הצמיחה במעורבות המטופלים והקהילה הרפואית בקהילת NASH נמשכת למרות האכזבה הרגולטורית האחרונה

 

הצמיחה במעורבות המטופלים והקהילה הרפואית בקהילת NASH נמשכת למרות האכזבה הרגולטורית האחרונה

מכון הכבד העולמי מכנס את המספר הגדול ביותר של אירועים קהילתיים ברחבי העולם ב-6 השנים של יום NASH הבינלאומי

וושינגטון, 8 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

היום הוא יום NASH הבינלאומי, זמן שבו מומחי בריאות וחברי קהילה ברחבי העולם מגבירים את המודעות למחלת הכבד הנפוצה ביותר בעולם מחלת כבד שומני לא אלכוהולי (NAFLD) – והיא חמורה יותר, סטיאטוהפטיטיס לא אלכוהולית (NASH).

מחלת כבד שומני היא מצב שבו עודף שומן מצטבר בכבד, אשר יכול להוביל הצטלקות שחמת (נזק קבוע הפוגע בתפקוד הכבד). כ-25% מאוכלוסיית העולם, או כ-2 מיליארד בני אדם, מושפעים מ-NAFLD.  20% מאלו עם NAFLD מתקדמים ל-NASH.

יום NASH הבינלאומי 2023 מאושר על ידי 30 אגודות מומחיות רפואיות מרחבי העולם, ויותר מ -50 ארגונים גלובליים, ממוסדות מחקר לארגונים קהילתיים למרכזים רפואיים ועוד, יארחו אירועים כדי ליידע ולהדריך את קהילותיהם.

"על ידי שחרור משאבים חדשים ורב-לשוניים כדי לעזור למטופלים לגשת לאבחון וטיפול ב-NASH, להוביל עוד יותר מודעות ואירועים חינוכיים ברחבי העולם, ולהמשיך לטפח הזדמנויות למטופלים להגביר את קולם ולהשמיע את קולם, GLI ושותפיה פועלים למען אלה עם או בסיכון של NASH השנה", שיתפה דונה ר. קרייר, JD,  נשיאה ומנכ"לית מכון הכבד העולמי. "התעודדנו משיתוף הפעולה עם קהילת התמיכה הרחבה יותר במטופלים בנושא הערכת טכנולוגיות בריאות (HTA) ותהליכים רגולטוריים. יחד וידאנו שהקול הסבלני הוא הכוח הברור והעוצמתי שהוא צריך להיות".

בעוד NASH יכול להתפתח בכל שלב בחיים, רבים מהגורמים המגבירים את הסיכון לפתח NASH ידועים היטב, כולל עודף משקל או השמנת יתר, סוכרת סוג 2 ולחץ דם גבוה.

 למרות גורמי סיכון מבוססים, לעתים קרובות מדי חולים בקבוצות סיכון עדיין אינם עוברים טריאז‘  (מיון ראשוני), אינם נבדקים ואינם קשורים לטיפול הדרוש להם. אנו אסירי תודה על כך שרק השנה, מספר חברות עדכנו את הנחיות הטיפול שלהן לזיהוי וטיפול ב- NAFLD/NASH כדי לשקף את ההבנה הנוכחית הטובה ביותר שלנו של המחלה. אנו אסירי תודה למדענים שהרחיבו את הבנתנו – ואת יכולתנו לשלוט – במחלה. הגיע הזמן שמערכות הבריאות יעלו מדרגה וישקיעו מאמץ בהפעלת ההנחיות החדשות.

אנו קוראים למנהיגי מערכת הבריאות  להגביר  ולבחון את מסלול המטופלים של NASH, לזהות היכן חולים הולכים לאיבוד ולחזק תהליכים אלה.

אנו מעודדים את ספקי הרפואה הראשונית והאנדוקרינולוגיה להגביר  את הקצב וללמוד מי מהמטופלים שלהם נמצא בסיכון מוגבר ל-NAFLD/NASH – ולחבר אותם לבדיקות הסקר הדרושות להם.

אנו מאתגרים את התקשורת לפעול  נגד הסטיגמה ולסקר כתבות על NAFLD/NASH ובריאות הכבד, במיוחד כאשר דנים בהשמנת יתר, סוכרת מסוג 2 וגורמי סיכון אחרים.

אנו מפצירים ברגולטורים לפעול  למען פרנסתם של מיליוני חולים ברחבי העולם שחייהם מושפעים מ-NAFLD/NASH.

קשרים ברורים וחזקים בין ספקי רפואה ראשונית, מומחים ותמיכה בהתערבות הם כולם קריטיים – ובהישג יד – כדי לעזור ליותר מטופלים למצוא ולעצור את ההתקדמות של NASH כל עוד יש להם הזדמנות.

"זה יכול להיות מדהים עד כמה נפוצה המחלה הכרונית והמתקדמת של NAFLD ו- NASH. אלה בסיכון צריכים לדעת שהם נתמכים ומועצמים לפעול למען כבד בריא יותר", עודד ג‘ף מקינטייר, סגן נשיא לתוכניות בריאות כבד במכון הכבד העולמי. "בקשו מהרופאים שלכם בדיקה אם יש לכם גורם סיכון - וקבלו את הטיפול הדרוש לכם לפני התקדמות המחלה. אנשים יכולים לבצע שינויים קטנים עם השפעות גדולות כדי לתמוך בבריאות כבד טובה יותר באמצעות תזונה טובה יותר ושילוב יותר תנועה בהרגלי היומיום שלהם. למרות מחלת כבד שומני יכול להתקדם, זה יכול להיות נשלט אם נתפס מוקדם. גשו עכשיו להיבדק לכבד בריא". הגיע הזמן #StepUpforNASH!

הצטרפו לתנועה

לכו להיבדק! בדקו אם אתה נמצאים בסיכון ל- NAFLD / NASH ורשמו לעצמכם לדבר עם המטפל העיקרי שלך בפגישה הבאה שלך. תמכו בקמפיין המדיה החברתית NASHday# באמצעות האשטאגים #NASHday ו-#StepUpforNASH. אנא הפנו שאלות נוספות אל NASHday@globalliver.org.

אודות מכון הכבד העולמי

מכון הכבד העולמי (GLI) הוא ארגון ללא מטרות רווח 501(c)3 מונחה מטופל שבסיסו בוושינגטון הבירה, עם משרדים באיחוד האירופי ובבריטניה, שנוסד מתוך אמונה כי בריאות הכבד חייבת לתפוס את מקומה בסדר היום העולמי של בריאות הציבור בהתאם לשכיחות וההשפעה של מחלות כבד ואת החשיבות של בריאות הכבד לרווחה. GLI מקדמת חדשנות, מעודדת שיתוף פעולה ותומכת בהרחבת גישות אופטימליות לשיפור המחקר, הטיפול והמדיניות. על ידי איחוד יותר מ -200 ארגונים קהילתיים, לאומיים ובינלאומיים ברחבי המועצות, הקמפיינים והאירועים שלה, GLI מציידת את התומכים לזהות ולפתור את הבעיות החשובות לחולי כבד. עקבו אחרי GLI בטוויטר, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין ויוטיוב. GLI היא המארחת העולמית של יום NASH הבינלאומי.

יום NASH הבינלאומי והלוגו שלו הם סימנים מסחריים רשומים של Global Liver Institute.

למידע נוסף:

Christine Maalouf

Global Liver Institute

communications@globalliver.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire