Mosa Meat מוסמכת B Corp

Mosa Meat מוסמכת B Corp

חלוצת הבשר המתורבת מצטרפת לקהילה העולמית של עסקים העומדים בסטנדרטים גבוהים של השפעה חברתית וסביבתית.

מאסטריכט, הולנד, 7 בספטמבר 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

 Mosa Meat, מובילה בייצור בשר בקר מתורבת, הודיעה היום על הפיכתה לתאגידB Corporation™  מוסמך. זהו ציון דרך משמעותי במחויבות החברה ליצור מערכת מזון בת קיימא יותר ולהפגיש בין שותפים, משקיעים וספקים המשתמשים בעסקים ככוח לטוב. עם ההסמכה, Mosa Meat הפכה לחברת הבשר המתורבת הראשונה בעולם שקיבלה הסמכה של B Corp™.

Mosa Meat, שנוסדה בשנת 2016, זכתה להכרה בינלאומית בשנת 2013 כאשר מייסדיה, מארק פוסט ופיטר ורסטראט, הציגו את המבורגר הבקר המתורבת הראשון בעולם שגדל ישירות מתאי פרה. מאז, החברה מחויבת לייצור בשר בקר אמיתי באופן שמיטיב עם אנשים, בעלי חיים וכדור הארץ. הסמכת B Corp™  של Mosa Meat מאמתת את משימתה לעצב מחדש באופן יסודי את מערכת המזון העולמית, ומציגה את הביצועים הסביבתיים והחברתיים שלה, מחויבותה לאחריותיות, שקיפות ומנהיגות בהנעת שינוי במערכות כלכליות.

"אנחנו נרגשים להפוך למוסמכים B Corp", אמר מארטן בוש, מנכ"ל Mosa Meat. "הסמכה זו מאמתת את מחויבותנו לפרקטיקות בנות קיימא וליסודות אתיים, כמו גם מחזקת את מעמדנו כקובעי מגמות בתנועת החקלאות התאית העולמית. אנו מאמינים ביצירת בשר אמיתי וטעים המשפיע באופן חיובי על האקלים ועל מערכת המזון שלנו ואופטימיים כי ערכים אלה יהיו משותפים לבעלי העניין הרבים בתחום המתהווה שלנו של חקלאות תאית".

ליאונרדו דיקפריו, יועץ ומשקיע, אמר: "Mosa Meat ממשיכה להיות אלופת השינוי. אני גאה לראות את Mosa Meat , חברת הבשר המתורבת הראשונה בעולם שקיבלה הסמכה של B Corp ומקווה שהיא הראשונה מני רבות".

כדי לקבל הסמכה של B Corp™, עסקים מוערכים על ביצועים, אחריות ושקיפות בהשפעתם החברתית והסביבתית. הם מוערכים באופן הוליסטי על היבטים הנעים בין ממשל ומשימה לפרקטיקות סביבתיות, רווחת העובדים ושיטות שרשרת האספקה. עם הסמכה זו Mosa Meat מצטרפת לקהילה של מנהיגים אכפתיים, אחראים ואמיצים כמו פטגוניה, איימי‘ס קיטשן ובן אנד ג‘ריס שהפכו בעבר לתאגיד B Corporation™  מוסמך.

לאחר יותר משנה של הערכה יסודית, Mosa Meat הוסמכה על ידי B Corp™  עם שני מודלים עסקיים של אימפקט (IBM): ‘שימור משאבים‘ ו‘משימה נעולה‘.

*שימור משאבים מכיר במוצרים/שירותים המפחיתים את השימוש במשאבים (אנרגיה ומים)

*Mission locked – משימה נעולה - מכירה בחברות המגנות על משימתן ועל יכולתן לשקול באופן רשמי בעלי עניין בקבלת החלטות באמצעות המבנה התאגידי שלהן או מסמכי הממשל התאגידי שלהן

לקבלת הסמכה של יבמ, חברות צריכות להפגין עקרונות ספציפיים, מהותיים, ניתנים לאימות, מתמשכים ויוצאי דופן. בעוד שתהליך B Corp™  הוא סלקטיבי למדי עבור חברות לעבור, השגת IBM נחשבת למאתגרת עוד יותר.

כדי לממש את ההשפעה החיובית הגדולה ביותר על האקלים, Mosa Meat מתמקדת בגידול בשר בקר על פני סוגים אחרים של בשר תחילה, ומשתמשת ב-100% אנרגיה מתחדשת במתקן הייצור שלה. על פי מחקר עצמאי של ניתוח מחזור החיים, ייצור בשר בקר מתורבת יכול להפחית את השפעת האקלים ב-92%, זיהום אוויר ב-93%, להשתמש ב-95% פחות אדמה ו-78% פחות מים בהשוואה לייצור תעשייתי של בשר בקר. בנוסף, ייצור בשר בקר מתורבת מציע הזדמנות לפנות שטחים לחקלאות מתחדשת יותר ולהפריה מחדש של בתי גידול, מה שיפחית עוד יותר את ההשפעות השליליות של ייצור מזון. התהליך האוטומטי שבאמצעותו מיוצר בשר מתורבת, והסביבה הנקייה של ייצורו, יפחיתו באופן דרסטי גם את הצורך בשימוש באנטיביוטיקה ואת הסיכון לפתוגנים, מזהמים ומחלות המועברות במזון הקשורים לגידול אינטנסיבי של בעלי חיים. 

אודות Mosa Meat

Mosa Meat היא חברת טכנולוגיית מזון גלובלית חלוצה בדרך נקייה וחביבה יותר לייצור בשר בקר אמיתי. המייסדים שלנו הציגו את המבורגר הבקר המעובד הראשון בעולם בשנת 2013, על ידי גידולו ישירות מתאי פרה. Mosa Meat, שנוסדה ב-2016, מגדילה כעת את הייצור של אותו בשר בקר שאנשים אוהבים, אבל באופן שיהיה טוב יותר לאנשים, לבעלי חיים ולכדור הארץ. כצוות מגוון וגדל של פותרי בעיות אוהבי מזון, אנו מאוחדים במשימתנו לעצב מחדש באופן יסודי את מערכת המזון העולמית. עם המטה במאסטריכט, הולנד, Mosa Meat  היא חברה בבעלות פרטית המגובה על ידי Blue Horizon, Bell Food Group, Nutreco, תאגיד מיצובישי, ליאונרדו דיקפריו ומשקיעים אחרים ברמה גבוהה. 

עקבו אחר Mosa Meat בפייסבוק, בלינקדאין, בטוויטר ובאינסטגרם או בקרו בכתובת mosameat.com כדי לקבל מידע נוסף על הסיבות לכך שאנשים #cravechange (‘משתוקקים לשינוי‘).

לקבלת מידע נוסף, צרו קשר אמצעות האימייל: press@mosameat.com

קבצים מצורפים:

מוסא בורגר, דרך נקייה וחביבה יותר ליהנות מבשר בקר

צוות Mosa Meat, חוגג את הסמכת B Corp

למידע נוסף:

Tim van de Rijdt

Mosa Meat

press@mosameat.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire