מערך כשרות ה-OU: תאי העוף המתורבת של סופרמיט עומדים בתקני כשרות מהדרין; מתחילים בגיבוש תהליך הכשר עבור תעשיית בשר העוף המתורבת

 

מערך כשרות ה-OU: תאי העוף המתורבת של סופרמיט עומדים בתקני כשרות מהדרין; מתחילים בגיבוש תהליך הכשר עבור תעשיית בשר העוף המתורבת

 

בין מסורת וחדשנות - מפגש ראשון מסוגו לפיתוח תהליך כשרות של תעשיית הבשר המתורבת

 

ניו יורק ותל-אביב, 6 בספטמבר 2023, ACCESSWIRE:

מערך כשרות ה-OU, אגף הכשרות של איחוד הקהילות האורתודוקסיות של אמריקה (ה- Orthodox Union), מערך הכשרות הגדול בעולם, קבע כי תהליך הגידול המבוקר של תרביות קווי העוף של חברת סופרמיט - SuperMeat, מחלוצות תעשיית הבשר המתורבת, עומד בקריטריונים להכשר מהדרין. לאחר פסיקה זו, שני הגופים מתחילים הליך בדיקה יסודי של כל שרשרת האספקה ​​ותהליך ייצור הבשר המתורבת. הליך זה יסייע בהגדרת סטנדרטים לחברות הפעילות בתחום הבשר המתורבת בתהליך קבלת הסמכת כשרות. שיתוף הפעולה הזה הוא ראשון מסוגו בין מערך כשרות בינלאומי לחברה המפתחת טכנולוגיית בשר מתורבת, ומהווה, לראשונה, קונצנזוס נרחב ביהדות בנוגע לכשרות של שורת תאים ייעודית לייצור בשר מתורבת.

 

 

 

ההכרה של מערך כשרות ה-OU מגיעה לאחר סדרה של דיונים הלכתיים מעמיקים וסקירות מדעיות שניתנו על ידי חוקרי סופרמיט לנציגי הארגון, רבנים, פוסקי הלכה וכשרות. סקירות אלו התמקדו בביסוס קו תאי גזע ממקור עוף, ואף כללו צפייה בהליך הפקת תאי גזע עובריים מביצת תרנגולת מופרית לפני הופעת כתמי דם.

 

"מתן כשרות לבשר מתורבת מהווה אתגר הלכתי ייחודי, הדורש הנחיות חדשניות המשקפות את ההתקדמות המדעית והטכנולוגית המשולבת במוצרים הללו", אמר הרב מנחם גנק, מנכ"ל מערך הכשרות של ה-OU, הרב של קהילת ‘שומרי אמונה‘, ומרצה בישיבה יוניברסיטי (YU). "שיתוף הפעולה הזה נועד לשלב את ההבנה המדעית והפסיק ההלכתית, תוך קביעת סטנדרטים תקדימיים בתעשיית הבשר המתורבת".

 

במסגרת הליך הלמידה, אירחה חברת סופרמיט משלחות של רבנים בשני אירועים שונים. המשלחת הראשונה כללה פוסקים חשובים ומחברי ספרי הלכה ובהם הרב צבי שכטר, ראש ישיבת  ב"ישיבה יוניברסיטי" (YU), פוסק הלכה באגף הכשרות של ה- OU; הרב אשר וייס, מגדולי פוסקי ההלכה בישראל, מייסד וראש בית המדרש להוראה ואב בית דין "דרכי תורה"; הרב יוסף צבי רימון, רב המועצה האזורית גוש עציון, פוסק הלכה, רב המרכז האקדמי לב והעומד בראש עמותת "סולמות". הביקור השני כלל את הרב גנק, כפי שנזכר לעיל, יחד עם רבנים נוספים.

 

 

 

לאחר בחינה מעמיקה ודיונים עם הרבנים, פסק מערך הכשרות של ה-OU כי קווי תאי העוף המתורבת של סופרמיט עומדים בדרישות הכשר מהדרין בשרי בהסכמה רבנית רחבה.

 

"התאמת הטכנולוגיה והמוצרים שלנו לכללי הכשרות חשובה מאוד עבורנו, ומדגישה את המחויבות שלנו להנגיש את מוצרי העוף המתורבת שלנו לקהל נרחב", אמר אידו סביר, מנכ"ל סופרמיט. "ההכרה הכשרות של הבשר שלנו משמשת עדות לתשומת הלב הקפדנית שלנו לפרטים, ולסטנדרטים הגבוהים שאנו מחויבים להם. אנו מאמינים שהיוזמה הזו עם מערך הכשרות של ה-OU לא רק תרחיב את האפשרויות לצרכני מוצרים כשרים ברחבי העולם, אלא גם תקבע הנחיות ברורות עבור חברות נוספות בתעשיית הבשר המתורבת".

 

כעת מערך הכשרות של ה-OU וסופרמיט מתחילים בפרויקט בחינה דקדקנית של כל השלבים בתהליך, שיניב בסיומו גם מדריך לחברות בשר מתורבת אחרות המבקשות תעודת כשרות.

 

למידע נוסף, אנא צרו קשר עם press@supermeat.com.

 

אודות האיחוד האורתודוקסי (OU)

 

איחוד הקהילות האורתודוקסיות של אמריקה הוא אחד הארגונים היהודיים האורתודוקסים הגדולים בארצות הברית. ה-OU, שנוסד בשנת 1898, תומך ברשת של בתי כנסת, תוכניות נוער, תוכניות הסברה של ציונות יהודית ודתית, תוכניות לימוד דתיות מקומיות ויחידות בינלאומיות.

מערך הכשרות של הארגון, הוא סוכנות הסמכת הכשרות הגדולה והמוכרת בעולם. סמל ההכשר של הארגון, Ⓤ, נמצא על התוויות של כ-70% ממוצרי המזון המסחריים הכשרים.  למידע נוסף, ניתן לבקר ב- https://www.ou.org/.

 

 

אודות סופרמיט

 

חברת סופרמיט, מחלוצות תעשיית הבשר המתורבת, מייצרת בשר הגדל מתאי בעלי חיים בהליכי פרמנטציה. מוצרי העוף המתורבת של החברה מספקים חווית אכילה והרכב תזונתי של עוף קונבנציונאלי, תוך ייצור בר קיימא, ללא הנדסה גנטית וללא שחיטה.

 

סופרמיט פיתחה פלטפורמה לייצור בשר מתורבת המאפשרת לגדל מגוון סוגים של רקמות בשר, משומן ועד שריר, תוך שימוש בתהליכי פרמנטציה סטנדרטיים, בצורה יעילה וחסכונית. החברה משתפת פעולה עם חברות מזון במטרה לאפשר להן לפתח מגוון נרחב של מוצרי בשר מתורבת.

למידע נוסף, ניתן לבקר ב- https://supermeat.com/.

 

מקור: SuperMeat

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE