בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל חוגגים את ההצלחה בטיפול ב-100 חולים עם לוקמיה לימפוציטית באמצעות תאי CAR T

בית החולים ומרכז המחקר ע"ש המלך פייסל חוגגים את ההצלחה בטיפול ב-100 חולים עם לוקמיה לימפוציטית באמצעות תאי CAR T

ריאד, ערב הסעודית, 30 באוקטובר 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

 בצעד חדש המציע לחולי סרטן שביב של תקווה וקו הצלה, בית החולים ומרכז המחקר על שם המלך פייסל (KFSH&RC) חגג את הצלחתו בטיפול בחולה ה-100 עם לוקמיה לימפואידית באמצעות טיפול בתאי T קולטני אנטיגן כימריים (CAR T-cell). זה עולה בקנה אחד עם החזון של KFSH &RC להיות הבחירה האופטימלית עבור שירותי בריאות מיוחדים.

CAR T-cell therapy הוא טיפול חדשני המשפר את יכולתם של תאי T לזהות ולהשמיד תאים סרטניים לאחר שינוי גנטי במעבדה כדי לשפר את יכולת המיקוד שלהם. גישה זו מתגברת על האתגר של הבחנה בין סרטן לתאים נורמליים, ומציעה שיטה מבטיחה לטיפול בלוקמיה לימפואידית.

KFSH&RC הדגישה כי טכנולוגיה חדשנית זו מספקת תקווה לחולים עם לוקמיה עמידה וגידולים לימפואידים, במיוחד אלה שאינם ניתנים לטיפול יעיל בשיטות מסורתיות.

כשותפה אסטרטגית בתחום הבריאות, KFSH&RC משתפת מידע על טיפול CAR T-Cell, השפעתו החיובית על שיפור שירותי הבריאות, ופתרונות וחידושים שונים בתחום הבריאות במהלך תערוכת הבריאות העולמית המתקיימת בריאד בין התאריכים 29-31 באוקטובר.

בבית החולים KFSH&RC הסבירו כי טיפול מתקדם זה מורכב מארבעה שלבים: שאיבת דם מהמטופל כדי לקבל תאים ספציפיים, ולאחר מכן שינוי גנטי שלהם במעבדה למשך 3-4 שבועות.

זמן קצר לפני הטיפול בתאי CAR T, החולה מקבל מינון נמוך של כימותרפיה כדי לשפר את יעילותה ואת יכולתו של הגוף להילחם בסרטן. לאחר מכן, תאי CAR T מוחדרים לתוך זרועו של המטופל, אשר נמצא במעקב צמוד במשך ארבעה שבועות כדי להבטיח את הסתגלות הגוף.

היישום של טיפול מתקדם זה בממלכה מהווה תוספת איכותית לטיפול רפואי מיוחד, המפחיתה את הנטל הכספי, החברתי והבריאותי הכרוך בשליחת מקרים כאלה לחו"ל, בהתאם לחזון 2030 הסעודי וליעדי הבריאות שלו.

בית החולים ומרכז המחקר על שם המלך פייסל מוכר ברחבי העולם בזכות הצעת צורת טיפול מתקדמת זו, הודות לתוכנית הטיפולית המקיפה שלו הכוללת מומחים רפואיים, סיעודיים, פרמצבטיים, מעבדתיים וחברתיים מיומנים הנתמכים על ידי תשתית משולבת.

KFSH&RC היא מובילה עולמית בתחום הבריאות המתמחה, חדשנות, מחקר מתקדם וחינוך רפואי. מטרתו לפתח טכנולוגיות רפואיות ולהעלות את רמת הבריאות ברחבי העולם באמצעות שותפויות עם מוסדות מקומיים, אזוריים ובינלאומיים מובילים בתחומים קליניים, מחקריים וחינוכיים.

למידע נוסף:

kfshrc@mcsaatchi.com

תמונת יח"צ הנלוות להודעה זו זמינה בכתובת:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/9693817f-f8f6-4535-b14c-41f6801f16f7

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire