מחקר עולמי חדש מגלה שאנשים הסובלים מכאב מרגישים דחויים חברתית יותר מאי פעם

מחקר עולמי חדש מגלה שאנשים הסובלים מכאב מרגישים דחויים חברתית יותר מאי פעם

המהדורה האחרונה של Haleon Pain Index מצאה כי מחצית (49%) מהאנשים הסובלים מכאב חשים סטיגמה[1][2]

42% חשים בדידות באופן קבוע בשל כאבם, ושליש חשים בדידות חמורה (בהתבסס על סולם הבדידות של UCLA [3])

32% מהאנשים החיים בכאב חוששים שישפטו אותם

נשים, אנשים צבעוניים וקהילת LGBQ+ מושפעים בצורה הקשה ביותר

בני דור ה-Z נוטים יותר להרגיש שלא שומעים אותם מאשר דור הבייבי בום

לונדון, 28 בספטמבר 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

מחקר חדש שנערך בקרב 18,097 אנשים ב-18 מדינות גילה כי החברה נעשתה פחות סובלנית כלפי אנשים הסובלים מכאב, למרות השפעות הקורונה שהגבירו את המודעות לבריאות העולמית.

המהדורה החמישית של מדד הכאב של Haleon (HPI)[1], שנערכה על ידי חברת בריאות הצריכה Haleon, מצביעה על כך שהעמדות כלפי כאב בחברה שלאחר המגפה הן כעת שיפוטיות יותר וסובלניות פחות, כאשר מחצית (49%) מהסובלים מכאב חשים סטיגמה ושליש (32%) חוששים שישפטו אותם לגבי כאבם.

המדד העולמי בוחן את ההשפעה האמיתית שיש לכאב על חייהם של אנשים כבר כמעט עשור. המחקר השנה מצא כי מאז המהדורה הראשונה בשנת 2014, ההשפעה החברתית והרגשית של כאב גדלה בכמעט 25%, כאשר סטיגמה ובידוד חברתי הנובעים מכאב יומיומי גדלו ברחבי העולם. 42% מהנשאלים אמרו שהם חווים בדידות באופן קבוע כאשר כואב להם. תחושות של בדידות חמורה הופיעו ברחבי העולם, כאשר 38% מהאנשים בסין, 33% באוסטרליה ו-32% בבריטניה דיווחו על כך. זה עולה בקנה אחד עם אזהרות לגבי ההשפעות של בדידות ובידוד חברתי על בריאות הציבור שפורסמו על ידי ארגון הבריאות העולמי[4ומגפת הבדידות [5] שצוינה באביב 2023.

ד"ר לינדה פאפאדופולוס, פסיכולוגית וסופרת, העירה: "כאב יומיומי הוא בעיה בריאותית שניתן לבטל או לזלזל בה בקלות. רבים לא מבינים שהשפעותיו יכולות להיות הרבה יותר גרועות מהתסמינים עצמם. התוצאה של בדידות ופגיעה בבריאות הנפש כתוצאה מחוסר אמפתיה ויחס שונה רק מחמירה. כחברה, אנחנו צריכים לשפר את האמפתיה וההבנה בעולם שממשיך להתקשות בנושאים האלה".

מדד הכאב HPI גילה שאנשים שכבר חווים הטיה, אפליה והדרה בחברה הם המושפעים ביותר מהקשחת השקפות אלה על כאב.

58% מהנשים אמרו שהכאב שלהן טופל אחרת, לא האמינו להן או הופלו לעומת 49% מהגברים. נתון זה הוא הגבוה ביותר בקרב נשים בהודו (74%), ממלכת ערב הסעודית (KSA) (74%), ברזיל (74%) וסין (61%).

59% מהאנשים השחורים אמרו שהכאב שלהם טופל אחרת, לא האמינו או הופלו לעומת 48% מהאנשים הלבנים. נתון זה הוא הגבוה ביותר בברזיל (71%), פולין (64%) וארה"ב (64%), בעוד שהוא נכון עבור 60% בבריטניה.

44% מלהט"ב+ חששו שאחרים יניחו הנחות לגביהם, לעומת 32% מההטרוסקסואלים. זה הגבוה ביותר בהודו (61%), ארה"ב (54%), קנדה (49%) ואוסטרליה (48%).

המחקר חשף גם פער דורי חד באופן שבו אנשים חווים כאב, מה שמרמז על כך שמטופלים צעירים מתקשים ביותר עם פרסום כאבם וגישה לטיפול:

70% מבני דור ה-Z אמרו שהכאב שלהם טופל אחרת, לא האמינו או הופלו, בהשוואה ל-40% מבני דור הבייבי בום. זה הגבוה ביותר בהודו (80%), ארה"ב (79%) ועבור 74% מהמשיבים בבריטניה.

45% מבני דור ה-Z אמרו שכאב להם הוא טאבו גדול מדי עבורם מכדי להשמיע את קולם, בהשוואה ל-35% מבני דור הבומרס.

בעוד הדור המבוגר מוצא את זה קל יותר להביע את הכאב שלהם לגשת לטיפול, הם השוליים ביותר כשמדובר גישה למידע הקשור לבריאות באינטרנט. 45% מבני 75-84 אמרו שהם מתקשים לגשת לאינטרנט כי הם לא מרגישים בטוחים לנווט באינטרנט, לעומת 33% בסך הכול.

המשיבים הסכימו על הצורך במבט אישי וחומל יותר על כאב. יותר משני שלישים (68%) מהאנשים אמרו שיותר אמפתיה לטיפול בדעות קדומות והדרה יעשו הבדל אמיתי בחוויית הכאב שלהם. לעומת זאת, 69% אמרו שהם מאחלים לרופאים ו-62% היו רוצים שרוקחים יקבלו הכשרה טובה יותר לגבי האופן שבו כאב אינדיבידואלי הוא עבור מטופלים שונים.

ליסה ג‘נינגס, ראש קטגוריית גלובלי ללא מרשם ב- Haleon, אמרה: "בעוד שכאב הוא חוויה אנושית אוניברסלית, וכתוצאה מכך בדידות וסטיגמה עבור רבים, השפעתו משתנה במידה ניכרת בין קבוצות חברתיות, כאשר השוליים ביותר בין הנפגעים הקשים ביותר. השאיפה שלנו היא לשבור את המחסומים להשגת בריאות יומיומית טובה יותר לכולם - ללא קשר לגיל, גזע, מוצא אתני, מין, נטייה מינית, מוגבלות וגורמים אחרים. מדד HPI מראה כי אנו יכולים להפחית את ההשפעה החברתית והרגשית של כאב על ידי שינוי תפיסות ושיחות סביב ניהול כאב. לכן אנחנו נוקטים פעולה באמצעות מספר תוכניות כמו יוזמת #ListenToPain  שלנו, שמתגלגלת לאנשי מקצוע בתחום הבריאות ברחבי העולם".

תוכנית#ListenToPain  של Haleon תומכת באנשי מקצוע בתחום הבריאות כדי לשפר את התקשורת עם המטופלים ולנהל דיון ממוקד על כאב המותאם לאדם. #ListenToPain כולל חמישה פרופילים המתארים אנשים עם עמדות והתנהגויות שונות כלפי ניהול כאב המסייעים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להתאים אישית את גישתם עם מטופליהם. עם המשכיות הטיפול, הבנה אמיתית כיצד כאב עשוי להשתנות לאורך זמן פירושה שניתן לפתח אסטרטגיות לניהול כאב ולהיות יעילות יותר בטווח הארוך.

למידע נוסף

למידע נוסף על HPI, או בקשות לראיונות, אנא צרו קשר:

Nina.bass@edelman.com

Amy.barker@edelman.com

למידע על  Haleonאנא צרו קשר:

gemma.x.thomas@haleon.com

הערות לעורכים

אודות מחקר מדד הכאב של Haleon

מדד הכאב של Haleon  (באנגלית: Haleon Pain Index או HPI) הוא מחקר חברתי אורכי קנייני, מייצג ברחבי העולם, שנערך על ידי Edelman Data x Intelligence (DXI). המחקר נועד לתת קול לאלה שחווים כאב ולהעריך את מצב הכאב המתפתח. המחקר לוכד את ההשפעה הנתפסת של כאב על חיי היומיום של אנשים, בריאותם, רגשותיהם, רגשותיהם, מניעיהם והתנהגויותיהם, ושם את החוויה האנושית במרכז. במהדורתו החמישית, המחקר מעריך חסמים בריאותיים כוללים לטיפול יעיל בכאב. תפיסותיהם של למעלה מ-18,000 משיבים ב-18 מדינות תועדו במסגרת המהדורה החמישית.

השווקים במעקב HPI 5: אוסטרליה, ברזיל, קנדה, סין, קולומביה, צרפת, גרמניה, הודו, איטליה, ערב הסעודית, מלזיה, מקסיקו, פולין, דרום אפריקה, ספרד, שבדיה, בריטניה, ארה"ב.

קבוצות הגיל מחולקות לדורות שונים:

בני דור ה-Z: בני 18-26

דור המילניום: בני 27-42

דור ה-X: בני 43-58

Boomers 1*: בני 59-66

Boomers 2*: בני 67-77

שקטים: בני 78-84

1*בפעם הראשונה, מדד הכאב של Haleon  (HPI) לוכד כעת את קולם של מומחים, רופאי משפחה, רוקחים ואחיות, בארבעה שווקי מפתח: אוסטרליה, גרמניה, ערב הסעודית וארה"ב. במהדורה ראשונה זו, אספנו תובנות מיותר מ-600 מומחים (150 בכל שוק*) באמצעות סקר מקוון בן 15 דקות בהתאמה אישית, הבוחן את השקפותיהם על כאב, את האתגרים שלהם כאנשי מקצוע בתחום הבריאות ואת התפקיד שהם יכולים למלא בהנעת שינוי חיובי.

2* בארה"ב, הראיונות שלנו כללו שילוב של רופאים ואחיות; באוסטרליה ובערב הסעודית, שילוב של רופאים ורוקחים, ובגרמניה, שילוב של רוקחים ועוזרי רוקחים.

אודות Listen To Pain

#ListenToPain היא יוזמה גלובלית של Haleon כדי לאפשר לאנשי מקצוע בתחום הבריאות למקסם את זמנם עם המטופלים ולעזור להם להבין טוב יותר את חוויית הכאב של המטופל - לספק לסובל תוכנית טיפול המתאימה לו. #ListenToPain ממוקם ב-Haleon Health Partner, פלטפורמה דיגיטלית ייעודית לאנשי מקצוע בתחום הבריאות, וכולל סדרה של כלים מעשיים לאינטראקציות, הערכות ותוצאות טובות יותר. כלים ומשאבים אלה עבור רוקחים יעזרו להם להבין את הכאב של המטופלים שלהם טוב יותר ולנווט בשיחות סביב ניהול כאב.

מידע נוסף ומגוון רחב של משאבים #ListenToPain ניתן למצוא בכתובת www.haleonhealthpartner.com.

אודות Haleon

Haleon (LSE / NYSE: HLN) היא מובילה עולמית בבריאות הצרכן, עם מטרה לספק בריאות יומיומית טובה יותר עם האנושות. סל המוצרים של Haleon משתרע על פני חמש קטגוריות עיקריות - בריאות הפה, שיכוך כאבים, בריאות מערכת הנשימה, בריאות מערכת העיכול ואחרים, וויטמינים, מינרלים ותוספי מזון (VMS). המותגים הוותיקים שלה - כגון Advil, Sensodyne, Panadol, Voltaren, Theraflu, Otrivin, Polident, parodontax ו- Centrum - בנויים על מדע מהימן, חדשנות והבנה אנושית עמוקה. למידע נוסף, אנא בקרו באתר www.haleon.com.

1 Haleon. מדד הכאב. 2023. הנתונים בקובץ.
2 מדד הכאב של הליאון ידוע בעבר כמדד הכאב העולמי.
3 ראסל, ד, ואח‘, 1978. פיתוח מידה של בדידות. כתב עת להערכת אישיות, 42, 290-294. זמין: https://fetzer.org/sites/default/files/images/stories/pdf/selfmeasures/Self_Measures_for_Loneliness_and_Interpersonal_Problems_UCLA_LONELINESS.pdf. [2023, September 18].
4 ארגון הבריאות העולמי (WHO). נ.ד. בידוד חברתי ובדידות. זמין: https://www.who.int/teams/social-determinants-of-health/demographic-change-and-healthy-ageing/social-isolation-and-loneliness [2023, September 18].
5 מרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. 2023. סיכונים בריאותיים של בידוד חברתי ובדידות. זמין: https://www.cdc.gov/emotional-wellbeing/social-connectedness/loneliness.htm#:~:text=Social%20isolation%20and%20loneliness%20have,linked%20to%20increased%20risk%20for%3A&text=Heart%20disease%20and%20stroke.,Type%202%20diabetes. [2023, September 18].

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire