"חטופים" – ספר עלילה מותח, מיוחד במינו, השוזר עלילות של אנשי "מוסד"...

"חטופים" הוא ספר מתח חדש, בהוצאת "אופיר ביכורים", שאי אפשר לעבור עליו לסדר יום, כי הוא מתאר עלילה מיוחדת, חמה וחכמה, רוויית פעילות ביון בינלאומית. האירועים מזכירים את האקטואליה, כאן, באזורנו, ונרקמת בו עלילת ריגול מרתקת, שלא תוכלו להניח מידכם, כיון שהיא תצית לכם את הדמיון.   *    הסופרת ד"ר ורדה פוקס היא מורה, מחנכת ויועצת פדגוגית, שהצליחה להוציא מתחת ידיה ספר ייחודי, שתקראו אותו בנשימה עצורה.

 

"...האישה הבלונדינית הרימה בקלילות את אביטל ופסעה בצעדים גדולים למכונית סטיישן שחורה, בעלת שמשות כהות ואביטל הוטלה לתוך המכונית... בשניות הבאות, תוך כדי הנסיעה, הורידה האישה את הפאה הבהירה שלראשה, קיפלה והכניסה אותה לתא הפנימי שלפניה. הגבר הגבוה והרזה לא נראה כלל דומה לדמות שחטפה את אביטל...המכונית דהרה במהירות ובמלוא עוצמתה, עולה על הכביש מזרחה, לגבול אירן, כשמאחוריה, צמודה אליה, מכונית סטיישן אפורה, שהצטרפה לנסיעתה..."

 

*   *    *   עורכת-דין אביטל בן-נון, בדואית יפהפייה, מועברת, כילדה קטנה ונלקחת מהאוהלים ומהמדבר. היא מוסתרת מעיניהם של סוחרי נשים, שרודפים אחריה.  *   היא מגויסת לשורות ה'מוסד', מתחברת לשופט ביהמ"ש המחוזי, דייב מונרו, שגם הוא איש 'מוסד', ושניהם נשלחים למשימה סודית, להעביר אורניום מוברח לישראל.  *  אנשי ביון, שרודפים אחריהם, רוצחים, חוטפים ומסגירים אותם לארגון שיעי, ואלו מורידים אותם לחפירה מוסווית במעבה האדמה. הם מנסים להחליף אותם באסירים ביטחוניים, שכלואים בבתי-כלא ישראליים.  *  בינתיים, חמודי, ערבי צעיר, משתחל בעורמה וחודר לשורות חיילי הארגון השיעי, יורד למערות האפילות של משמרות החיילים ומנסה להציל את החטופים, תוך סיכון חיים, בפחד נורא ובגבורה.  לא תאמינו איך יסתיים המעשה המותח והמסעיר הזה .

                                                                           

הסופרת, ד"ר ורדה פוקס,  נולדה בתל-אביב ושנות ילדותה הראשונות עברו ברמת-גן . לאחר שנישאה לאיתן, משרת בצבא-הקבע, עברה לגור, איתו ועם ילדיהם, במושב "עולש" שבעמק-חפר. במשך שלושים שנות חייה בכפר, למדה ורדה בסמינר למורים ואחר כך באוניברסיטת "בר אילן", ובכל בוקר הייתה מצטרפת להסעה של התלמידים ומלמדת בביה"ס האזורי "בית יצחק", שליד נתניה. אחרי הצהריים הייתה נכנסת, עם בעלה וילדיה, ללולים הגדולים, מטפלת באלפי אפרוחים ובלולי המטילות.  כמו כל החקלאות במדינה, בשנת 1999, לאחר שהופרטו המושבים וכל משק ניסה לעמוד לבד, על רגליו שלו, "קרסו" רגלי האפרוחים, נשלחו המטילות לאן שנשלחו והמשק נמכר, לדאבון הלב.

 

ורדה פרשה לגמלאות, הסתפקה בגידול 5 תרנגולות, להנאתה ולארוחת ערב בריאה, עד שיום אחד, כשגדשה הסאה בנשמתה לשמע המסחר הנורא ושוק המשא-ומתן לשחרור חייל חטוף...  ואז בהיסוס, בשעות לילה, מול המחשב, נבקע והודפס הקטע הראשון - על סיטואציה של חטיפה, עטופה ברעיונות לפתרון אמיץ של גלגל  חטיפות שלא נגמר.  כך נוצר ספר עלילה מהמם זה, שקשה להתעלם ממנו.     

 

בספר בכורה זה מביעה ורדה את דעותיה ומחברת הרפתקה סובבת עולם, שסוחפת את הקורא למחוזות של מתח ומסתורין, כיד הדמיון הטובה עליה.

 

"חטופים", מאת ד"ר ורדה פוקס, הוצאת אופיר ביכורים, 384 עמודים, מחיר לצרכן 79 ש"ח.