5 המקומות המובילים לעשות עסקים בשנת 2023 על פי דו"ח האזרחות העולמית: CS Global Partners

5 המקומות המובילים לעשות עסקים בשנת 2023 על פי דו"ח האזרחות העולמית: CS Global Partners

לונדון, 20 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

גישה להזדמנויות היא אחת התכונות הרצויות ביותר שכל תחום שיפוט יכול להציע.

השנה, דו"ח האזרחות העולמי לשנת 2023 מדד 188 מדינות בעולם, ובחן מה יש למדינות אלה להציע לאנשים בעלי שווי נקי גבוה (HNWI) ולהמוני האמידים שמחפשים ללא הרף מעבר לגבולות הבית שלהם הזדמנויות טובות יותר.

מניע מרכזי אחד שנמדד בדו"ח היה הזדמנות כלכלית, המודדת את היכולת הכוללת של אומה להרחיב עושר, נוחות חומרית ויתרונות מרכזיים אחרים של כלכלה חזקה לכל אזרחיה.

גישה רבה יותר לסביבות עסקיות משופרות ולהזדמנויות תעסוקה מאפשרת לאנשים להשתתף בכלכלה תוך השגת מטרותיהם להבטיח את עתידם הכלכלי ולהעלות את רמת החיים שלהם ושל משפחותיהם. אבל זה לא נגמר שם. מלבד היתרונות המשלימים של ניידות חברתית, צמצום פערי ההכנסות ויצירת הון גדולה יותר, החופש להשיג מטרות פיננסיות מרכזיות מוביל להשקעה משמעותית ברווחתו של הפרט, במשפחתו ובקהילתו, אשר, לעתים קרובות יותר, מלווה בתחושת מטרה גדולה יותר.

לא רק שאנשים אמידים המוניים גלובליים הוכיחו שהם מוכנים לנסוע כדי לגשת לכלכלות חזקות יותר ברחבי העולם, אלא שהם גם רוצים סביבות עסקיות תומכות המאפשרות להם לממש את מלוא הפוטנציאל היזמי שלהם.

המעבר מהצמיחה הכלכלית מהמערב לשווקים מתעוררים בעשורים האחרונים הוביל למרכזי עסקים חדשים ברחבי העולם. אזורים כמו אסיה, המזרח התיכון ודרום אמריקה ראו צמיחה כלכלית מהירה, יחד עם תשתיות משופרות, ובמקרים מסוימים, רגולציה קלה יותר.

יזמים ברחבי העולם מנצלים זאת, לעתים קרובות  על ידי מעבר דרך מסלול אזרחות על ידי השקעה (CBI) של מדינה המאפשרת גישה להזדמנויות עסקיות רווחיות בשווקים פורחים ברחבי העולם.  

דו"ח האזרחות העולמי בוחן את מרכזי העסקים המובילים בעולם, בין מניעים אחרים עבור אנשים המעוניינים להרחיב את סיכוייהם. מניעים אחרים שנחקרו על ידי דו"ח האזרחות העולמי הם בטיחות וביטחון, איכות חיים, ניידות גלובלית וחופש פיננסי. דו"ח האזרחות העולמית מבוסס על מחקר של חברת הייעוץ והשיווק הממשלתית המובילה בלונדון, CS Global Partners.

ובכן, אילו מדינות הן מרכזי העסקים המבוקשים ביותר בעולם בשנת 2023?

5. שוויץ ויפן

שווייץ ויפן סיימו שתיהן במקום החמישי, עם 82.3 נקודות בעמוד ההזדמנות הכלכלית.

שוויץ, הכלכלה ה -20 בגודלה בעולם, היא מרכז פיננסי ידוע ומקום נהדר להשקיע בו בזכות הכלכלה היציבה והתרבות העסקית החזקה שלה. המדינה ידועה גם בחדשנות שלה ובסטארט-אפים המשגשגים שלה בערים הגדולות.

בנוסף לתחזית הכלכלית החיובית שלה, יפן ידועה ביציבותה הפנימית. המדינה נחשבת לאחת המדינות היציבות ביותר מבחינה פוליטית בעולם, כמו גם אחת הבטוחות ביותר לנסוע לעבודה או לעסקים. כלכלת יפן צברה תאוצה בשנת 2023 כאשר סקרי הפעילות העסקית מצביעים על כך שהכלכלה צומחת.

4. הולנד

במקום הרביעי, הולנד קיבלה ציון 82.4 והמדינה ממשיכה להיות מקום טוב להתחיל בו עסק. נחשבת כשער לאירופה, הולנד יש אקלים עסקי יציב שבו חברות שאפתניות יכולות לנצל מערכות אקולוגיות חדשנות כדי להאיץ את עסקיהן.

3. הונג קונג (SAR) סין

במקום השלישי עם ציון 83.1 נמצאת הונג קונג. למדינה יש כלכלה חופשית, סחר חופשי והממשלה אימצה באופן מסורתי מדיניות של אי התערבות במגזר הפרטי, תוך מתן השטח עם תשתית מסחרית מודרנית ומתוחכמת ומסגרת משפטית ומנהלית איתנה.

2. ארצות הברית

במקום השני נמצאת ארצות הברית של אמריקה. כאחת הכלכלות המוכרות ביותר בעולם, ארה"ב מציעה שוק פתוח רווחי המהווה מנוע צמיחה רב עוצמה לחברות בכל הגדלים. יחד עם מערכת פוליטית ומשפטית צפויה ויציבה שבה קניין רוחני מוגן, ארה"ב היא מקום נהדר להשקעה עסקית מכל סוג שהוא.

המדינה קיבלה ציון 83.7 בדו"ח האזרחות העולמי השנה.

1. סינגפור

סינגפור הוכתרה כמקום הטוב ביותר לעשות עסקים השנה עם ציון של 84.8. לסינגפור יש סביבה תורמת לעסקים בהתחשב בסביבה הרגולטורית שלה, תשתית יציבה ויעילה לתמיכה בהקמת עסק, גישה לתיווך ושירותים פיננסיים ואכיפת חוזים. הכלכלה מקלה על עסקים מקומיים ובינלאומיים להטביע את חותמם בזירה העולמית.

למידע נוסף:

Chantal Mabanga

CS Global Partners

+44 (0) 207 318 4343

Chantal.Mabanga@csglobalpartners.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire