מה יקרה אם יום רביעי יהפוך ליום ראשון? – "משפחת שבעת הימים" – ספר ילדים

מה יקרה אם יום רביעי יהפוך ליום ראשון ואם יתהפך סדר הימים בשבוע? "משפחת שבעת הימים", מאת איל בנצור, בהוצאת  הספרים אוריון, הוא ספר ילדים חדש ומיוחד שנועד, בראש ובראשונה , לעודד ילדים להאמין ביכולתם וכך להצליח בלימודים ובחיים. זאת, תוך כדי היכרות עם ימי השבוע והתנהלותם. הספר עוסק בסיפורם של שבעה אחים – שבעת ימי השבוע, הפועלים כולם , מן הסתם, לפי סדר קבוע.

 

יום אחד, התעורר אחד האחים, יום רביעי, ודרש לשנות את הסדר כי אינו מרוצה. נמאס לו להמשיך ולהיות יום רביעי, הוא רוצה להיות יום אחר. למה התמרד יום רביעי? כיצד הגיבו האחים לבקשתו המוזרה של אחיהם, וכיצד נפתרה לבסוף בעייתו? כל אח בתורו התחשב באחיו "יום רביעי"  ואיפשר לו לתפוס את מקומו ולהיות יום אחר: יום  ראשון, יום שני, יום שלישי...ולהתנסות  בחוויותיו ובתפקידיו. עם חלוף שבוע ימים, ולאחר שהחליף מדי יום כל אחד מאחיו, החליט  יום רביעי לחזור למקומו הקבוע: "לא צריך לחפש את המיוחד אצל האחר, כי אין טוב פחות או טוב יותר. המקום שלי הוא יחיד ומיוחד, ואני אהיה בו תמיד האחד".

סיפור זה הנו משל לילד שרוצה להיות אחר, אולי כי אינו מעריך את עצמו מספיק, אך בזכות ההתנסויות שעבר הודות לתעוזתו, לאחווה ולהתחשבות מצד אחיו, מוצא לבסוף את המיוחד שבו. כמעט לכל ילד יש תקופות שבהן הוא אינו מרוצה מעצמו ומאמין שהאחרים טובים ומוצלחים יותר ממנו. הספר מלמד כי בסופו של דבר ימצא כל ילד את המיוחד שבו וישוב להיות שמח בחלקו.

הספר מלווה בציורים  אמנותיים מיוחדים במינם מאת הצייר המרשים, וולף בולבה, אשר אייר עד כה יותר מ-130 ספרים. בולבה הפליא לעמוד באתגר לצייר את ימי השבוע בצבעים ובשילוב  אלמנטים מרהיב.

המחבר איל בנצור הוא יליד לונדון, אב לשתי בנות, תושב מודיעין, מנכ"ל "מדיה – המכון להכשרה תקשורתית" בתל אביב .

מתוך הספר:

שִׁבְעָה בָּנִים בַּמִּשְׁפָּחָה

יוֹם רִאשׁוֹן, יוֹם שֵׁנִי, יוֹם שְׁלִישִׁי, יוֹם רְבִיעִי,

יוֹם חֲמִישִׁי, יוֹם שִׁשִּׁי ו... שַׁבָּת.

בֹּקֶר אֶחָד, לֹא בָּרוּר בְּאֵיזֶה יוֹם זֶה הָיָה,

הִתְעוֹרֵר יוֹם רְבִיעִי וּפָצַח בִּצְעָקוֹת:

"מָה, זֶה לֹא תּוֹרִי הַיּוֹם? נִמְאַס לִי לְחַכּוֹת!

לָמָּה אֲנַחְנוּ צְרִיכִים לִחְיוֹת לְפִי הַסֵּדֶר?

זֶה לְגַמְרֵי לֹא בְּסֵדֶר"!

הִסְתַּכְּלוּ הָאַחִים הַהֲמוּמִים זֶה בָּזֶה,

אֵינָם מְבִינִים מַה יּוֹם רְבִיעִי רוֹצֶה.

 

"משפחת שבעת הימים", מאת איל בנצור, הוצאת הספרים אוריון, איורים: וולף בולבה, 28 עמודים, מיועד לגילים 4-8 מחיר לצרכן 48 ש"ח.