מזכ"ל המרכז הבינלאומי לדיאלוג קורא להמשך המחויבות לשלום אוניברסלי באמצעות דיאלוג בין-דתי בקהל עם האפיפיור פרנציסקוס

מזכ"ל המרכז הבינלאומי לדיאלוג קורא להמשך המחויבות לשלום אוניברסלי באמצעות דיאלוג בין-דתי בקהל עם האפיפיור פרנציסקוס

רומא, איטליה, 7 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

היום, האפיפיור פרנציסקוס קיבל את ד"ר זוהיר אלהרתי, מזכ"ל, מרכז הדיאלוג הבינלאומי, KAICIID.

המזכ"ל הביע הכרת תודה על תפקידו ההיסטורי של הוותיקן בסיוע להקים ולתמוך בעבודה הפרוגרמטית של הדיאלוג הבין-דתי והבין-תרבותי של מרכז הדיאלוג הבינלאומי, ברחבי העולם.

המלך המנוח עבדאללה בן עבד אל-עזיז מערב הסעודית, בתפקידו כאפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, והאפיפיור המנוח בנדיקטוס השישה עשר, נפגשו בשנת 2007 כדי לדון בייסודה של יוזמה בין-דתית חדשה. המחווה הראשונית הזו של הושטת יד לאורך מאות שנים של אי-הבנה, של הנחת הוודאויות שלהם עצמם לטובת דיאלוג עם האחר, השפיעה על KAICIID ועל עבודתה מאז. הכס הקדוש נשאר משקיף מייסד של מרכז הדיאלוג הבינלאומי, ומבטיח שהמנדט שלנו יועבר.

"הוותיקן מילא תפקיד משמעותי בהעלאת החשיבות של דיאלוג בין-דתי כאמצעי הכרחי ליצירת שלום אוניברסלי", אמר המזכ"ל. "לכבוד הוא לי להיפגש עם האפיפיור פרנציסקוס כדי לאשר מחדש את מאמצינו בדיאלוג ואת החשיבות של מחויבות מוגברת למאמצים אלה לקראת ביקורו במדינה המארחת שלנו, פורטוגל, ליום הנוער העולמי", הוסיף.

אודות המרכז הבינלאומי לדיאלוג – KAICIID

The International Dialogue Centre - מרכז הדיאלוג הבינלאומי - KAICIID הוא ארגון בין-ממשלתי המקדם שלום והבנה באמצעות דיאלוג בין-דתי ובין-תרבותי על ידי חיזוק היכולת ברמה המקומית, הלאומית והאזורית באמצעות חינוך על פרקטיקות דיאלוג; הגברת ההבנה של מגוון דתי ותרבותי באמצעות מנהיגות להכשרת דיאלוג, וקידום דיאלוג ולכידות חברתית באמצעות מניעת סכסוכים, בניית שלום,  ומדיניות פיתוח. קבלו מידע נוסף בכתובת www.kaiciid.org

קבצים מצורפים

למידע נוסף:

       

Hermínio Santos

LPM

+351 925 606 430

hs@lpmcom.pt

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

 

=