SAF, כולל 100% מהצורך בדלק או עבור תרחיש פחמן ניטרלי, ללא מגבלות טכניות כגון מגבלות מיזוג.

לקוחות Jetex יוכלו לתבוע את הפחתת פליטת הפחמן הדו חמצני שהשיגו על ידי כמות דלק המאובנים שהוחלפה ב-SAF הנרכש. הם יקבלו תעודה המפרטת את כמות ה-SAF שנרכשה והצהרה מבוקרת המתארת ​​את ההפחתה המקבילה בפחמן דן חמצני. ניתן להשתמש בתיעוד זה למטרות דיווח על קיימות.

כדי להבטיח אמינות והפחתת פליטות ניתנת לאימות, 360 Jet Fuel צוברת כמויות SAF פיזיות מספקי +ISCC מוסמכים, מה שמבטיח מעקב מלא של הכמויות הנתבעות, ומבטיח אספקה לחברת תעופה שותפה בתחום. הפתרון שמספקת 360 Jet Fuel עובר ביקורת צד שלישי קפדנית, המבטיחה מעקב לכל אצוות אספקה ​​ומבטלת כל ספק ואפשרות לתביעה כפולה.

ההסכם החדש לוקח את ג‘טקס צעד אחד קרוב יותר לניטרליות פחמנית מלאה ברחבי העולם, והוא עולה בקנה אחד עם המחויבות של IATA להשיג נתח SAF של 65% עד 2050.

לחצו כאן כדי לראות את עאדל מרדיני, מייסד ומנכ"ל Jetex, על קידום אג‘נדת הקיימות.

אודות ג‘טקס:

 

מובילה גלובלית בתעופה לבכירים שזכתה בפרסים רבים,  JETEXמוכרת בזכות אספקת פתרונות תמיכה בענפי תעופה גמישים, הטובים מסוגם ללקוחות בכל העולם. ג‘טקס מספקת מסופים פרטיים יוצאי דופן FBO, תדלוק מטוסים, שירותי קרקע ותכנון טיסות ייחודי. החברה מטפלת בבעלים ומפעילים של מטוסי מנהלים עבור טיסות עסקיות, מסחריות ואישיות. לפרטים נוספים אודות ג‘טקס, בקרו באתר www.jetex.com   ותעקבו אחרינו באינסטגרם, בטוויטר, בפייסבוק ובלינקדאין.

 

למידע נוסף:

 

Oleg Kafarov - Director of Portfolio Development & Corporate Communications

Jetex

+971 4 212 4900

teamorange@jetex.com

 


קובץ מצורף

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire