בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל מכריזים על פרמקוגנומיקה קלינית חדשנית

 

בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל מכריזים על פרמקוגנומיקה קלינית חדשנית

השירות ישפר את יעילות התרופות ואת בטיחות המטופלים

הבניין הגנומי - KFSH&RC

Genomic building - KFSH&RC

ריאד, ערב הסעודית, 24 באוקטובר 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל (KFSH&RC) גאה להכריז על השקת השלב הראשון של שירות הפרמקוגנומיקה הקלינית שלו במרכז הלב שלו. שירות חלוצי זה ממנף את הדנ"א של המטופל כדי להתאים מינונים ובחירות של תרופות, ומבשר על עידן חדש בתחום הבריאות שנותן עדיפות לטיפול מותאם אישית לכל אדם. גישה פורצת דרך זו צפויה לשפר את תוצאות הטיפול ולהפחית את הנזק הפוטנציאלי.

מומחי KFSH&RC אמרו כי שירות זה מאפשר לרופאים לרשום תרופות המותאמות אישית לכל מטופל, תוך התחשבות במצבם הבריאותי הייחודי ובתכונות הגנטיות שלהם. תגובות החולים לתרופות יכולות להיות שונות באופן משמעותי בהתבסס על הפרופיל הגנטי שלהם. כתוצאה מכך, מה שהוכח כיעיל עבור מטופל אחד עשוי להיות בעל השפעה מינימלית באחר. ראוי לציין כי הסטטיסטיקה מגלה כי 15% מהאשפוזים בבתי החולים נובעים מתגובות שליליות לתרופות, המטילות נטל כספי ואנושי משמעותי על מערכות הבריאות ברחבי העולם.

שירות חדשני זה הוא שיתוף פעולה בין המרכז לרפואה גנומית, ענייני טכנולוגיית מידע בתחום הבריאות ומחלקת הטיפול הפרמצבטי ב- KFSH&RC. בשלב הראשוני שלו, שירות זה כולל שש מתרופות המרשם הנפוצות ביותר, כפי שנקבעו על ידי נתוני בית החולים, שיעילותן ידועה כמושפעת משינויים גנטיים.

מבית החולים KFSH&RC הבהירו כי הם מחוייבים להרחיב את היקף השירות בהדרגה, ולהקיף את כל מחלקות בית החולים. הרחבה זו מדגישה את מסירותו הבלתי מתפשרת של בית החולים לספק טיפול רפואי מותאם אישית לכל מטופל, להבטיח את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר ולמזער נזקים, תוך הקפדה על הפרקטיקות המדעיות העדכניות ביותר המאושרות ברחבי העולם.

 

בתערוכת הבריאות העולמית שתתקיים בריאד בין ה-29 ל-31 באוקטובר, בה KFSH&RC ממלאת תפקיד חיוני כשותפה אסטרטגית בתחום הבריאות, בית החולים עומד לחשוף את השירות החדשני שמבטיח לקדם את תוצאות הבריאות באזור.

מבית החולים KFSH&RC הצהירו כי הם פועלים להרחיב בהדרגה את היקף היישום של השירות כך שיכלול את כל ההתמחויות הרפואיות כחלק ממחויבותה לספק טיפול רפואי מותאם אישית לכל מטופל ברמה הגבוהה ביותר של בטיחות ומניעת נזק ולרתום את הפרקטיקות העדכניות ביותר שהוכחו מדעית ברחבי העולם.

בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל נחשב לאחד הבולטים בעולם במתן שירותי בריאות מיוחדים, חלוץ בחדשנות ומרכז מחקר וחינוך רפואי מתקדם. היא גם מבקשת לפתח טכנולוגיות רפואיות ולהעלות את שירותי הבריאות ברחבי העולם בשותפות עם מוסדות מקומיים, אזוריים ובינלאומיים בולטים. להשיג שירות ברמה עולמית בתחום הקליני, המחקרי והחינוכי.

למידע נוסף:

kfshrc@mcsaatchi.com

תמונת יח"צ הנלווית להודעה זו זמינה בכתובת:

 https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/9e826983-52ae-4fe5-8579-0cbdfcca9d1c


*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire