iTi Tropicals, Inc. מודיעה על הזמינות של שמונה אבות טיפוס חדשים של תערובות של מי קוקוס עם מיצים אחרים

  

כדי לקבל אב טיפוס, בקרו באתר iTicoconutwater.com ובקשו דוגמה

 

לורנסוויל, ניו ג'רזי, 14 ביולי 2015, (Marketwired):

 iTi Tropicals, Inc. (iTi), ספקית מובילה של רכיבי פירות טרופיים תעשייתיים, הודיעה היום על הזמינות של שמונה אבות טיפוס חדשים של תערובות מי קוקוס עם מיצים אחרים. iTi שמחה לשתף דוגמאות עם מדענים שחוקרים ומפתחים מוצרי משקאות פירות, שמוזמנים לבקר באתר iTicoconutwater.com.

טעמי התערובות החדשים וגם המסורתיים מוצעים כדי להדגים את היכולות הרחבות של רכיבי קוקוס, לעודד מחקר ופיתוח, וליצור דיאלוג יצירתי בין מפתחי מוצרים ואנשי החדשנות של iTi. אבות הטיפוס האחרונים של קוקוס כוללים מי קוקוס ממותקים, חלב קוקוס קלוי, שתי תערובות של מי קוקוס וירקות, שתי תערובות של פירות טרופיים, תערובת מי קוקוס ואסרולה ותערובת של מי קוקוס עם תפוח ופסיפלורה, וגם  תערובת של מי קוקוס וחמוציות  ותערובת של מי קוקוס וענבים. אבות הטיפוס העמידים על המדף האלה נארזים בתנאי HACCP ו-cGMP במפעל הפיילוט טטרה פק שנמצא בדנטון, טקסס.

 

"מדעני החדשנות שלנו ב-iTi עומדים הכן לעזור למפתחים בשימוש ברכיבי פירות טרופיים", אומר גרט ואן מנן, נשיא iTi Tropicals. "אנו מציעים את מרכז החדשנות החדש שלנו כמשאב לתעשייה בחיפוש אחר מוצרים חדשים ומלהיבים שמשתמשים בהם במי קוקוס ורכיבי פירות טרופיים אחרים".

 

הצרכנים כיום דורשים משקאות פירות מאה אחוז שהם בריאים ובטעם מלא. היות שלמיצי פירות רבים יש תכולת סוכרי פירות גבוהה יחסית, אחד הדברים העיקריים שחשוב לצרכנים רבים הוא העומס הקלורי. מי קוקוס משוחזרים בדרגה של רק4.2°  בריקס, כך שיש בהם הרבה פחות קלוריות מאשר מיצי תפוחים, אגסים, ענבים, אננס ומיצי פירות אחרים.

 

תקנות התוויות החדשות המוצעות יחייבו שכל תרכיזי הפירות יירשמו בתור "סוכר מוסף", פרט למוצרים שהם מאה אחוז מיץ. אם תקנות התוויות המוצעות יהפכו לחוק, דילול פשוט כבר לא יהיה כל כך אטרקטיבי לשם הפחתת קלוריות.

 

כתוצאה מכך, בעלי מותגים קמעונאיים פונים יותר ויותר למי קוקוס כאמצעי להפחית קלוריות ועדיין לתבוע תווית של מאה אחוז מיץ.

 

בהיותם במידה רבה ניטרליים בטעם וצבע, מי קוקוס מתערבבים היטב עם מיצים טרופיים, לא טרופיים וירקות כאחד. שמונת אבות הטיפוס החדשים של קוקוס מיועדים להדגיש איך מי קוקוס משפרים את בריאות הצרכנים ואת האטרקטיביות של התווית של מיצים וירקות אחרים. כל אחת משמונה פורמולות התערובת החדשות מתוכננת להיות מאה אחוז מיץ, למרות שבחלק מהן יש סוכר מוסף.

 

אבות הטיפוס של התערובות הם:

 

  1. תערובת מי קוקוס וענבים – מי הקוקוס משמשים להפחתת התכולה הקלורית הגבוהה יחסית של מיץ הענבים, ולמוצר אב הטיפוס שנוצר יש את הטעם והאפקט של מיץ ענבי קונקורד מסורתי אבל עם רק 80 קלוריות למנה של בערך רבע ליטר.
  2. תערובת מי קוקוס וחמוציות – את החמיצות הגבוהה של מיץ החמוציות צריך להמתיק כדי שיהיה טעים לרוב הצרכנים. בתערובת הזאת למעשה משתמשים בשילוב של רכז מיץ תפוחים ורכז מי קוקוס כדי להשלים מוצר של מאה אחוז מיץ שיש בו פחות חמיצות ופחות קלוריות.
  3. מי קוקוס ממותקים מרכז – יש מותגי מי קוקוס פופולריים שממותקים על ידי הוספה של אחוז אחד של סוכרי פירות. אב הטיפוס של מי קוקוס המוצג ממותק באופן דומה על ידי הוספת רכז תפוחים נטול יונים. זה מראה איך אפשר להשתמש ברכז מי קוקוס כדי ליצור משקה קמעונאי טעים.
  4. מי קוקוס קלוי – באמצעות רכז מי קוקוס חדש שקורמל באופן ייחודי, מדעני החדשנות של iTi יצרו משקה חלב קוקוס טעים וחסכוני עם רק שני אחוז שומן משמנת קוקוס.
  5. תערובות מי קוקוס וירקות ירוקים ואדומים – רכיבים תזונתיים, כגון מחית מנגו אלפונסו, תרד, סלק אדום, פסיפלורה, אוכמניות, גזר ורכזי תפוחים מעורבבים כדי ליצור שתי תערובות נפרדות של ירקות ירוקים ואדומים. אלה תערובות טעימות עם פופולריות מוכחת בקרב העובדים של iTi.
  6.  תערובות מי קוקוס פסיפלורה ואסרולה – שתי התערובות האלה מכילות את הפירות הטרופיים פסיפלורה ואסרולה בנפרד עם מי קוקוס. כמו חמוציות, שני המוצרים האלה מאוד חמוצים. כדי שיהיו טעימים, צריך סוכר קנים או רכז תפוחים כדי להגדיל את היחס בריקס/ חמיצות. בתערובת מי קוקוס פסיפלורה משתמשים בתמצית פסיפלורה כדי לספק את האפקט המלא של פסיפלורה לפורמולה שהיא רק חלקית פסיפלורה. בתערובת האסרולה יש תכולה גבוהה של ויטמין C שמגיע מהאסרולה.

"אנחנו מעודדים מפתחים ליצור קשר עם iTi לקבלת מידע נוסף על אבות הטיפוס המלהיבים האלה או כדי לדבר על גישות חדשניות אחרות לפיתוח משקאות", אמר מר ואן מנן. "תטעמו בעצמכם איך קוקוס ומוצרים טרופיים אחרים מוסיפים התרגשות ואטרקטיביות של התווית למוצרים חדשים ומסורתיים כאחד".

אודות iTi Tropicals

iTi Tropicals Inc., מובילה בקטגוריית מוצרי הפירות הטרופיים האקזוטיים, היא חברה עצמאית שהמטה שלה בלורנסביל, ניו ג'רזי. מאז 1988 iTi Tropicals התפתחה והפכה לספקית אמריקנית מובילה של פירות טרופיים מעובדים. iTi מחזיקה מלאי נרחב של מחיות, מיצים ותרכיזים של פירות טרופיים ואקזוטיים, גם קפואים וגם באריזות אספטיות. העסק היחידי של החברה הוא לייבא מרכיבים טרופיים באיכות גבוהה מיצרנים ברחבי העולם שעומדים בתקני האיכות שלה. המוצרים של iTi כוללים מי קוקוס, שמנת קוקוס, בננות, גויאבות, פפאיה, מנגו, פסיפלורה, אסאי, אסרולה, מנגוסטין, תמר הודי ופרי הדרקון.

איש קשר:
Aurelky Muro
iTi Tropicals, Inc.
+1 609-986-2711
aurelky.muro@ititropicals.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKETWIRED