ימים חסרים – סיפורו של אדם חצוי – רומן חדש החוצה ארצות, רגשות ואהבות

"ימים חסרים", ספר חדש ומרתק מאת אלי חי, בהוצאת הספרים אוריון, מגולל עלילה החוצה עולמות, ארצות ורגשות ומערבת רומנטיקה ומסתורין ביד רגישה ומותחת.

 

ימים חסרים הוא סיפורו של אדם חצוי בין עולמות. אליאס, גיבור הסיפור, חצוי בין העולם הדתי לבין העולם החילוני; בין אהבתו לעיר הולדתו לבין אהבתו לארץ ישראל; אך מעל לכל, הוא חצוי בין שתי נשים – בין זו שהועיד לו הגורל עוד כשהיה רך בשנים, לזו שפגש והתאהב בה עד כלות נשמתו.

 

תחילת הסיפור בעיר בצרה שבעיראק, שם נולד גיבור הספר, גדל ובגר, ושם חווה רדיפות ופרעות ביהודים, בתקופה  שבארץ ישראל התחולל המאבק להקמת המדינה. באותם ימים מתאהב אליאס בלילה היפה, בת למשפחה אמידה ומעדיף אותה על פני בת דודו דוריס, שיועדה לו על ידי בני משפחתו.

 

עם השנים הוא השתלב בעסקי המשפחה ועשה חיל, עד ליום שבו נטשה משפחתו את ביתה, את רכושה ואת עסקיה ויצאה לארץ המובטחת. בשדה התעופה בעיראק נעצר אליאס, הופרד  ממשפחתו ונכלא לתקופה ממושכת בטענה של פעילות ציונית אסורה. לאחר שחרורו הוא הגיע ארצה  וגילה, לאכזבתו, כי עקבותיה של אהובתו מבצרה - נעלמו. בצר לו הוא נושא לאישה את דוריס, בת הזוג  שיועדה לו משחר נעוריו.

 

בכך לא תמה העלילה. אליאס אינו מוצא מרגוע לנפשו כל עוד נסתרת מעיניו האמת על נסיבות כליאתו בבית האסורים ותעלומת אבדן אהבת חייו. כשנופלת לידיו ההזדמנות,  הוא מחליט לשוב אל עיר הולדתו על מנת להגיע לחקר האמת.

 

זהו ספרו הראשון של אלי חי, יליד ירושלים, שגדל במעברת תלפיות ואחר כך בשכונת קרית יובל. חי הוא רואה חשבון ושותף במשרד לראיית חשבון. הספר נכתב לפני כשבע שנים וכתיבתו נמשכה כ- 4-5 שנים. חי סיים גם את כתיבתו של ספרו השני שעתיד לצאת בקרוב לאור וכבר עוסק בכתיבה של הספר השלישי.

 

ימים חסרים, מאת אלי חי, הוצאת הספרים אוריון, 277 עמודים, מחיר לצרכן 72 ש"ח.