פתרונות חדשים דרושים בדחיפות כדי להתמודד עם העישון ברחבי העולם: מומחים יתכנסו בפולין בפורום העולמי בנושא ניקוטין

 

פתרונות חדשים דרושים בדחיפות כדי להתמודד עם העישון ברחבי העולם: מומחים יתכנסו בפולין בפורום העולמי בנושא ניקוטין

GFN23

הפחתת נזקי הטבק יכולה לזרז את מניעת מקרי המוות והמחלות הקשורים לעישון. תמונה ללא זכויות יוצרים מאת Mathew MacQuarrie באתר Unsplash.

ורשה, פולין, 19 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

מומחים בינלאומיים לבריאות הציבור, מדענים, רופאים, רגולטורים, צרכנים ויצרנים מתכנסים השבוע בבירה הפולנית כדי לדון בדרכים חדשות להתמודדות עם מקרי מוות ומחלות בתפוצה עולמית הקשורות לעישון. במשך ארבעה ימים, 70 דוברים ומאות נציגים בפורום העולמי השנתי העשירי בנושא ניקוטין - 23GFN (21-24 ביוני) יתמקדו בהפחתת נזקי טבק, המעודדת מבוגרים שאינם יכולים להפסיק לעשן לעבור למוצרי ניקוטין בטוחים יותר.

למרות עשרות שנים של מאמצי פיקוח על טבק, מיליארד אנשים עדיין מעשנים ברחבי העולם, עם שמונה מיליון מקרי מוות הקשורים לעישון מדי שנה. ארבעה מכל חמישה מעשנים חיים במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית, הכי פחות מסוגלות להתמודד עם נטל המחלה הנובע מכך, ועישון הוא גורם עיקרי לאי שוויון בבריאות במדינות בעלות הכנסה גבוהה יותר. אלפי הרעלים המשתחררים כאשר כוויות טבק גורמות למחלות הקשורות לעישון, ולא ניקוטין, שהוא חומר בסיכון נמוך יחסית.

מכשירי אידוי (סיגריות אלקטרוניות), סנוסים מפוסטרים, שקיות ניקוטין ומוצרי טבק מחוממים מאפשרים לאנשים להשתמש בניקוטין מבלי לשרוף טבק, ובכך מפחיתים משמעותית את הסיכונים הבריאותיים בהשוואה להמשך עישון. הערכות עולמיות מצביעות על כך ש-112 מיליון אנשים משתמשים במוצרים אלה, למרות רגולציה לא עקבית ואיסור מוחלט במדינות מסוימות. שכיחות העישון יורדת מהר יותר כאשר מוצרים אלה זמינים ומווסתים כראוי, כגון בבריטניה, שבדיה, יפן וניו זילנד.

פורום GFN23 יתמודד עם ההזדמנויות והאתגרים של הפחתת נזקי טבק, כולל פיתוח מערכות רגולטוריות המאפשרות למעשנים בגירים גישה למוצרים בטוחים יותר, תוך הפחתת צריכת בני נוער. פתוח לכולם, מפגשים בשידור חי בחינם מהאירוע, מתורגמים מאנגלית לספרדית ורוסית, יכסו את העשור האחרון של המדע סביב מוצרי ניקוטין בטוחים יותר ויעילותם בגמילה מעישון, ההשפעה הסביבתית  של מוצרים בטוחים יותר בהשוואה לסיגריות דליקות וההשפעה המזיקה של עמדות מוסריות ואידיאולוגיה על המדע והרגולציה.

בעוד שהוא תומך בהפחתת נזקים למניעת HIV ( איידס) ושימוש בסמים, ארגון הבריאות העולמי מתנגד להפחתת נזק לטבק.  מומחים איברו-אמריקאים ב-GFN23 ידונו באמנת המסגרת הקרובה של ארגון הבריאות העולמי לפיקוח על טבק COP10 בפנמה בנובמבר הקרוב, שם להחלטות על עתידם של מוצרי ניקוטין בטוחים יותר עשויות להיות השלכות חמורות על בריאות הציבור העולמית.

לקראת GFN23, ג‘רי סטימסון, פרופסור אמריטוס באימפריאל קולג‘ בלונדון ומייסד שותף של האירוע, קרא למנהיגים בינלאומיים לפיקוח על טבק לאמץ גישות רציונליות ופרגמטיות המעניקות עדיפות להצלת חיים: "יש להניח את האידיאולוגיה בצד ולתמוך באנשים לפרוש בכל האמצעים הזמינים".

הפורום העולמי לניקוטין (GFN) הוא הכנס הבינלאומי היחיד המתמקד בתפקידם של מוצרי ניקוטין בטוחים יותר המסייעים לאנשים לעבור מעישון, בגישה הנקראת הפחתת נזקי טבק. למידע נוסף ולהירשם כדי לצפות במפגשים מקוונים בחינם בכתובת https://gfn.events/

תמונה הנלווית להודעה זו זמינה בכתובת https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/feaca847-b6e8-4140-9da8-e5658737df26

למידע נוסף

Ruth Goldsmith, GFN23 Communications Lead

ruth@gfn.events

https://gfn.events/

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire