הטילו מיסים על מזון לא בריא כדי לעזור במניעת סוכרת סוג 2

 נתונים חדשים על סוכרת מדגישים את הצורך בפעולה בעניין אורח חיים לא בריא

בריסל, בלגיה, 11 בנובמבר 2015, (Marketwired) :

ל-415 מיליון מבוגרים יש סוכרת, ו-318 מיליון נוספים בסיכון לפי נתונים חדשים שפרסמה הפדרציה הבינלאומית לסוכרת באירוע של יום הסוכרת העולמי בבריסל היום. הפדרציה מעריכה שרוב המדינות מוציאות 5-20% מתקציב שירותי הבריאות שלהן על סוכרת, מחלה שיכולה לגרום לעיוורון ולמחלות לב וכלי דם, כליות ועצבים. אדם אחד מעשרה צפוי לפתח סוכרת עד 2040, ולכן הפדרציה קוראת לממשלות להתמקד בגורמי הסיכון של הסוכרת ולאמץ מדיניות פיסקאלית לגבי מזונות לא בריאים, ולהשתמש בהכנסות שיופקו כדי לשפר את המניעה של סוכרת סוג 2 ולטפל בכל האנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון.

סוכרת סוג 2 מהווה בערך 90% מכל מקרי הסוכרת בעולם וקשורה באופן הדוק לאורח חיים לא בריא. לפי אטלס הסוכרת 2015 של הפדרציה, 75% מהאנשים עם סוכרת חיים בארצות מתפתחות שבהן עיור מהיר והמעבר הקשור אליו לתזונה לא בריאה ואורח חיים יושבני מאיצים את שיעורי הסוכרת.

הפדרציה מצביעה על המזרח התיכון וצפון אפריקה כאחד האזורים שהכי מושפעים לרעה. מעריכים שמספר המבוגרים עם סוכרת באזור יגדל ביותר מכפליים עד 2040, ויביא את המספר הכולל האזורי מ-35 מיליון מבוגרים עם סוכרת ל-72 מיליון או מ-9.1% ל-11.4% מהאוכלוסייה הבוגרת.

גם בדרום ומרכז אמריקה צפויה להיות עלייה חדה בשיעורי הסוכרת, שיעור הגידול במספר המקרים מוערך ב-65% עד 2040, והתוצאה תהיה מבוגר אחד משמונה עם סוכרת עד 2040.

בדרום מזרח אסיה, רבע מכל הלידות נפגעות מסוכרת בהריון. אם המצב יישאר ללא טיפול, התוצאה יכולה להיות סיבוכים כולל לידה חסומה וסיכון מוגבר שגם האם וגם התינוק יפתחו סוכרת סוג 2 בטווח הארוך יותר.

בדרכה למפגש G20 בסוף השבוע הזה, מנכ"לית הפדרציה ד"ר פטרה ווילסון הדגישה: "אם אנחנו לא יכולים לנקוט בצעדים למנוע סוכרת סוג 2 ולשפר את הניהול של סוכרת משני הסוגים, 1 ו-2, אנחנו מסכנים לא רק את הבריאות של אנשים אלא גם כלכלות ואת הפרנסה של דורות עתידיים. היענות של שיתוף פעולה מצד ממשלות ה-G20, שהייתה חיונית בתגובה למשבר הפיננסי העולמי, חיונית גם לשיפור תוצאות הבריאות של אנשים עם סוכרת".

הערכות על סמך נתונים נוספים שפורסמו היום באטלס הסוכרת של הפדרציה:

מידע על אטלס הסוכרת החדש אפשר למצוא כאן: www.diabetesatlas.org.

 

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת  (@IntDiabetesFed)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת היא ארגון גג של יותר מ-230 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-170 מדינות וטריטוריות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. www.idf.org.

 

אודות אטלס הסוכרת של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (#DiabetesAtlas)

אטלס הסוכרת של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת הוא המשאב המהימן בנושא הנטל העולמי של הסוכרת. האטלס, שפורסם לראשונה בשנת 2000, מופק על ידי הפדרציה כל שנתיים בשיתוף פעולה עם מומחים מרחבי העולם ומכיל נתונים על מקרי סוכרת, מניעה, תמותה והוצאה ברמה העולמית, האזורית והלאומית. המהדורה השביעית של אטלס הסוכרת נתמכת על ידי AstraZeneca, Lilly Diabetes, Merck ו-Novo Nordisk. www.diabetesatlas.org

 

אודות יום הסוכרת העולמי (@WDD)

יום הסוכרת העולמי נוצר ב-1991 על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי כמענה לחששות הגוברים לגבי הסכנה הבריאותית המחריפה שהסוכרת מהווה. יום הסוכרת העולמי הפך ליום רשמי של האו"ם ב-2006 עם קבלתה של החלטת האו"ם 61/225.

יום הסוכרת העולמי הוא קמפיין המודעות לסוכרת הגדול ביותר בעולם ומגיע לקהל גלובלי של יותר ממיליארד אנשים ביותר מ-160 מדינות. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לסוגיות בעלות חשיבות רבה לעולם הסוכרת ושם את הסוכרת באופן בולט במוקד ההתעניינות הציבורית.

 www.worlddiabetesday.org

 

מידע ליצירת קשר

למידע נוסף וראיונות, התקשרו עם:
שרה וובר

מתאמת יחסי ציבור בכירה, הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
+3225431639/+32496129470
sara.webber@idf.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKETWIRED