בית החולים ומרכז המחקר על שם המלך פייסל משיג אבן דרך רפואית עם השתלת כבד רובוטית מלאה הראשונה בעולם מתורם חי

בית החולים ומרכז המחקר על שם המלך פייסל משיג אבן דרך רפואית עם השתלת כבד רובוטית מלאה הראשונה בעולם מתורם חי

ריאד, ערב הסעודית, 29 באוקטובר 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

בהישג היסטורי, צוות מרכז המצוינות להשתלות איברים (Organ Transplant Center of Excellence  - OTCoE) בבית החולים ומרכז המחקר על שם המלך פייסל (KFSH&RC) ביצע בהצלחה את השתלת הכבד הרובוטית המלאה הראשונה בעולם מתורם חי בממלכת ערב הסעודית – מהלך המבסס את מעמדה של KFSH &RC כמובילה עולמית בניתוחי השתלות זעיר פולשניים.

הגישה החלוצית של KFSH&RC השתמשה בטכנולוגיה רובוטית חדישה לביצוע ניתוחים הן לתורמים והן למושתלים בדיוק ובזעיר פולשניות, וביטלה את הצורך בגישה היברידית. בעוד שמרכזים אחרים מציעים השתלות כבד זעיר פולשניות בטכניקות מעורבות, KFSH & RC הוא המרכז היחיד שהשלים בהצלחה ניתוח השתלת כבד רובוטי לחלוטין מתורם חי.

הישג זה מייצג קפיצת מדרגה משמעותית בהיסטוריה של ההשתלות, עדות למחויבות המרכז לפרקטיקות מתקדמות המשפרות את תוצאות הטיפול הרפואי, משפרות את חוויית המטופל ומשפרות את היעילות התפעולית של בית החולים. זה גם הוביל להפחתת הסיכון לסיבוכים, זמן החלמה ומשך האשפוז.

כשותפה אסטרטגית בתחום הבריאות בתערוכת הבריאות העולמית שמתקיימת בריאד בין התאריכים 29 באוקטובר עד 31 באוקטובר, KFSH & RC מציגה את החידושים האחרונים שלה בפורום. המשתתפים יקבלו תובנות לגבי המומחיות של OTCoE ביישום טכנולוגיות חדשניות כדי להרחיב את אפשרויות הבריאות.

KFSH&RC קבעה שיאים בביצוע מוצלח של השתלות כליה הדדיות, גישה רפואית המאפשרת השתלות כליה בין שני תורמים ממשפחות שונות בו זמנית. בשנת 2022, התוכנית השיגה אבן דרך יוצאת דופן כאשר השלימה 91 השתלות הדדיות, יותר ממקבילותיה הבינלאומיות.

OTCoE של KFSH&RC הוא חלוץ בממלכה, ומייצג את אחד המתקנים המתקדמים והמקיפים ביותר להשתלות מרובות איברים במזרח התיכון. שירותיה כוללים השתלות כליה, כבד, ריאות, לבלב ומעי, הנקראות באופן קולקטיבי השתלת איברים מוצקים.

KFSH&RC ידועה ברחבי העולם בזכות תרומתה יוצאת הדופן לשירותי בריאות מיוחדים, מחויבות לחדשנות ומסירות למחקר רפואי מתקדם ולחינוך. יתר על כן, KFSH&RC איתנה במרדף שלה אחר פיתוח טכנולוגיות רפואיות והעלאת רמת הבריאות ברחבי העולם על ידי שיתוף פעולה עם מוסדות מקומיים, אזוריים ובינלאומיים גדולים. היא מחויבת לספק שירותים קליניים, מחקריים וחינוכיים ברמה עולמית.

למידע נוסף:

kfshrc@mcsaatchi.com

תמונות יח"צ הנלוות להודעה זו זמינות:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/888a9b0a-3cd2-4186-ab5e-b44eb8f0d9cb

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/250c97ba-0d78-4a24-83a5-73e063b3366b

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire