Ballad Health משתפת פעולה עם MedAware הישראלית כדי למנף פלטפורמת בינה מלאכותית כדי לשפר את בטיחות המטופלים ולייעל את תהליכי העבודה של בתי המרקחת

 

Ballad Health משתפת פעולה עם MedAware הישראלית כדי למנף פלטפורמת בינה מלאכותית כדי לשפר את בטיחות המטופלים ולייעל את תהליכי העבודה של בתי המרקחת

 

ג‘ונסון סיטי, טנסי, 29 ביוני 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

Ballad Health משתפת פעולה עם MedAware, Ltd הישראלית, כדי למנף בינה מלאכותית (AI) לשיפור בטיחות המטופלים על ידי זיהוי טעויות פוטנציאליות הקשורות לתרופות ושיפור היעילות התפעולית בבית המרקחת.

תוכנת הבינה המלאכותית המוגנת בפטנט של MedAware, יחד עם נתונים מהרשומה הרפואית האלקטרונית של מערכת הבריאות, יאפשרו הערכה בזמן אמת של תרופות מרשם מול פרופיל מטופל ספציפי ועדכני.

פלטפורמת ניטור בטיחות התרופות של MedAware פועלת 24/7 ומספקת תובנות קליניות מדויקות ומתוזמנות בכל נקודות הגישה והאספקה של תרופות. חבילת המודלים החיזויים והסטטיסטיים שלה מנתחת ללא הרף דפוסי מרשם, מסמנת במדויק תרופות המתנגשות עם הפרופילים של המטופל, הרופא והמוסד, ובכך מאפשרת התערבויות בזמן וחינוך לפני שאירועים מסוכנים הקשורים לתרופות יכולים להתרחש.

"אנחנו נרגשים לשתף פעולה עם MedAware", אמרה טריש טאנר, מנהלת בית מרקחת ראשית ב-Ballad Health. "טכנולוגיה חדשנית זו תסייע לנו לספק למטופלים שלנו את איכות הטיפול הגבוהה ביותר על ידי הבטחת קבלת התרופות הנכונות בזמן הנכון".

השותפות עם MedAware היא תוצאה ישירה של Ballad Health Innovation Center ו-Ballad Ventures שעובדים יחד כדי לשנות באופן פעיל את האופן שבו שירותי הבריאות מסופקים – בתוך הרי האפלצ‘ים ובכל תעשיית הבריאות.

"המטרה שלנו במרכז Ballad Health Innovation Center היא להניע את הפיתוח של פתרונות בריאות חדשניים שמחוללים מהפכה בתעשייה, תוך הבאת פתרונות חדשניים ישירות למטופלים שלנו", אמר בו וילקס, מנכ"ל Ballad Health Innovation Center. "חדשנות היא המפתח לשינוי האופן שבו אנו מספקים טיפול - במיוחד באזורים כפריים באמריקה - ואנו נרגשים מהשותפות עם MedAware ומהפוטנציאל המוחשי מאוד שלה לשפר את הטיפול".

עם יישום זה, MedAware תפעל כשכבת בטיחות ואופטימיזציה של זרימת עבודה בתוך הרשומה הרפואית האלקטרונית והמערכת האקולוגית של Ballad Health. הפלטפורמה של MedAware משלימה את הכלים הקיימים ברשומה הרפואית האלקטרונית כדי לשפר את יכולת הפעולה ושיעור הקבלה של התראות מבוססות תרופות. כתוצאה מכך, טעויות שקשה לצפות מראש נתפסות בשלב מוקדם ככל האפשר – הימנעות מאינטראקציות מסוכנות ואפילו קטלניות עם תרופות עבור החולים. כדי לעשות זאת, התוכנה משתמשת באלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונה אשר כורים נתונים שנאספו על ידי מיליוני רשומות רפואיות אלקטרוניות כדי לזהות חריגים בהתנהגות מרשמים שעלולה להיות מזיקה ומיד לסמן אותם כמסכני חיים.

האלגוריתמים גם מפחיתים את שיעורי החיוביים הגבוהים של התרעות שווא על ידי שילוב מידע ספציפי למטופל בתמיכה בקבלת החלטות שמזהה נזק במדויק בזמן אמת, כך שמרשמים וצוותי טיפול קליניים יכולים לפעול במהירות ולהציל חיים.

"MedAware משפרת באופן דרמטי את איכות ההתראות", אמר טאנר. "הדיוק שלה מפחית באופן משמעותי את עייפות ההתראות, ומגדיל באופן אקספוננציאלי את איכות ההתרעות הניתנות לפעולה עבור רוקחים".

כתוצאה מכך, התוכנה מאפשרת גם חיסכון משמעותי בזמן ובמאמץ לרוקחים ולספקים.

"אנו נרגשים לשתף פעולה עם Ballad Health ומצפים לעבוד יחד כדי להפחית סיכונים הקשורים לתרופות תוך שיפור יעילות זרימת העבודה בבתי מרקחת. הפתרון מבוסס הנתונים מבוסס הבינה המלאכותית של MedAware תוכנן כדי להקל על בעיות אלה תוך מתן שביעות רצון משמעותית של הקלינאים", אמר דיוויד פרנקלין, מנכ"ל MedAware.

בכל שנה, כמעט 8 מיליון אנשים בארצות הברית נחשפים לטעויות מרשם חמורות הניתנות למניעה. מתוכם, 7,000 עד 9,000 בני אדם מתים באופן טרגי בגלל טעות בתרופות, על פי מחקר שפורסם בשנת 2021 בספרייה הלאומית לרפואה. תעשייה המתמודדת עם מצב פיזי ורגשי לחוץ - שהוחמר על ידי מגפת הקורונה (קוהיד-19) - עלולה להוביל גם לטעויות רבות יותר בתרופות, מה שהביא לביקוש למערכת תומכת החלטה מתקדמת, כמו MedAware, שתסייע להפחית את הסיכונים של טעויות מרשמים שעלולות להיות מזיקות או קטלניות.

"MedAware נחוצה, היא חדשנית, היא מצילת חיים, ולכבוד הוא לנו להוסיף אותה למערכת האקולוגית של Ballad Health", אמרה טאנר. "לא רק שהוא יתחיל לחולל שינוי עבור המטופלים שלנו מהיום הראשון, אלא שהודות לאופי האלגוריתמי שלו, הוא ידרוש משאבי אנוש מינימליים כדי לתחזקו. הרוקחים והמטפלים שלנו יעשו אותה עבודה מצוינת שהם כבר עושים, אבל עם אמצעי ההגנה העיקרי הזה ברקע. זה משנה את כללי המשחק במתן שירותי בריאות בקו הראשון".

MedAware הוא רק אחד מכמה פרויקטים ש-Ballad Health Innovation Center ו-Ballad Ventures, חברת הבת של Ballad Health בתחום ההון סיכון, מקדמים, שנועדו לשפר את הטיפול בחולים ויש להם פוטנציאל להגיע למטופלים ולמערכות אספקת שירותי בריאות ברחבי הארץ והעולם. מידע נוסף זמין בכתובת https://balladventures.com/.

אודות Ballad Health

Ballad Health הוא ארגון משולב לשיפור בריאות הקהילה המשרת 29 מחוזות של הרי האפלצ‘ים בצפון מזרח טנסי, דרום מערב וירג‘יניה, צפון מערב קרוליינה הצפונית ודרום מזרח קנטקי. המערכת שלנו, הכוללת 21 בתי חולים, שירותי טיפול פוסט-אקוטי ובריאות התנהגותית, ומרפאה קבוצתית רב-תחומית גדולה, עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם קהילה רפואית עצמאית פעילה ובעלי עניין בקהילה כדי לשפר את בריאותם ורווחתם של קרוב למיליון אנשים. על ידי הובלה באימוץ תשלומים מבוססי ערך, מתן מענה לצרכים חברתיים הקשורים לבריאות, מימון מחקרים קליניים ומערכות בריאות והתחייבות להשקעות ארוכות טווח בילדים ומשפחות חזקות באזורנו, Ballad Health שואפת להפוך למודל לאומי לבריאות ובריאות כפרית.

אודות MedAware

פלטפורמת ניטור בטיחות התרופות של MedAware שוכנת בתוך מערכות טכנולוגיות, EHR ומכשירים קיימים לזיהוי סיכונים מסוכנים הקשורים לתרופות לאורך כל מסע המטופל. על ידי יישום מבט מותאם אישית על נאותות הטיפול התרופתי של המטופל בכל שלב במסע הטיפול שלו, הטכנולוגיה של MedAware יכולה להתריע בפני צוותי הטיפול על נזק פוטנציאלי מוקדם יותר מהכלים המסורתיים – לייעל תהליכי עבודה קיימים, לחסוך זמן קליני ולאפשר התערבות לפני התרחשות נזק.

לפרטים נוספים:

Ashlea Ramey

Ballad Health

423-863-2383

ashlea.ramey@balladhealth.org

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire