סדרת שאקה אילמבה מוכנה להגיע למסכים העולמיים!

סדרת שאקה אילמבה מוכנה להגיע למסכים העולמיים!

יוהנסבורג, 2 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

*MultiChoice Group, המפיקה הגדולה ביותר של תוכן מקורי ביבשת אפריקה, עומדת להשיק לראשונה את SHAKA ILEMBE, סדרת הדרמה הגדולה ביותר שלה אי פעם בפריים-טיים.

*נוצרה על ידי הצוות הדרום אפריקני עטור הפרסים שהיה מועמד לאמי ולאוסקר ב-Bomb Productions, עם הכוכבת העולמית נומזמו מבאטה שלקחה על עצמה את התפקיד הכפול כשחקנית ראשית ומפיקה בפועל.

קבוצת MultiChoice הנסחרת בבורסה של יוהנסבורג עומדת להשיק את סדרת הדרמה הגדולה ביותר שלה אי פעם בפריים טיים, Shaka Ilembe, סיפור אפי בן 12 פרקים העוקב אחר סיפור מקורותיו של המלך האפריקני האגדי והאסטרטג הצבאי, המלך שאקה. שש שנים בהתהוות, הסדרה המצופה מאוד מתגאה בכישרונות של כמה מהכוכבים הגדולים ביותר של דרום אפריקה, כולל  השחקנית הראשית של Coming 2 America נומזמו מבאטה.

עם השקת הסדרה האפית ברחבי אפריקה שמדרום לסהרה בשירות בידור הווידאו DStv של MultiChoice ביוני הקרוב, שאקה אילמבה כבר מושכת עניין משמעותי מחוץ ליבשת. אולפני MultiChoice, זרוע המכירות וההפצה העמוסה של העסקים שמדרום לסהרה, עובדים קשה על הצגת הכותר לרוכשים בינלאומיים בשוקי הסרטים מקאן ועד לוס אנג‘לס, תוך התבססות על לוח הולך וגדל של יצוא הפקות מקוריות, כולל Reyka שהיה מועמד לאמי ו-Trackers שכתב דיון מאייר.

עבור נומסה פיליסו, מנכ"לית MultiChoice General Entertainment, שאקה אילמבה מציעה לקהלים ברחבי העולם את ההזדמנות לשקוע בסיפור אפריקני שושלתי עשיר, המתרחש במאה ה-17.

"אנחנו בטוחים שהסדרה הזו תעבור. היא מדברת לא רק על המורשת של אומת הזולו, אלא על הקסם שתמיד היה לעולם עם המלך שאקה. זה מדבר לאפריקנים שבבעלותם הסיפורים שאבותיהם חיו. והיא חוגגת את העובדה שהרבה לפני הקולוניאליזם, מעבר לדפי ההיסטוריה, הייתה תקופה עתיקה ומלכותית מלכותית של אפריקנים, לוחמים, מרפאים ומנהיגים שחיו, אהבו, שלטו, נלחמו, ומעל לכל, ביססו מורשת ותרבות שמחזיקה מעמד גם היום. יתר על כן, הסדרה צולמה באיזיזולו כך שהיא נושאת זהות שפה מובחנת, אך היא תהיה כתוביות במספר שפות כדי שקהלים מכל רחבי העולם יוכלו ליהנות ממנה".

במרכז הסיפור של שאקה אילמבה עומדת השחקנית נומזמו מבאטה, שמאזנת בין אחריותה כמפיקה בפועל לבין הגשמת שאיפת חייה לגלם את אמו האהובה של המלך שאקה, המלכה ננדי.

בהתייחסה לתפקידיה הכפולים בסדרה "שאקה אילמבה", אומרת מבאטה: "הסדרה הזו עשירה בעומק, וצולמה ב-4K בקנה מידה אדיר שמזין את הנרטיב. מהכוריאוגרפיה העזה בשדה הקרב והדיוק המוקפד של המלתחה ועד לתהודה של התסריט, זה מדהים. ולמרות שמדובר בסיפור בדיוני, הוא שואב השראה מאירועים, אנשים ומקומות אמיתיים. כבר עכשיו, לקראת ההשקה הביתית שלנו הקהל בבית מאוד תומך, כי הם יודעים כמוני שסדרות טלוויזיה כמו שאקה אילמבה מתעלה על בידור, ומספקות ייצוג, גיוון והתקדמות".

מבאטה מובילה אנסמבל שחקנים משובח הכולל כמה מהגברים המובילים הכריזמטיים ביותר במדינה - למוגנג טסיפה, סנזו ראדבה, וייסמן מנקובה, תמבינקוסי מת‘מבו ומונדלי מח‘ובה לצד שחקניות אופי חזקות חבונינה קובקה, סטנדיווה קגורוג, דון הודיקה קינג והכוכבת העולה הופ מבלה. בינתיים, מי שמשחק את הילד המיועד להיות מלך, הוא צעיר מחונן חדש נטנדו זונדי אשר הכישרון העצום שלו נחשף במהלך צילומי הסדרה.

צולם בדרום אפריקה, SHAKA ILEMBE מציג את רוב חיות הבר והנוף המרהיבים של המדינה, כולל ההרים, הסוואנה וקו החוף של מחוז קוואזולו נטאל השופע והיפה, ביתם של רוב בני הזולו בדרום אפריקה. אתרי הצילומים העיקריים כאן כללו את העיירות Eshowe, יער Nkandla, פורט אדוארד, Drakensburg, נהר Mooi ומפלי זולו.

בינתיים, חלקים אחרים של הסדרה צולמו במגרש אחורי שנבנה במיוחד ליד אתר המורשת העולמית של אונסק"ו "ערש המין האנושי", שם אירחו יוצרי הסדרה המועמדים לאמי ולאקדמיה Bomb Productions את מלך אומת הזולו, מיסוזולו קזווליתיני, במהלך ביקור מיוחד בסט הצילומים של בית המלוכה כדי לראות ממקור ראשון את רמת הפירוט והטיפול שננקטו כדי להבטיח את האותנטיות של הסט.

עבור מאורו בלאק, מנהל התוכן, המכירות וההפצה של MultiChoice Studios, אמינות זו של כוונה וביצוע היא שהופכת את SHAKA ILEMBE לייצוא תרבותי רב עוצמה.

"קונים בינלאומיים מבחינים מה הם יביאו את הקהל המקומי שלהם משוק הטלוויזיה העולמי. לכן, מההתחלה, SHAKA ILEMBE עוצב כדי לרתך עומק עצום של היסטוריה בעל פה, כתובה ומאוירת של הזולו למסגרת של דרמה נצפית מאוד בפריים טיים. התוצאה היא כותר בעל משמעות עמוקה אך מהנה מאוד, שאמור לזכות באוהדים בשווקים מגוונים כמו אפריקה, האיים הקריביים, אירופה, אסיה ואמריקה".

עם למעלה מ-8,000 אנשים שתרמו מכישוריהם ליצירת Shaka Ilembe, הסדרה כבר זכתה לתמיכה של חמישה מהמותגים הגדולים ביותר בדרום אפריקה (Telkom, LottoStar, Grant‘s Whisky, Toyota SA ו-Santam) שכולם חתמו כשותפים מסחריים תוך ימים ספורים מרגע שראו תצוגה מקדימה מורחבת של הסדרה.  בנוסף, הבמאי הקריאטיבי אנגוס גיבסון שהיה מועמד לפרס האוסקר ולבאפט"א והמפיקה בפועל זוכת סאנדנס דזירה מרקגראף שאבו ממיטב הכישרונות של דרום אפריקה, כולל מוזיקאי הזולו המוערך מבוסו קוזה, שכישוריו וחזונו מניעים את פסקול הסדרה.

קובץ מצורף

למידע נוסף:

 

Elizabeth Ferreira

MultiChoice Group Ltd

+27834825241

elizabeth.fourie@multichoice.co.za

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire