Acino מרחיבה באופן משמעותי את הנוכחות והיכולות באמריקה הלטינית באמצעות רכישת M8 Pharmaceuticals

 

Acino מרחיבה באופן משמעותי את הנוכחות והיכולות באמריקה הלטינית באמצעות רכישת M8 Pharmaceuticals

מעל 300 עובדי M8, פורטפוליו מוצרים והיקף תרופתי כדי לשפר את טביעת הרגל של Acino ואת מעמדה האסטרטגי בשווקים מרכזיים באמריקה הלטינית.

ציריך, שוויץ, 20 בספטמבר 2023 (GLOBE NEWSWIRE) :

Acino, חברת תרופות שוויצרית שהמטה שלה נמצא בציריך, הודיעה היום כי התקשרה בהסכם לרכישת M8 Pharmaceuticals (M8), חברת ביו-פרמצבטיקה מיוחדת הצומחת במהירות, שהמטה שלה נמצא במקסיקו סיטי ומתמקדת ברישוי, שיווק והפצה של תרופות חדשניות ומבוססות במקסיקו ובברזיל.

באמצעות רכישה זו, Acino תיכנס לשני שווקי התרופות הגדולים ביותר באמריקה הלטינית, תרחיב משמעותית את טביעת הרגל הגיאוגרפית שלה ותחזק את מעמדה באזור, ותספק היצע חזק ומקיף יותר לאנשי מקצוע בתחום הבריאות ולמטופלים. הרכישה תשלים את החטיבה הקיימת של Acino באמריקה הלטינית, שבסיסה בפנמה והפועלת בשמונה מדינות במרכז אמריקה, האיים הקריביים ואקוודור, ומספקת תרופות באיכות גבוהה לשיפור בריאות האנשים באזור מפתח זה.

M8, חברת פורטפוליו של Montreux Growth Partners, מחזיקה ברקורד מוצלח ביותר של חתימה על הסכמי רישוי בלעדיים עם חברות תרופות וביוטכנולוגיה גדולות עבור הזכויות לשווק ולמסחר מוצרים באמריקה הלטינית. M8 מביאה פורטפוליו של מותגים מוכחים ידועים ומוצרים חדשניים, פלטפורמת ביצוע עסקאות הטובה מסוגה ומוניטין יוצא דופן בקרב שותפיה. יתר על כן, היא בנתה היקף תרופתי נרחב על פני מגוון רחב של תחומי טיפול מרכזיים, כולל CNS, קרדיומטבוליזם, נשימה, גסטרואנטרולוגיה, אונקולוגיה והמטולוגיה, ומחלות נדירות.

אנדרו בירד, מנכ"ל זמני ב-Acino אמר: "זוהי עסקה טרנספורמטיבית עבור Acino, המרחיבה באופן משמעותי את נוכחותנו באמריקה הלטינית ועומדת בניגוד לאסטרטגיה הכוללת שלנו ולכוונה המוצהרת שלנו להגדיל את הגישה של מטופלים לתרופות באיכות גבוהה ולגוון את טביעת הרגל שלנו בשווקים מרכזיים בעלי צמיחה גבוהה. אנו רואים ב-M8 וב-Acino הצעות משלימות מאוד, ואנו בטוחים שנוכל להשתמש ברכישה זו כזרז להגדלת ערך נוספת ולהאצת הצמיחה של Acino באזור מפתח זה".

יואל ברלן, מנכ"ל M8 אמר: "הסכם זה יספק ל-M8 משאבים נוספים, מומחיות וגישה לטביעת רגל גיאוגרפית רחבה הרבה יותר, אשר תאיץ עוד יותר את הצמיחה שלנו. אנו מצפים למנף את הכישורים והיכולות של שני הצוותים כדי להצמיח את העסק המשולב ולהמשיך להביא טיפולים מוכחים וחדשניים למטופלים ולמטפלים ברחבי אמריקה הלטינית ושווקים מתעוררים אחרים".

דן טרנר, מנכ"ל Montreux Growth Partners אמר: "לא יכולנו להיות מרוצים יותר ממה ש-M8 השיגה במהלך הבעלות שלנו. השקענו תחילה בשלבים המוקדמים של פיתוחו. הצלחנו לצרף צוות הנהלה ברמה עולמית, שמיקד את החברה בתחומים טיפוליים קריטיים למטופלים, עם פורטפוליו מוצרים הכולל כעת מעל 30 מותגים מובילים מחברות תרופות גדולות ברחבי העולם. החברה הציגה צמיחה ורווחיות אדירות, תוך שהיא עושה רבות לחיי המטופלים. Acino היא הרוכש המושלם להמשך ההיסטוריה של ההצלחה".  

העסקה כפופה לתנאי סגירה מקובלים, לרבות אישור הגבלים עסקיים, וצפויה להסתיים עד סוף שנת 2023. Banco J.P. Morgan S.A משמש יועץ פיננסי בלעדי, Goodwin LLP יועץ משפטי בלעדי, ו- PWC כיועץ חשבונאות ומס בלעדי ל- Acino. חברת Stifel, Cooley LLP ו- Credit Suisse, חברה מקבוצת UBS שימשו יועצים ל-M8.

אודות Acino

Acino היא חברת תרופות שוויצרית שבסיסה בציריך עם דגש ברור על שווקים נבחרים במזרח התיכון, אפריקה, אוקראינה, אזור חבר העמים ואמריקה הלטינית. Acino היא חלק מ-ADQ, חברת השקעות ואחזקות שבסיסה באבו דאבי. אנו מספקים תרופות איכותיות לקידום שירותי בריאות במחירים סבירים בשווקים מתעוררים אלה, וממנפים את יכולות ייצור התרופות והרשת האיכותיות שלנו כדי לספק לחברות מובילות באמצעות ייצור חוזים ורישוי חוץ.

אודות M8 Pharmaceuticals

M8 היא חברת ביו-פרמצבטיקה מיוחדת המתמקדת ברישוי, שיווק והפצה של תרופות חדשניות ומבוססות באמריקה הלטינית: ברזיל ומקסיקו. אנו שואפים להפוך לשותף הפרמצבטי המועדף לרישוי טיפולים חדשניים ומוכחים בעלי ערך גבוה בתחומים הטיפוליים העיקריים שלנו CNS, נשימה, לב-מטבולית, אימונולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, אונקו-המטולוגיה ומחלות נדירות. המשימה שלנו היא לספק לתושבי אמריקה הלטינית גישה לתרופות המוכחות והחדשניות שהם צריכים כדי לשנות את חייהם.

אודות Montreux Growth Partners

Montreux Growth Partners, שנוסדה בשנת 1993, היא בעלת היסטוריה ארוכה של השקעת הון צמיחה בחברות מובילות בקטגוריה המקדמות טכנולוגיות בתחום הבריאות והפיננסים. היא מתמקדת בחברות במה מסחרית שיש להן מוצרים, טכנולוגיות ושירותים מובחנים מאוד. היא משקיעה פעילה ומשתפת פעולה, העובדת בשיתוף פעולה הדוק עם צוותי הניהול בחברות הפורטפוליו שלה.

קובץ מצורף

למידע נוסף:

Acino

Larisa Bernstein, Global Head of Communications

larisa.bernstein@acino.swiss

 

M8 Pharmaceuticals

Joel Barlan, Chief Executive Officer

+52 (55) 4431 2933 

us.wm@moksha8.com

 

Rafael Ferrer, Vice President of Corporate Development & Strategy

+1 (305) 299 6998

rafael.ferrer@m8pharma.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire