מדינות CBI הקריביות מדורגות שוב גבוה בדו"ח האזרחות העולמי לשנת 2023: CS Global Partners

מדינות CBI הקריביות מדורגות שוב גבוה בדו"ח האזרחות העולמי לשנת 2023: CS Global Partners

לונדון, 9 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

מדינות קריביות עם תוכניות אזרחות לפי השקעה מדורגות ב -30 האחוזים העליונים של דו"ח האזרחות העולמי השנה. הדו"ח מודד 188 מדינות על פני חמישה מניעים הנחשבים הרלוונטיים ביותר בקרב אמידים - בטיחות וביטחון, הזדמנות כלכלית, איכות חיים, ניידות גלובלית וחופש פיננסי.

השנה, סנט קיטס ונוויס שמרה על מיקומה במקום ה-48 מתוך 188 מדינות, בעוד גרנדה (49), אנטיגואה וברבודה (50), חבר העמים של דומיניקה (52) וסנט לוסיה (53) אחריה.

האיים הקריביים נחשבים לערש הגירת ההשקעות בשל הריכוז הגבוה של מדינות המציעות תוכניות CBI באזור.

מדינות האיים הקריביים הופכות למרכזי השקעות בזירה העולמית, ומציעות אטרקציות כמו בטיחות, אפשרויות גיוון פיננסי משתלמות ואורח חיים אידילי שהופך אותן למקומות נחשקים לקבל אזרחות שנייה. לדוגמה, כל המדינות הקריביות המארחות תוכניות CBI הן חברות בקהילה הקריבית (CARICOM) המחויבת לקדם ולתמוך בקהילה קריבית מאוחדת, מכילה, עמידה ותחרותית לשיתוף בצמיחה כלכלית, חברתית ותרבותית.

חברי CARICOM אלה גם התחייבו להמשיך לעמוד על המשמר בניהול האיומים על פיתוח בר קיימא באזור.

זה כולל יישום יוזמות שמושכות השקעות זרות ישירות, להבטיח שהאזור לא ייתפס כסיכון גבוה על ידי משקיעים, שתדלנות נגד מס החברות המינימלי העולמי המוצע והמשך בניית יחסים עם ה-OECD (הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי שבסיסו בפריז) והאיחוד האירופי.

לדוגמה, מוקדם יותר השנה, ראשי מדינות מכל חמש המדינות הקריביות המציעות אזרחות באמצעות תוכניות השקעה נפגשו עם כמה פקידי ממשל בארה"ב כדי לדון בדרכים לשפר את האבטחה ואת בדיקות נאותות אשר ימזערו את כל הסיכונים הפוטנציאליים של תוכניות CBI השונות המוצעות.

ראשי ממשלה מסנט קיטס ונוויס, אנטיגואה וברבודה, סנט לוסיה, דומיניקה וגרנדה נכחו כולם, לצד ראשי יחידות האזרחות על ידי השקעות (CIU) של כל מדינה. לפגישה, שהובלה על ידי עוזר מזכיר משרד האוצר האמריקני, היו כמה תוצאות חיוביות וכל המדינות הסכימו לפעול לפי שישה עקרונות עיבוד שהוצעו על ידי ארצות הברית, כולל:

*השעיית הטיפול במועמדים רוסים ובלרוסים בכל חמש המדינות.

*הקדמה של ראיונות יישום, בין אם באופן אישי או באמצעות ראיון וירטואלי.

*אי טיפול בבקשות של אנשים שבעבר נדחו ויזות במדינות אחרות.

*לערוך ביקורות קבועות מדי שנה או דו-שנתיות בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים.

*הציגו בדיקות נאותות נוספות שיבוצעו באמצעות יחידת המודיעין הפיננסי של כל מדינה.

דו"ח האזרחות העולמית של השנה מצא כי אנשים בעלי הון גבוה (HNWIs) ואמידים רבים מחפשים חירויות גדולות יותר, ובהכנות לעתיד, הם רוצים שתהיה להם שליטה רבה יותר על החירויות שלהם.

קבוצה זו של HNWI וציבור אמיד מבטיחים חירויות אלה על ידי הבטחת בית שני באמצעות תוכניות תושבות ואזרחות.

במשך עשרות שנים מדינות כמו ארה"ב, קנדה, בריטניה וצרפת היו יעדים אטרקטיביים עבור רבים שרצו להגר. עם זאת, מדינות פופולריות אלה נאבקות כולן, הן מבחינה כלכלית עם איומים במיתון ואינפלציה גבוהה, והן בתסיסה אזרחית בדמות מחאות ושביתות. המוני האמידים וה-HNWI החלו לחפש יעדים חלופיים כחור בריח למשברים עתידיים, מדינות המציעות את החירויות שחסרות במדינות האם שלהן.

מדינות האיים הקריביים מציעות בדיוק את זה כבר עשרות שנים - דומיניקה דורגה כמדינה הבטוחה והבטוחה ביותר בקריביים, וכל חמש המדינות היו כמעט שוות מבחינת הזדמנויות כלכליות.

מדינות איים קטנות מבטיחות את שגשוגן וקיימותן באמצעות תוכניות CBI שממשיכות להיות דרך בת קיימא עבור מדינות האיים הקריביים למשוך השקעות זרות ישירות לכלכלות שלהן, אשר משמשות לאחר מכן לפרויקטים משמעותיים של פיתוח.

בניית מפעל גיאותרמי על ידי דומיניקה, דוגמה מוחשית נוספת לאופן שבו המדינה מתרחקת מדלקי מאובנים כדי להפוך לכלכלה ירוקה יותר, התאפשרה הודות להכנסות מ-CBI.

מדינת סנט קיטס ונוויס הולכת בעקבותיה, ומתרחקת גם היא מדלק מאובנים. סנט קיטס ונוויס לקחה את הרצינות של תוכנית CBI שלה צעד אחד קדימה על ידי הנהגת רגולציה חדשנית וראשונה בתעשייה שלא רק תשפר את המוניטין הבינלאומי של התוכנית, אלא גם תבטיח שמשקיעים ואזרחים בינלאומיים כאחד ייהנו מאומה בטוחה, בטוחה, יציבה ומשגשגת כלכלית.

הזרמת הכספים למגזר הפרטי השפיעה באופן ניכר על הפעילות הכלכלית של מדינות האי, במקרים רבים שיפרה את התוצאות הפיסקליות, הקלה על החזר החוב ודרבנה צמיחה כלכלית.

מדינות האיים הקריביים ממשיכות להיות יציבות פוליטית וכלכלית, עם שיעור פשיעה נמוך והזדמנויות השקעה עשירות - ולכן אפשרויות השקעה סולידיות עבור אלה המעוניינים להשיג חופש.

דו"ח האזרחות העולמית מתפרסם על ידי CS Global Partners, חברת ייעוץ מובילה להגירת השקעות.

קובץ מצורף

למידע נוסף:

Chantal Mabanga

CS Global Partners

+44 (0) 207 318 4343

Chantal.Mabanga@csglobalpartners.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire